وزنه برداری در اسارت رفتارهای سلیقه ای

تاریخ: 1396/08/06
زمان: 09: 47
نوع: یادداشت
رفتار سلیقه ای و تبعیض در فدراسیون وزنه برداری این روزها به اوج رسیده! روزهایی که کیانوش رستمی از رکوردگیری سر باز می زند اما محمدرضا براری با نقشه های عجیب از لیست جهانی خط می خورد.

هدیه خطیبی/ رفتار سلیقه ای و تبعیض در فدراسیون وزنه برداری این روزها به اوج رسیده! روزهایی که کیانوش رستمی خیلی راحت از رکوردگیری سر باز می زند و همچنان به دلخواه خودش تمرین می کند و حتی سفر خانوادگی به مسابقات جهانی آمریکا همراه با برادرش به عنوان مربی (!) خواهد داشت اما محمدرضا براری با نقشه های عجیب و گویا اختلافات شخصی از لیست اعزامی های جهانی خط می خورد !

در این بلبشو هم فدراسیون تصمیم گرفته محسن بیرانوند سرمربی تیم ملی صحبتی با رسانه ها نداشته باشد و فقط محمدرضا کاظمی نژاد میکروفن فدراسیون باشد! کسی که اتفاقا در دقیقه نود به لیست اعزامی ها به آمریکا اضافه شد.

فدراسیون وزنه برداری در حالی رکورد گیری را مبنای اصلی اعزام به مسابقات جهانی قرار داده که به گفته خود محمدرضا براری کادر فنی و سرمربی برای این وزنه بردار وزنه انتخاب نکردند ! براری گفته :« در یکی از این اردوها موفق شدم رکوردهای 185 و 223 را بزنم.با اینکه من یکی از وزنه برداران با تجربه تیم ملی محسوب می شوم اما در رکوردگیری بدون مربی وزنه هایم را انتخاب کردم این در صورتی است که سایر ملی پوشان توسط سرمربی و مربی تیم ملی کوچ می شدند !» این اتفاق چه دلیلی می تواند داشته باشد ؟ آیا حرکت زیر پوستی و نقشه ای برای حذف براری و جایگزینی وزنه بردار دلخواه بوده ؟ کاری که شاید پشت آن بده بستانی وجود دارد ؟

اما ترکیب اعضای شورای فنی هم جالب است برخی از آنها تخصص فنی ندارند و بعضا بله قربان گو هستند اما افرادی مثل عطار اشرفی،محمد حسین برخواه و کوروش باقری در خانه هستند !

نکته جالب این است که سال گذشته علی هاشمی در رکورد گیری اوت کرد اما به تیم برگشت و راهی مسابقات جهانی شد اما این بار کاسه ای زیر نیم کاسه است !

درباره کیانوش هم که گویا به بت فدراسیون تبدیل شده، مدیر تیم های ملی توضیح داده که او طبق معمول با هماهنگی فدراسیون به رکوردگیری نیامده و در لیگ آمادگی اش را نشان داده !

جدا از اتفاق عجیب برای عضو وزنه بردار المپیکی و یکه تازی کیانوش، سعید علی حسینی هم نمایش قابل توجهی داشت تا نتیجه او هم از اتفاقات مهم روز رکورد گیری باشد.او خودش را آماده تر از بهداد سلیمی نشان داد.هر چند قطعا شرایط مسابقات جهانی متفاوت است و انتخاب وزنه بردار یک بحث است و بحث دیگر ماجراهایی است که نزدیک تخته وزنه برداری جهان رخ خواهد داد اما می توان امیدوار بود که بهداد و علی حسینی نمایش خیره کننده ای در آناهیم داشته باشند.