b_Newsاز کورس قهرمانی عقب افتادیم

قلعه‌نویی: مقابل پرسپولیس دنبال یک امتیاز و افتادن روی زمین نبودیم

تاریخ: 1395/11/17
زمان: 18: 12
نوع: خبر
سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: پرسپولیسی‌ها بهتر از ما بودند و بابت این برد به آنها تبریک می‌گویم.

به گزارش سایت روزنامه گل، امیر قلعه‌نویی بعد از شکست سه بر صفر تیمش مقابل پرسپولیس اظهار داشت: به پرسپولیس و کادر فنی آنها به خاطر این برد تبریک می ‌گویم. آنها بهتر از ما بازی کردند و واقعیت قضیه را باید بگوییم.
وی افزود: ما 10 بازیکن را نداشتیم و چند بازیکن هم محروم بودند. درست است که ایران‌پوریان و شهرام گودرزی بازی می‌کردند، اما از نظر فنی در زمین نبودند. اگر بازیکنان اصلی را داشتیم، اینها بازی نمی‌کردند. وقتی این مسئله اخیر به وجود آمد، از آنها خواهش کردیم بازی کنند.
سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کند رای فیفا بازمی‌گردد یا خیر، گفت: فکر نکنم رای برگردد و باید با همین موجودی ادامه دهیم.
قلعه‌نویی ادامه داد: به گروه داوری باید تبریک بگویم، هر چند روی گل اول شک داریم. پرسپولیس در این شرایط بهتر کار کرد و فاصله امتیازی‌اش بیشتر شد و ما از کورس قهرمانی عقب افتادیم.
همچنین امیر قلعه‌نویی در نشست خبری این دیدار اظهار داشت: باید به فوتبال ایران تبریک بگویم و فکر کنم یکی از قشنگ‌ترین فوتبال دوران مربیگری‌ام بود. آنها از ما بهتر بازی کردند و باید به برانکو و هوادارانش تبریک بگویم.
وی افزود: ما روی دو اشتباه گل خوردیم. آنها در مجموع لیاقت‌شان بیشتر از ما بود و از یگان ویژه و هواداران که روز خوبی رقم زدند، تشکر می‌کنم. به تیم داوری خسته نباشید می‌گویم اما گل اول آنها آفساید و علیرضا بیرانوند روی فرزاد حاتمی مرتکب خطای پنالتی شد. ما 10 بازیکن نداشتیم و از هادی محمدی و ایران‌پوریان خواهش کردیم بازی کنند. باید با این شرایط از بازیکنان امید استفاده کنیم. این برد را به برانکو تبریک گفته می‌گویم و امیدوارم موفق باشند.
سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در خصوص مصاحبه‌های اخیر مسئولان تراکتورسازی علیه پرسپولیس و حرف‌هایی که در مورد دست‌های پشت پرده عنوان شده است، تصریح کرد: من مطبوعات را نمی‌خوانم.(در این لحظه مدیررسانه‌ای تراکتورسازی گفت که دو بیانیه داده‌ایم که بازی‌های ما قبل بازی با پرسپولیس نباشد و در مورد دست‌های پشت پرده حرفی زده نشده است.)
قلعه‌نویی در خصوص شانس قهرمانی تراکتورسازی گفت: طبیعتا شانس قهرمانی ما خیلی کم شد و پرسپولیسی‌ها شانس زیادی برای قهرمانی دارند. ما راه‌مان را ادامه داده و باید ببینیم خدا چه می‌خواهد.
وی در واکنش به این سؤال که تیمش به دلیل رای فیفا و عدم استفاده از چهار بازیکن، قبل دیدار با پرسپولیس نتیجه را واگذار کرده بود، خاطرنشان کرد: مسلما این مسئله از لحاظ روحی و روانی به ما لطمه زد. از طرفی، نگران احمد نوراللهی و امید عالیشاه هستم که سرنوشت اینها که سرباز هستند، چه می‌شود. شرایط ما در مستطیل سبز خوب بود. قرار نبود هادی محمدی و ایران‌پوریان و گودرزی بازی کنند. اینها در تمرینات کار نکرده بودند. سیستم ما 3-4-3 بود و اگر داور گل اول آنها را آفساید می‌گرفت، روند بازی تغییر می‌کرد. ما عملا با 8 بازیکن بازی می‌کردیم. ما ناراحت شکست هستیم و باید به این روند ادامه دهیم.
سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در خصوص اینکه شاید هر کسی جای او بود تیمش را تدافعی به میدان می‌فرستاد، تصریح کرد: هر جایی که بودیم، از کشاورز و استقلال اهواز گرفته سعی کردم فوتبال ما هجومی باشد. امروز برای سه امتیاز آمده بودیم. با اینکه به مشکل خورده بودیم، سیستم ما هجومی بود. گل آفساید شرایط تیمی ما را بهم ریخت. من دنبال یک امتیاز و افتادن روی زمین و اینکه ادا در بیاورم، نیستم. به بازیکنان خودم گفته بودم که حق اظهارنظر ندارید و قبل بازی هم باید به سمت برانکو بروید.
خبرنگاری از قلعه‌نویی در مورد اینکه تکسیرا دستیار او در صحبت‌هایش به دست‌های پشت پرده اشاره کرده است، سوال پرسید که مدیررسانه‌ای تراکتورسازی گفت: مصاحبه تکسیرا در جواب امیر عابدینی بود که در فدراسیون فوتبال پست داشت و ایشان فقط جواب او را داد.
قلعه‌نویی در خصوص اینکه مقابل تیمی بازی کردید که به گفته کارلوس کی‌روش اضافه وزن داشته، گفت: ما باید به ایران فکر کنیم. ما کشوری هستیم که هفت هزار سال قدمت داریم. یک‌سری رفتارها و مدیریت باعث شد که به این روز بیفتیم. 40 سال پیش جام تخت جمشید ما مانند بوندس‌لیگا بود و تیم‌هایی مانند ذوب‌آهن، تراکتورسازی و ماشین‌سازی زمین اختصاصی داشتند. این تغییر و تحولات و عدم مدیریت‌ها باعث شد نگاه به ما عوض شود. این حرف‌ها را به کی‌روش هم زده بودم. هدف ما باید این باشد که به ملت ایران کمک کنیم. پرسپولیس درگیر آسیاست و تیم ملی هم برای جام جهانی بازی می‌کند.
سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تصریح کرد: پرسپولیس امروز عالی بازی کرد و اینکه اضافه وزن دارد یا نه چون تیم خودم نیست اظهارنظر نمی‌کنم. امیدوارم استقلال هم سه‌شنبه بازی خود مقابل السد را ببرد و چهار سهمیه ایران در آسیا هم حفظ شود. امیدوارم برای دومین بار پیاپی بتوانیم به جام جهانی صعود کنیم. البته نباید سقف آرزوی‌های ما این باشد که دو بار پیاپی به جام جهانی صعود کنیم. به نظرم فوتبال ما می‌تواند جزو 20 تیم اول دنیا باشد.
وی در پاسخ به این سوال که چه کسی در محرومیت تراکتورسازی مقصر بوده است، عنوان کرد: حتما قلعه‌نویی مقصر بوده است و حتما در حادثه ساختمان پلاسکو هم من مقصر بودم. در زمانی که سرمربی تیم ملی بودم کسانی که لقمه‌شان مشکل داشت محرومیت استقلال و دیر ارسال کردن اسامی بازیکنان این تیم برای مسابقات آسیایی را گردن من انداختند، در حالی که این مسئله ربطی به من نداشت.
قلعه‌نویی خاطر نشان کرد: در قضیه تراکتورسازی نیز حتما قصور و کم‌کاری صورت گرفته است که این مسئله نیاز به آسیب‌شناسی دارد. ما باید این مسائل را آسیب‌شناسی کنیم تا دیگر در فوتبال ایران اتفاق نیفتد. مگر در خصوص تیم امید، پرهیزگار را مقصر اعلام نکردند؟ آیا مشکل حل شد؟ حتما ایراد این مشکلات در فوتبال ایران از جای دیگری است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.