b_Newsناطق نوری رفت، اما 2،3 سال دیر رفت/ امیدوارم با آمدن رییس جدید باندبازی ها تکرار نشود

احسان روزبهانی: فعلا برای تیم بنلی آلمان مشت می زنم

b_News بوکسورهای آلمانی نصف بچه های ایران هم نیستند
تاریخ: 1396/07/26
زمان: 10: 47
نوع: گفتگو
احسان روزبهانی بوکسور کشورمان وقتی فعالیت بوکس ایران متوقف شد، به آلمان رفت تا ضمن بازی برای تیم ملی، از بوکس عقب نماند.

نگار رشیدی/ در آخرین روزهایی که ناطق نوری بر مسند ریاست فدراسیون بوکس نشسته بود، مراسم آشتی کنان با احسان روزبهانی برگزار شد تا بازگشت او به اردوهای تیم ملی نوید روزهای خوب را بدهد. اما این خوشحالی دوام چندانی نداشت. ناطق نوری درست چند روز بعد استعفایش را به وزیر ورزش نوشت تا این طور به نظر برسد که رییس 30 ساله بوکس می خواست با نامی خوش این ورزش را ترک کند.

با این حال بودن روزبهانی روی رینگ هنوز یک نقطه مثبت بود که آمدن افشین داوری تمام معادلات را بهم ریخت. تعطیل کردن اردوهای بوکس از اولین تصمیمات سرپرست فدراسیون بود. روزبهانی هم که خیلی عادت ندارد منتظر تصمیمات فدراسیون بنشیند، راهی آلمان شد تا تمریناتش را زیر نظر سرمربی سابق تیم ملی آلمان دنبال کند و برای یک تیم هم مشت بزند.

او در گفت و گو با «گل» اعلام کرد فعلا در آلمان حضور دارد. کشوری که از نظر فنی بوکسورهای شان به پای بچه های ایران نمی رسند اما رمز موفقیت شان هزینه هایی است که انجام می دهند.

 

چند وقتی می شود به آلمان رفته اید. کمی از شرایط تان بگویید.

بله من الان در کمپی در آلمان هستم که تمرینات خیلی خوبی را انجام می دهیم. من زیر نظر سرمربی قدیمی شان کار می کنم. الان هم در اردویی سمت اسلواکی هستم. درواقع اردوی مان در جنگل های کوهستانی اسلواکی است. این جنگل دور از شهر و جای خیلی باصفایی است. حدود 10 روز اینجا اردو داریم و سپس به اتریش می رویم. آنجا یک مسابقه یا اردوی کوچک برگزار می شود که قرار است در آن حضور داشته باشیم. در کل شرایط خیلی خوب است. خدا را شکر همه چیز هم خیلی خوب پیش می رود.

 

چه شد که ناگهان به آلمان رفتید؟

آلمان در سال های 2013 و 2014 دو بار به من پیشنهاد داده بود که برای تیمی در آنجا بازی کنم که من نرفتم. این بار هم هیچ کدام شان خبر نداشتند که می آیم. وقتی من را دیدند همه شوکه و به نحوی با سوپرایز من مواجه  شدند.

 

الان برای کدام تیم بازی می کنید؟

من برای تیم باشگاهی بنلی (BENLEE) بازی می کنم. این یک برند خیلی خوب و معروف در دستکش، کیسه و میت است.فکر می کنم در حد مارک آدیداس معروف باشد.

 

با آشتی کردن شما و آقای ناطق نوری همه منتظر اخبار خوب بودند اما اتفاقات به سمت دیگری چرخید. از بوکس ایران خبر دارید؟

بله حاج آقا استعفا دادند و رفتند. حاج آقا رفت ولی متاسفانه دو،سه سالی دیر رفت. اما در کل این روزها خیلی از فدراسیون ایران خبر ندارم اما با دوستانم در ارتباطم.

 

داغ ترین اخبار این روزها تصمیم کاندیداتوری داوری برای ریاست فدراسیون و ممناعت آیبا در برگزاری انتخابات به خاطر برخی ابهامات است هرچند مورد دوم به نظر کارشکنی خودی ها بوده...

چه بگویم... من فقط می دانم اگر یک فرد نامناسب از خانواده بوکس بخواهد رییس فدراسیون شود و بوکس را دستش بگیرد، دوباره مثل قبل باند و باندبازی می شود و بوکس ایران هیچ پیشرفتی نمی کند. به نظر من بوکس ایران یک مدیر ورزشی خوب می خواهد. کسی که مدیریت خوب بلد باشد. هیچ فرقی هم نمی کند از خانواده بوکس باشد یا بیرون از آن. به نظر من فقط یک مدیر ورزشی خوب که بتواند پول بیاورد، اسپانسر بیاورد و راه بوکس به تلویزیون را باز کند، می تواند بوکس را از این کشتی به گل نشسته نجات دهد. امیدوارم هر اتفاقی که می افتد به صلاح بوکس ایران باشد.

 

یعنی شما با شرایط فعلی بوکس ایران نگران نیستید؟ اردوها تعطیل است، مسابقه ای برگزار نمی شود و سرمربی هم بلاتکلیف است.

تا بوده همین بوده، ان شاءا... خوب می شود!

 

شاید این سوال عجیبی باشد. اما می خواهم کمی از تفاوت های بوکس ایران و آلمان بگویید. هرچند در ایران لیگ نداریم و مشکلات را هم که می دانید.

راستش از لحاظ بوکس، واقعا سطح شان نصف بچه های ما هم نمی شود. این چیزی است که خودم در اینجا دارم می بینم. من فکر می کردم بوکس آلمان خیلی خوب است چون قهرمان جهان و قهرمان المپیک دارند در صورتی که اصلا اینطوری نیست. بچه های ما خیلی خیلی از بوکسورهای آلمان بهتر هستند. ضمن اینکه فقط اینجا بها می دهند. اینجا کمپ دارند، اردوهای شان مرتب است، مسابقه زیاد برگزار می کنند، بوکسورهای شان مدام در مسابقه هستند و استرس باخت و حذف شدن ندارند، حقوق های شان سر موقع است و تمام برنامه ریزی ها دقیق و به موقع است. اگر این موارد در کشور ما فراهم باشد، بچه های ما هیچ چیز از بوکسورهای خارجی کم ندارند.

 

بین بوکسورهای ایران شاید فقط شما هستید که با جدیت تمام برنامه ریزی و تمرین می کنید. بقیه یا بوکس را کنار گذاشته اند یا منتظر تصمیم فدراسیون هستند.

اصلا دعوایی که دو سال قبل از المپیک من با فدراسیون داشتم سر همین بود که من کارهایم را شخصا انجام می دهم و ربطی به فدراسیون ندارد. من اگر بخواهم منتظر فدراسیون باشم که من را جایی می برد یا نه، ورزشم تمام می شود و هیچ کاری هم نکردم. فعلا هم که خودم تمریناتم را انجام می دهم تا ببینم چه می شود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.