AFC شوخی ندارد؛ پانزده روز تا فاجعه بزرگ در فوتبال ایران

تاریخ: 1396/07/23
زمان: 15: 47
نوع: خبر
تیم های ایرانی تنها 15 روز وقت دارند تا مجوز حضور در آسیا را بگیرند.

به گزارش سایت روزنامه گل؛ درباره شانس حضور استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا 2017-2018 نکته ای قابل توجه وجود دارد که باید این مورد جدی گرفته شود. کنفدراسیون فوتبال آسیا تا آخر آگوست به باشگاه‌ها زمان داده بود تا تسویه حساب کنند اما فدراسیون فوتبال ایران با با مذاکره های شبانه روزی و سختی که داشت؛ ۲ ماه زمان گرفت یعنی تا آخر ماه اکتبر زمان خرید تا باشگاه‌ها کارهای لازم را برای کسب مجوز انجام دهند.

آنچه مسلم است این مورد است که باید باشگاه‌ها صورت موقت می‌دادند اما زمان اصلی گزارش نهایی همان آخر اکتبر است؛ پس بنابراین باشگاه های ایرانی تنها 15 روز دیگر وقت دارند تا فرصت حضور در لیگ قهرمانان را از دست ندهند.

گفتنی است اگر این اتفاق صورت نگیرد می توان رکوردی بی نظیر و فاجعیه ای سنگین را در فوتبال ایران شاهد بود.

البته با خبری که رسانه‌های عربستانی اعلام کردند که تنها ۲ نماینده در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا خواهند داشت و تیم های دیگر به خاطر بدهی مالی نمی‌توانند در این مسابقات شرکت کنند این طور به نظر می رسد که فدراسیون فوتبال آسیا یا هیچ کس شوخی ندارد و قاطع تصمصم میگیرد.

نکته قابل توجه این است که تعداد سهمیه‌ها به کشور های مربوطه کم یا زیاد نمی شوند و اگر باشگاهی در رده بالا نتواند مجوز حضور در لیگ قهرمانان را بگیرد خود به خود به تیم رده بعدی می‌رسد و این سهمیه ها ربطی به کشور دیگر ندارد.