b_Newsافتخار می‌کنم عملکردم به چشم اسطوره‌ای مثل خداداد عزیزی آمده

محمد قاضی: این روند خوب چند ساله یک آقای گلی کم دارد

b_News اینکه می‌گویند امسال تولدی متفاوت داشته‌ام را قبول دارم
تاریخ: 1396/08/03
زمان: 13: 01
نوع: خبر
موتور گلزنی‌اش با اینکه پدیده در این دو بازی اخیر نتوانسته نتیجه بگیرد همچنان روشن است و با تخت گاز خودش را به صدر جدول گلزنان لیگ با هفت گل رساند.

سیدیاسر رضوی / موتور گلزنی‌اش با اینکه پدیده در این دو بازی اخیر نتوانسته نتیجه بگیرد همچنان روشن است و با تخت گاز خودش را به صدر جدول گلزنان لیگ با هفت گل رساند. محمد قاضی امیدوار است این روند خوبش با تداوم منجر به کسب عنوان آقای گلی شود که می‌گوید تکمیل کننده روزهای خوب این چند ساله اوست.
از بازی آخر با سپیدرود شروع کنیم که پدیده در رشت زمین‌گیر شد و باخت؟
ابتدا اجازه بدهيد عرض تسليتي به خاطر درگذشت آقاي ابراهيم آشتياني از پيشكسوتان فوتبال كشورمان داشته باشم؛ بعد از آن هم به اردلان پسر آن مرحوم كه از دوستان و همبازي‌هاي من در تيم هما بود. اميدوارم خداوند روح آن مرحوم را قرين رحمت بگرداند. در مورد مسابقه بايد بگويم بازی خیلی خوبی بود و خیلی هم خوب شروع کردیم و نسبت به بازی های قبلی که شروع‌های مناسبی نداشتیم در این بازی از همان ابتدا کار را با قدرت شروع کردیم. همین امر باعث شد به گل برسیم اما در ادامه روی یک غفلت گل تساوی را خوردیم در نیمه دوم هم خوب بودیم اما باز روی یک غفلت و یک شروع مجدد گل بعدی را خوردیم و دیگر هرچه فشار آوردیم با توجه به دفاع چند لایحه حریف نتوانستیم کاری پیش ببریم. به هرحال در این بازی از نظر تلاش و زحمت از سوی بازیکنان و کادرفنی باید بگویم همه زحمت کشیدند و فقط برای ما نتیجه نداشت. این اتفاق یک بار دیگر در بازی با نفت آبادان هم برای ما افتاده بود.
به نظرت این پدیده که حتی در این دو هفته می‌توانست مدعی صدرنشینی هم شود می‌تواند دوباره این پنج امتیاز از دست داده را جبران و به کورس برگردد؟
صددرصد! در این دو هفته یکسری مشکلات از جمله مصدومیت چند بازیکن تیم را داشتیم و از سوی دیگر بدشانسی که نگذاشت نتیجه بگیریم. به هرحال فوتبال همین است اما بهتر خواهیم شد و نتایج این دو بازی را قطعا جبران و دوباره به شرایط خوب خودمان برخواهیم گشت.
هرچه پدیده بدشانس بود اما تو روند خوبت ادامه دارد و توانستی به تنهایی در جدول گلزنان قرار بگیری؟
همه تلاش من این است که موفقیتم در کنار موفقیت تیم باشد و این مساله برای من در اولویت است. در تیم ما همه ارکان آن از مدیریت گرفته تا بازیکنان، کادرفنی و حتی کادر اجرایی و تدارکات همه زحمت می‌کشند تا تیم نتیجه بگیرد و واقعا برای این موفقیت امروز پدیده همه زحمت کشیده‌ایم. این اولویت من است و برای این موفقیت چون مهاجم نوک هستم و همه انتظار گلزنی از من دارند باید زحمت بیشتری بکشم تا تیم نتیجه بگیرد چون خیلی مواقع به عنوان مهاجم من اولین مدافع تیم هستم و این یعنی تلاشم باید دوچندان باشد. شک نکنید با این تلاش و زحمت بچه ها امتیازات از دست رفته را جبران و قطعا به روزهای خوب خودمان برخواهیم گشت.
بچه‌های تیم هم حسابی هوای تو را دارند و گویا عزم همه جزم است که امسال تو را آقای گل کنند؟
من در این چند سال هرجا بودم و لباس هر تیمی را که به تن داشتم تمام تلاشم این بوده که با قدرت بجنگم و در خدمت تیم باشم. خدا را شکر امسال هم شرایطم در ادامه روند خوب این چند سالم به بهترین شکل شروع شده و امیدوارم همچنان تداوم داشته باشد. جا دارد جدا از زحماتی که خودم در این مسیر انجام می‌دهم یک اشاره‌ای هم به تلاش و زحمت کادر فنی و بازیکنان تیم از جمله خلعتبری، ناصحی، عباسیان، ایمانی، صادقی، گردان، قاسمی‌نژاد، مهربان، خانزاده و دیگر دوستان خوبم در پدیده داشته باشم که واقعا نشان داده‌اند همدل هستیم و با این همدلی توانسته‌ایم به موفقیت برسیم. امیدوارم بتوانم این مسیر را با قدرت ادامه داده و نتیجه زحمات بچه ها را بازهم به بهترین شکل به ثمر بنشانم.
می‌گویند محمد قاضی امسال تولدی دوباره را در فوتبال آن هم در 33 سالگی تجربه می‌کند. در برنامه 90 هم که در کنار علیپور و آقاخان به عنوان سه بازیکن برتر شهریور و مهر انتخاب شدی. این را قبول داری؟
من گفتم که همیشه سعی کردم بهترین عملکرد را داشته باشم.
نه! منظورمان امسال است که شرایط خوبی داری و توانستی به صدر جدول گلزنان هم برسی؟
من قبول دارم که امسال شرایط متفاوت تر از سال های قبل است و امیدوارم بازهم تداوم داشته باشد.
پس الان دیگر با این شرایط به آقای گلی فکر می‌کنی؟
ما در فوتبال خودمان مهاجمان خوبی داریم که همه زحمت می‌کشند که اکثر آنها را می‌شناسم. آل کثیر که در نفت با من همبازی بود و تبریزی را هم در ذوب آهن او را می‌شناسم که امیدوارم موفق باشند. همه مهاجمان دوست دارند آقای گل شوند و من هم از این قاعده مستثنی نیستم. به همین خاطر اگر بگویم به این مساله فکر نمی‌کنم که اشتباه است و قطعا به آن و رسیدن به این عنوان فکر می کنم. به نظرم این روند خوب چند ساله من یک آقای گلی را کم دارد که باید به آن برسم.
اینکه می‌گویند نبود طارمی به نفع دیگر مهاجمان مدعی شده را قبول داری؟
به هرحال مهدی طارمی هم یکی از مهاجمان خوب لیگ است و امیدوارم مشکل او هرچه زودتر حل شود اما همه بازیکنان به خصوص مهاجمان در تلاش هستند که از فرصت ها به بهترین شکل بهره ببرند. حالا مهدی نیست و شاید اگر طارمی محروم نمی‌شد این رقابت می‌توانست پررنگ‌تر باشد اما او هم که بود ما زحمت خودمان را می‌کشیدیم و برای من فرقی نمی‌کند.
خداداد عزیزی در مصاحبه‌ای با روزنامه گل گفته بود که استقلال منصوریان مهاجمی همچون محمد قاضی را کم دارد و اگر تو می‌بودی خیلی از مشکلات او حل مي‌شد و شاید الان هم سکان هدایت آبی‌های پایتخت را برعهده داشت.
آقای عزیزی که به من لطف دارد و ایشان از اسطورهای فوتبال ما به شمار می آید و این تعریف و تمجید باعث افتخار من است. با این حال اجازه بدهید در این مورد صحبتی نکنم چون تمام تمرکزم روی پدیده و موفقیت این تيم است. استقلال هم مهاجمان خوبی دارد که قطعا اگر از استرس بیرون بیایند می‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند.