b_Newsبگويم از منصوريان ناراحت نيستم دروغ است

حنيف: مجيدي مثل علي دايي است باج نمي‌دهد بنابراين نمي‌تواند به استقلال بيايد

تاریخ: 1396/08/02
زمان: 14: 47
نوع: خبر
عمران‌زاده از جمله فوتباليست‌هايي است كه هميشه شفاف به سوالات پاسخ مي‌دهد.


حسن بابازاده / حنيف عمران‌زاده از جمله فوتباليست‌هايي است كه هميشه شفاف به سوالات پاسخ مي‌دهد. او كه مدتي بود قصد مصاحبه كردن نداشت، پس از مدت‌ها درخصوص آخرين شرايط خودش، داربي 85، داستان قهرش با مهدي رحمتي،‌ رفتن منصوريان از استقلال، كنار گذاشته شدن جباري و همچنين عملكرد خوب تيم‌ملي در جام‌جهاني صحبت‌ کرد كه در زير مي‌خوانيد.

شرايط استقلال را پيش از داربي چطور مي‌بيني؟
شرايط استقلال نسبت به اول فصل خيلي بهتر شده است. بعد از اين تغيير و تحول و آمدن شفر يك شوك مثبت به بازيكنان منتقل شده و بازيكنان انگيزه خيلي خوبي گرفتند. آنها در ديدار مقابل نساجي خيلي خوب ظاهر شدند و به نوعي مي‌خواستند خودشان را به سرمربي جديد نشان دهند.

عملكرد خط دفاع استقلال را در اين چند بازي چطور ديديد؟
فكر مي‌كنم خط دفاع استقلال شرایط خيلي خوبي دارد. متاسفانه پژمان منتظري دچار آسيب‌ديدگي شد. او يك وزنه است و هم از لحاظ روحي و هم از لحاظ تجربه در تيم بزرگي مي‌كند. مجيد حسيني، بازيكن جوان و آينده‌داري است كه با بازي‌هايي كه انجام داده، شرايط حضور در بازي‌‌هاي حساس را دارد. پادواني هم كه قديمي است و چند سال است در اين تيم حضور دارد. اميدوارم با اين خط دفاعي شاهد گل خوردن كمتر استقلال در بازي‌هاي آينده باشيم.

با گذشت دو سال نمي‌خواهي درخصوص رفتن به استقلال شفاف صحبت كني؟
شما هر سوالي داريد بپرسيد. من هم مثل هميشه شفاف به شما توضيح مي‌دهم. ما كه رفتيم. با بي‌معرفتي ما را كنار گذاشتند.

واضح‌تر توضيح مي‌دهي؟
آن موقع يك اتفاقاتي در تيم ما افتاد و يك شخص كوچك كه مسوول تيم بود، مقدمه‌چيني كرد تا ما را كنار بگذارند. به صراحت مي‌گويم از نيم‌فصل دنبال كنار گذاشتن من، آرش و وحيد طالب‌لو بودند. يكي از مسوولان تيم از خبرنگاران مي‌خواست از من، آرش و فخرالديني مصاحبه عليه تيم بگيرند تا مقدمه رفتن ما فراهم شود. يادم است يك روز به دفتر افشارزاده در وزارت ورزش و جوانان رفتم. با او جلسه گذاشتم به او گفتم دارند ما را هوا مي‌كنند. او فقط به من نگاه كرد. فكر مي‌كنم بعدها فهميد من چه حرفي به او زدم.

افتخاري چندي پيش در مصاحبه‌اي اعلام كرد دوران بازيكن‌سالاري در استقلال تمام شده است.
من با بازيكن‌سالاري در تيم‌ها كاري ندارم. درست است افتخاري چنين حرفي را زده اما فكر مي‌كنم در فوتبال ايران هنوز خيلي‌ها، خيلي كارها را راحت انجام مي‌دهند و كسي هم نيست به آنها چيزي بگويد.

نسل جواني در استقلال مشغول بازي است؛ فكر مي‌كني اين تغييرات بازيكن به نفع استقلال است؟
صددرصد با تغيير نسل در تيم استقلال موافقم. چون نسل جوان باعث مي‌شود تيم پوست‌اندازي كند. بهنام برزاي، مجيد حسيني، محسن كريمي و همين سيدحسين حسيني كه واقعا الان يكي از بهترين گلرهاي ايران است و خوب كار مي‌كند. البته اين را هم در نظر بگيريد كنار اينها بايد بازيكن باتجربه هم باشد تا تيم يكدست شود.

زماني رابطه خوبي با مهدي رحمتي داشتي و حتي او هميشه مدعي بود هرجا برود تو را با خودش خواهد برد. اما الان ظاهرا رابطه خوبي با هم نداريد.
رابطه من و مهدي را خراب كردند. فكر مي‌كنم مهدي رحمتي به‌خاطر يك نفر، كل رفيق‌هاي فوتبالي خوبش را از دست داد. البته اگر ما جزو رفيقان خوب به‌حساب بياييم. زماني مي‌گفتم من و مهدي داداش هستيم. خدا از اين آدم نگذرد كه رابطه ما را خراب كرد و به جرات مي‌گويم استقلال را نابود كرد. خدا آن بالاست و قطعا روزي جواب اين بدي‌هاي او را خواهد داد.

داربي 85 را چطور مي‌بيني؟
از بازيكنان داربي‌باز بپرسيد كه در اين بازي چه كاره هستند. اميدوارم استقلال با ارايه يك بازي خوب، برنده بازي شود و به نوعي بعد از مدت‌ها نفس راحتي بكشيم. من پيش‌بيني مي‌كنم استقلال با گل فرشيد اسماعيلي، برنده داربي خواهد بود.

با منصوريان در پاس همدان كار كردي، او از استقلال استعفا داد و رفت. در اين باره صحبت كن.
فوتبال هم اين گونه است و در آن اتفاقات پيش‌بيني نشده مي‌افتد. در حق منصوريان نامردي شد. البته كه خودش هم اشتباهاتي داشت اما دير متوجه آن شد. با رفتن منصوريان از استقلال يك مهره از تيم سوخت شد و ديگر بعيد است كه مديران به مربيان جوان اعتماد كنند و اين خيلي بد است.

از منصوريان ناراحت هستي؟
اگر بگويم نيستم، دروغ گفته‌ام. از منصوريان ناراحتم. او مي‌توانست با ما رودررو صحبت كند نه اينكه بدون اينكه احترام پيشكسوت رعايت شود، ما را در ليست مازاد قرار دهد. البته كه ما بازيكن آزاد بوديم. مربيگري سليقه‌اي است اما كاش به‌خاطر سال‌ها حضورمان در استقلال يك زنگ به ما مي‌زدند.

مجيدي شايد به استقلال بيايد. به عنوان يك همبازي دوست داري اين اتفاق بيفتد؟
آمدن مجيدي را به استقلال پيشاپيش تبريك مي‌گويم. از شما مي‌پرسم چه كسي محبوب‌تر از مجيدي در استقلال است. در اسپانيا دوره ديده، كلاس‌هاي مربيگري را يكي پس از ديگري پشت‌سر گذاشته و مانند هاشميان و فريدون زندي مدرك مربيگري‌اش را در اروپا گرفته و بهترين موقع است كه او به استقلال بيايد. البته كه بعيد مي‌دانم اين اتفاق در حال حاضر بيفتد. چون اخلاقش مثل علي دايي است. زير بار حرف زور نمي‌رود و نان بازويش را مي‌خورد و چون باج نمي‌دهد، نمي‌تواند به استقلال بيايد.

خيلي وقت است از حنيف عمران‌زاده خبري نيست. نمي‌خواهي ديگر فوتبال بازي كني؟
من چوب اشتباه سال گذشته‌ام را مي‌خورم. نبايد به ليگ يك مي‌رفتم و سابقه‌ام را خراب مي‌كردم. مطمئن باشيد نيم فصل از اين محو بودن در مي‌آيم. البته فكر مي‌كنم چون هشت سال در استقلال حضور داشتم، همه فكر مي‌كنند من پير شده‌ام. اما من تازه 31 ساله شده‌ام و هنوز براي بازي كردن جا دارم.

وقتي استقلال مي‌بازد، چه احساسي به تو دست مي‌دهد؟
فقط يك جمله در اين باره مي‌گويم و آن اين است كه شايد از آنهايي كه در استقلال هستند، من بيشتر ناراحت مي‌شوم. چون با تمام نداري‌ها اين تيم ساخته‌ام. با بردهاي اين تيم خوشحال و با باخت‌هاي آن ناراحت مي‌شوم.

دوست داشتي با پيراهن استقلال خداحافظي كني؟
خيلي دوست داشتم اين اتفاق بيفتد كه البته فكر مي‌كنم با توجه به سني كه دارم، اين هم منتفي است. آقايان نگذاشته‌اند با پيراهن تيم‌ محبوبم با فوتبال خداحافظي كنم.

همان كاري كه الان با مجتبي جباري شده‌ است؟
دقيقا... مجتبي رودست ندارد. نمي‌توانيد مثل مجتبي پيدا كنيد. اگر پيدا كرديد، به ما خبر دهيد. آقايان كاري كه با ما كرديد، با جباري نكنيد. مجتبي را پرسپوليسي‌ها هم دوست دارند چون فوق‌العاده فوتباليست توانمندي است. مجتبي 20 دقيقه هم بازي كند، مشكل تيم را حل مي‌كند. كاش آقايان كمي تدبير كنند و تيم را از بزرگي خالي نكنند. كاري كه پارسال كردند.

از استقلال طلب داري؟
شايد باورتان نشود يك ميليارد و دويست و پنجاه ميليون تومان و به اضافه پنج سال ماليات از استقلال طلب دارم. الان هم ممنوع‌الخروج هستم و هم توقيف اموال. يك روز پيش افتخاري رفتم كه او در جواب گفت پول نداريم. من هم كاري از دستم برنمي‌آيد و بايد منتظر بمانم. شكايت هم نمي‌كنم چون خود تيم و استقلال هزارتا مشكل دارد.

ممكن است داربي به ورزشگاه بروي؟
بعد از اينكه از استقلال رفتم ديگر دوست ندارم به ورزشگاه آزادي بروم. به همين دليل مي‌دانم اگر داربي به ورزشگاه بروم از طرف پرسپوليسي‌ها فحش مي‌خورم. چون آنها نسبت به من آلرژي دارند.

چندي پيش يكي از بازيكنان استقلال گفته بود كه در دوران قلعه‌نويي در تيم كم‌كاري شده است.
 بازيكن بايد خيلي بي‌غيرت باشد كه كم‌كاري كند. آن هم براي امير قلعه‌نويي كه مرد روي دستش نيست. قلعه‌نويي هميشه دست خير دارد. فكر نمي‌كنم چنين چيزي صحت داشته باشد. البته در آن فصل، من نيم‌فصل به علت‌ آسيب‌ديدگي حضور نداشتم كه بخواهم در موردش توضيح بدهم.

تيم‌ملي ايران با اقتدار به جام‌جهاني رفت. اين پيشرفت تيم‌ملي را مديون چه كسي هستيم؟
قطعا مديون كي‌روش هستيم. من همين الان اگر جاي مسوولان فدراسيون بودم، قرارداد كي‌روش را چهار سال ديگر تمديد مي‌كردم. كدام مربي جرات دارد بازيكن بيست ساله را ميدان دهد. الان در تيم‌ملي جديد هركسي در ليگ خوب بازي كند، به تيم‌ملي دعوت مي‌شود. بايد دست و پاي كي‌روش را طلا بگيريم كه تيم‌ملي را دگرگون كرده و با اقتدار به جام جهاني برده است.

فكر مي‌كني تيم‌ملي ملي در جام‌جهاني چه نتايجي كسب كند؟
حس‌ام مي‌گويد تيم‌ملي در جام‌جهاني يكي از بهترين‌ها خواهد بود و ان‌شاءا... به دور دوم صعود مي‌كند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.