b_Newsمحجوب به اردو آمده و در حال تمرین است/ انتصاب سیاحی با حکم وزیر بود !

محمدرضا رودکی: رامین صفویه به خاطر آسیب دیدگی اعزام نشد، نه درگیری با من

b_News ائتلاف ما برای کمیسیون ورزشکاران حتما موفق می شود/فضای مجازی را تعطیل کردم تا تمرکز کنم
تاریخ: 1396/08/04
زمان: 13: 37
نوع: گفتگو
محمدرضا رودکی مدیر تیم های ملی جودو در گفت و گو با «گل» درگیری اش با رامین صفویه را تکذیب و اعلام کرد او به خاطر آسیب دیدگی به گرنداسلم نرفت.

نگار رشیدی/ تیم ملی جودو از فردا در ابوظبی امارات وارد رقابت های گرنداسلم می شود تا با کسب امتیاز در این میدان، گامی برای بهبود رنکینگ جودوکاران بردارد. از وقتی محمد درخشان ریاست فدراسیون جودو را برعهده گرفته، انتقادات بیشتر از تشویق ها بوده. هرچند ممنوع المصاحبه بودن جودوکاران از فردای ریاست درخشان خودش یک انتقاد بزرگ محسوب می شود.

شاید مدال برنز سعید ملایی در مسابقات قهرمانی جهان مجارستان و شکستن طلسم 10 ساله این مسابقات، تنها نقطه قوت این یک سال و اندی باشد. هرچند شنیده ها حاکی از آن است که مسوولان فدراسیون هم انتظار این مدال را نداشتند. در ادامه برای همین گرنداسلم ابوظبی هم بعد از اینکه شنیده شد رامین صفویه (اولین مدال آور ایران در المپیک ها – المپیک نوجوانان نانجینگ) با محمدرضا رودکی درگیری لفظی پیدا کرده، از تیم خط خورد تا یک حاشیه جدید به وجود بیاید. هرچند هم صفویه و هم رودکی این موضوع را تکذیب کردند و گفت هیچ مشکلی با رودکی ندارد و چون آماده نبوده اعزام نشده !

رودکی مدیر تیم های ملی جودو در گفت و گویی که با «گل» داشت، ضمن صحبت درباره حواشی اخیر جودو، در خصوص ثبت نامش برای کمیسیون ورزشکاران نیز توضیحاتی ارایه داد.

 

جودوکاران راهی امارات شدند. درباره وضعیت تیم توضیح می دهید؟

خدا را شکر شرایط تیم خوب است. در طول سال بیش از 30 مسابقه برگزار می شود تا فدراسیون های مختلف با شرکت در آنها در اوزان مختلف کسب رنکینگ کنند. هر مسابقه ای هم جایگاه خاص خودش را در امتیازها دارد. ما با توجه به شرایط کشورمان نمی توانیم دو یا سه تیم به مسابقات اعزام کنیم. اما کشورهای همسایه مان مانند آذربایجان یا قزاقستان سرمایه گذاری بیشتری از ما دارند و در آمادگی شان تاثیرگذار است. ما هربار تا جایی که در توان مان باشد تیم اعزام می کنیم تا در رنکینگ های بالا قرار بگیریم و در مسابقاتی اصلی مثل جهانی، بازی های آسیایی و حتی آسیا شرایط بهتری داشته باشیم.

 

به نظرتان تیم با دست پر برمی گردد؟

بچه ها بعد از جهانی یک دوره ریکاوری داشتند. الان آمادگی جهانی را ندارند اما سعی کردیم آنها را آماده نگه داریم. تمام رقبای ما اهمیت دارند و سعی بر این است که با نتایج خوب کار را به پایان ببریم.

 

درباره رامین صفویه و درگیری لفظی اش با شما صحبت هایی شنیده شد. قضیه از چه قرار بود؟

ما اصلا از این مسایل نداریم. در این یک سالی که کادر جدید به فدراسیون آمده، برخی ها محبت دارند و سعی می کنند برای تخریب جودو هرکاری انجام بدهند.در رسانه ملی دروغ به این بزرگی می نویسند.ما هیچ وقت اینگونه مسایل را در اردو نداشتیم و همه چیز با آرامش دنبال می شود. رامین پیش از عید آسیب دیدگی پیدا کرد و در این شش ماه ریکاوری داشت. عمل رامین جراحی باز کتف بود و اگر بیش از اندازه به آن فشار می آورد ممکن بود آسیبش برگردد.در اوزان 100 کیلوگرم هم قدرت های بزرگی حضور دارند و از آنجایی که ما واقعا به او نیاز داریم تصمیم بر این شد که از او در میدان دیگری استفاده کنیم. اما نمی دانم چرا برخی ها با نادانی این مسایل را که حتی منبع مشخصی هم ندارد مطرح می کنند.

 

اگر او آسیب داشت چرا دقیقه نود اعزام خط خورد؟

همانطور که گفتم این مسایلی است که بعضی از دوستان به آن دامن می زنند. او در دوره ریکاوری است. ما رامین را در جهانی داشتیم و چون او را در آمادگی کامل می خواهیم کادر فنی چنین تصمیمی گرفت.

 

البته خود فدراسیون هم سهمی در این حواشی دارد. مثل آن انتصاب شایبه برانگیز؟

اگر منظورتان آقای سیاحی است، باید بگویم مگر می شود بدون حکم حراست وزارت ورزش کسی در فدراسیون سمت بگیرد؟! تمام حکم هایی که زده می شود مورد تایید مشاغل حساس وزارت ورزش است و حتی خود وزیر حکم را می دهد. یکسری افراد این دروغ ها را می گویند و این اتفاق ها می افتد.

 

راستی سرانجام جواد محجوب به اردو  آمد؟

بله محجوب در اردوی آخر به بچه ها ملحق شد و دارد تمرین می کند.

 

شما در حالی در کمیسیون ورزشکاران ثبت نام کردید که در ابتدای راه به جای انسجام بیشتر شاهد چند دستگی هستیم.

ببینید در این کمیسیون من، یوسف و بقیه بچه ها دنبال اکیپی بودیم که با هم هماهنگ باشیم. ما در بازی های آسیایی و المپیک با هم بودیم و ارتباط دوستانه و خوبی داریم. ما دنبال گروهی بودیم که در تصمیمات کلان ورزش تاثیرگذار باشد. این شد که ما 15 نفر با هم یکی شدیم.

 

البته جدا از این موضوع برخی هم اعتقاد دارند این کمیسیون تشریفاتی است؟!

فکر نمی کنم به این صورت باشد. بچه هایی که در این گروه هستند چند سال است کنار همدیگر هستند. حالا بهداد نتوانست بیاید اما کیانوش هست. با حضور این نفرات بحث فرمایشی بودن خیلی درست نیست.

 

حتما در جریان دخالت روسای فدراسیون هم هستید که برخی از ورزشکاران را تحت فشار قرار داده اند تا شانس نماینده خودشان را بیشتر کنند...

من اولین بار است که دارم این موضوع را می شنوم. آنقدر سرم شلوغ است که نمی رسم این اخبار را دنبال کنم. حتی فضای مجازی را هم تعطیل کردم تا تمرکزم روی کار خودم باشد. اما تا الان رییس فدراسیون ما که نه به کسی گفته برو نه گفته بیا... رای هم برای کسی صادر نمی کند.

 

با تمام این اوصاف فکر می کنید نمایندگان ائتلاف شما انتخاب شوند؟

قطعا، بچه های ما نفرات شاخصی هستند. حمید سوریان که جایگاهش مشخص است. کمیل قاسمی، کیانوش رستمی و بقیه بچه ها همه جزو بهترین ها هستند.اگر اتفاق حاشیه ای نیفتد قطعا این لیست انتخاب می شود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.