تکرار یک قصه تلخ با اسم پرسپولیس؟ / به مردم رویا نفروشید

تاریخ: 1396/07/30
زمان: 10: 39
نوع: خبر
بهروز رسایلی

طی یکی، دو روز گذشته ناگهان یک موج خبری بزرگ در فضای رسانه‌ای فوتبال ایران راه افتاده مبنی بر اینکه ممکن است محرومیت پرسپولیس از یک یا هر دو پنجره نقل‌وانتقالاتی در نظر گرفته شده توسط فیفا بخشوده شود. این اخبار که منبع چندان روشنی هم ندارند، جزییاتی از دفاع مفصل وکلای سوییسی پرسپولیس از این باشگاه را در بر می‌گیرند و این حس را به مردم القا می‌کنند که اگرچه محرومیت مهدی طارمی باقی می‌ماند، اما باشگاه در شرف رهایی از مجازات مالی و نیز محرومیت نقل‌وانتقالاتی قرار گرفته است؛ خبری که «اگر» درست باشد جای خوشحالی دارد، اما افسوس که سابقه طولانی فوتبال ایران در پرونده‌های مشابه نشان می‌دهد چندان هم نباید به این قبیل زمزمه‌ها امیدوار بود.

آنچه در حال حاضر برخی از رسانه‌ها و احتمالا پرسپولیسی‌ها در حال انجامش هستند، در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن می‌تواند «رویافروشی» لقب بگیرد؛ اینکه دوستان به اصطلاح دارند زهر گاف تاریخی‌شان را می‌گیرند. ما به این قبیل فضاسازی‌ها عادت دیرینه داریم. روزی از همین باشگاه پرسپولیس شش امتیاز کسر شد و مدیران باشگاه اطمینان دادند که به سرعت امتیازات کسر شده به تیم بازگردانده خواهد شد، اما هرگز این اتفاق رخ نداد. جالب است که در آن مقطع وکیل باشگاه پرسپولیس حتی بعد از قهرمانی سرخپوشان در لیگ هفتم هم ول‌کن رویافروشی به مردم نبود و می‌گفت برای اعاده حیثیت هم که شده این شش امتیاز کذایی را بر می‌گرداند، اما خبری نشد که نشد! داستان حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا به دلیل تاخیر در ارسال اسامی بازیکنان به کنفدراسیون هم همین بود و حتی تا بعد از شروع مسابقات گروهی، وکلای استقلال مدام وعده می‌دادند که آبی‌ها را به مسابقات باز می‌گردانند، اما در حکم صادره کوچکترین تغییری اعمال نشد. ما حتی در ژانر ملی هم چنین داستانی داشتیم؛ جایی که در همین جام ملتهای اخیر آسیا تیم کشورمان با شکست برابر عراق از دور مسابقات حذف شد، اما تا یک هفته گفتند و نوشتند که نتیجه این بازی به خاطر محرومیت قبلی علا عبدالزهرا که ناشی از دوپینگ بوده، تغییر خواهد کرد!

شاید ما ملت ساده‌دلی باشیم و هزار بار هم که یک وعده را بشنویم باورمان شود، اما کاش شما مردان دیگری باشید و کمی صداقت را تمرین کنید. بهتر است مدیران پرسپولیس اگر هم دارند کار موثری انجام می‌دهند، این پروژه را در سکوت و آرامش به صورت چراغ‌خاموش دنبال کنند؛ در این صورت اگر دفاعیات به نتیجه رسید و مجازات پرسپولیس کسر شد، مردم خوشحال‌تر می‌شوند، اگر هم این اتفاق رخ نداد، کسی بیخود و بی‌جهت امیدوار نشده است.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.