واکنش فدراسیون به قلیان کشیدن و دلالی/ احضار مدیران باشگاه ها به کمیته اخلاق

تاریخ: 1396/07/25
زمان: 15: 17
نوع: خبر
تاج اغلام کرد که مدیران باشگاه ها را به دلیل استعمال دخانیات توسط برخی بازیکنان به کمیته اخلاق احضار خواهیم کرد.

به گزارش سایت روزنامه گل؛ تاج در مورد عکس‌های منتشر شده از برخی بازیکنان در فضای مجازی در حال قلیان کشیدن، گفت: این دو موضوع است؛ یکی اینکه گزارشش الان روی میز من قرار دارد و یکی هم اینکه فتوشاپ است. اگر کمیته اخلاق فتوشاپ تشخیص بدهد، هم شلاق و هم حبس در انتظار مجری آن است، اما اگر این نباشد فرق می‌کند و تشخیص ما درباره اتفاق آخری بوده که در جراید آمده، این است. ما الان چند مدیر باشگاه را به کمیته اخلاق خواستیم که موضوع آن دلالی بود. این موضوع بیشتر گریبان‌گیر آن دلال‌هاست و چیز کمی از آن متوجه باشگاه است. الان با آنها برخورد می‌شود و گرفتار قوه قضاییه هستند.

وی درباره مصرف ترامادول توسط بازیکنان و اینکه قانونی نیست که این دارو را جزو مواد نیروزا و ممنوعه قرار دهد، تصریح کرد: در حال حاضر که ترامادول دوپینگ است و اگر کسی این را مصرف کند و آزمایش او مثبت اعلام شود، محروم خواهد شد. قلیان هم بحث پیچیده‌ و بحث باشگاه‌ها،‌ خانواده‌ها و فرهنگ مردم است. اکنون در کشور ما قهوه‌خانه‌هایی وجود دارد که داخل  آنها مردم قلیان می‌کشند. باید یک جا جلوی این گرفته شود و پس از آن این جلوگیری در باشگاه‌ها و فوتبال هم اعمال شود. به جز این هم اگر گزارشی از مصرف بازیکنی به کمیته اخلاق برسد، قطعاً  با این کمیته با این موضوع برخورد خواهد کرد. الان هم پرونده‌های هم که روی میز کمیته اخلاق است برخوردهای متفاوتی با آن‌ها شده است.

تاج در پاسخ به این پرسش که «آیا فقط بازیکنان جریمه مالی خواهند شد؟» گفت: خیر، الان ما دستگیری داریم و 8،9 نفر در زندان هستند نه در بحث قلیان اما در مورد بد اخلاقی در فوتبال دادسرا به ما کمک زیادی می‌کند که جا دارد همین جا از دادسرای فرهنگ و رسانه، پلیس امنیت تهران و وزارت اطلاعات تشکر کنم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.