b_Newsبرگ برنده برانکو برای دربی 85 چه کسانی هستند؟

سورپرایز پروفسور!

تاریخ: 1396/08/04
زمان: 11: 44
نوع: خبر
دربی 85 همان طور که از اسمش پیداست با دیگر دربی‌های گذشته تفاوت های فاحشی دارد.


احد علوی / دربی 85 همان طور که از اسمش پیداست با دیگر دربی‌های گذشته تفاوت های فاحشی دارد. برانکو و شفر با دو تفکر متفاوت که نشأت گرفته از سبک آلمانی و کروات است به مصاف هم می روند. فوتبال ماشینی شفر هرچند هنوز به بار ننشسته اما از دو بازی گذشته نشانه‌هایی از آن را می‌توان در شیوه بازی استقلال دید. اصرار به پرس در تمرینات از سوی مربی استقلال از یک سو و روش تهاجمی برانکو طی دو سال گذشته از سوی دیگر نشان می دهد که عصر امروز یک بازی جذاب که پر از صحنه‌های جذاب دفاع و ضدحمله می تواند باشد. اما ترکیب برانکو در این دیدار مهم می تواند پر از ابهام و علامت سوال‌های شیرین باشد.

برانکو، مردی با برگ برنده
مرد کروات به خوبی طی سال ها حضور در فوتبال ایران به این نتیجه رسیده که برد در دربی به مراتب مهمتر از عنوان نایب قهرمانی یا قهرمانی یا حتی بالاتر از بالا بردن جام قهرمانی حذفی است. بنابراین برانکو طبق گفته نزدیکانش می خواهد متفاوت در این دربی 85 ظاهر شود. در تمرینات روزهای اخیر پرسپولیس برانکو سعی در مخفی کردن ترکیب اصلی‌اش داشت. در حالی که برانکو تصمیم خودش را برای حذف مسلمان گرفته بود تا مهندس تیمش را ادب کند گفته می‌شود با پادرمیانی کریم باقری و اینکه قرار شده تا آقاکریم با او صحبت کند. در این صحبت قرار است کریم باقری به او بگوید که این بازی آخرین فرصت برای اثبات توانایی‌هایش است و درصورت خوب عمل کردن در این بازی می‌تواند نگاه برانکو را دوباره نسبت به خودش عوض کند. هرچند این ماموریت برانکو به کریم باقری می تواند برای پرسپولیس و مسلمان خوب باشد اما این که در دربی مهندس سرخ ها در ترکیب قرار بگیرد هنوز معلوم نیست اما برانکو نشان داده به موقع برگ برنده‌اش را رو می‌کند.  

سورپرایز اول؛ مسلمان فیکس، رسن نیمکت
در همین زمینه از سوی نزدیکان برانکو گفته می‌شود احتمال بازی کردن مسلمان بالای 90درصد است. اگر مسلمان در ترکیب اصلی قرار بگیرد نیمکت نشین شدن بشار رسن دور از ذهن نیست. اگر شایعه اولتیماتوم روحیه‌بخش برانکو با واسطه گری کریم باقری به مسلمان صحت داشته باشد برانکو به خوبی به توانایی‌های مسلمان واقف است و از سوی دیگر مهندس نزول کرده و پرحاشیه پرسپولیس هم می‌داند که این دیدار می‌تواند دوباره او را محبوب برانکو و هواداران کند. همان طور که برانکو درباره مسلمان چند روز قبل گفته بود «نقطه سر خط» مسلمان می‌تواند با یک نمایش زیبا و فریبنده خط برانکو را بگیرد و مجددا مرد همه کاره میانه میدان سرخپوشان شود.

سورپرایز دوم؛ محبوب برانکو و منفور هواداران روی نیمکت
در طول دو فصل اخیر یکی از بدشانس‌ترین بازیکنان پرسپولیس از نظر محبوبیت کسی نیست جز محسن ربیع خواه! پسر بی‌حاشیه و پرتلاش پرسپولیس در طول دو سال اخیر تنها با حمایت برانکو نزدیک به صددرصد بازی‌های پرسپولیس را در ترکیب اصلی حضور داشته اما در چند بازی اخیر محسن ربیع‌خواه که سبک بازی‌اش مورد پسند رسانه‌ها و تماشاگران نیست نتوانسته قابلیت‌های گذشته‌اش را نشان دهد و شاید همین موضوع باعث شده تا تعویض او در دیدار با نفت طلاییه با واکنش مثبت هواداران مواجه شود. یکی از سورپرایزهای برانکو با توجه به تغییرات متوالی او در تمرینات چند روز اخیر می‌تواند محسن ربیع‌خواه باشد. هرچند که برانکو در چهار بازی اخیر از ترکیب کمال و ربیع‌خواه در خط هافبک استفاده کرده اما شاید برانکو برای این که با یک روش تهاجمی به میدان برود به جای این هافبک ماشینی از یک فانتزی باز به اسم بشار رسن استفاده کند. البته این فرضیه هم وجود دارد این تغییر را در نیمه دوم در صورت عقب افتادن یا مساوی بودن بازی برانکو عملیاتی کند.

سورپرایز سوم؛ محرمی به جای پسر برانکو
یکی از بازیکنانی که طی دو فصل اخیر به شدت مورد حمایت برانکو بوده و همیشه رضایت سرمربی را از خودش به دنبال داشته، حسین ماهینی، کاپیتان دوم پرسپولیس بوده است. ماهینی که در دفاع سمت راست پرسپولیس را تقریبا به اسم خودش سند زده در فاز تهاجمی کم اثر است. به نظر می‌رسد با توجه به تمرین چند روز اخیر پرسپولیس که برانکو سه تیم با سه کاور سبز، قرمز و سفید تمرین داده این احتمال هم وجود دارد که از صادق محرمی در دفاع راست استفاده کند چرا که نفوذهای محرمی برای روش تهاجمی برانکو کارآمدتر از بازی کردن پسر محبوب برانکو است.

سورپرایز چهارم؛ زوج مهندس و رسن
اگر فلسفه تهاجمی برانکو برای دربی 85 واقعیت داشته باشد که به نظر می‌رسد دارد، باید منتظر یک اتفاق متفاوت در ترکیب پرسپولیس باشیم. یکی از نزدیکان برانکو با قاطعیت می گوید بدون شک مرد کروات می‌خواهد با سورپرایز ترکیبش را وارد زمین کند و فوتبال زیبای پرسپولیس توسط برانکو در دربی می‌تواند تا هفته‌ها ایوانکوویچ را در صدر اخبار قرار دهد. یک عضو کادرفنی پرسپولیس سیستم تهاجمی پرسپولیس در دربی را تایید می کند اما آنچه از تمرینات پرسپولیس مشاهده می شود این است که برانکو با همان ترکیب چهار بازی گذشته تمریناتش را پیگیری کرده است. شاید این گم‌گشتگی رسانه‌ها از ترکیب پرسپولیس برای برانکو خوشایند باشد ولی اگر قرار به روش تهاجمی در دربی 85 باشد احتمال حضور همزمان رسن و مسلمان در ترکیب اصلی وجود دارد یعنی اینکه پرسپولیس با یک هافبک دفاعی به اسم کمال کامیابی‌نیا به میدان برود که البته ریسک بزرگی را به دنبال دارد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.