b_Newsدوستان برای کسب شهرت، کشتی گیرشان را خرج نکنند

حسن رنگرز: اندازه یک فوتبالیست درجه دو هم هزینه نکرده ایم!

تاریخ: 1396/08/07
زمان: 10: 19
نوع: گفتگو
بیمه رازی در شرایطی به مقام قهرمانی لیگ کشتی فرنگی دست یافت که این مسابقات با حاشیه ها و حرف و حدیث هایی همراه بود!

حامد جیرودی/ بیمه رازی در شرایطی به مقام قهرمانی لیگ کشتی فرنگی دست یافت که این مسابقات با حاشیه ها و حرف و حدیث هایی همراه بود! موضوعی که باعث شد تا به سراغ حسن رنگرز سرمربی بیمه رازی برویم و با او درباره این رقابت ها و مسایلی که رخ داده، صحبت کنیم. وی در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که تیم ها باید ظرفیت باخت را داشته باشند.

 

قهرمانی تان در لیگ کشتی فرنگی را تبریک می گوییم. درباره این رقابت ها صحبت می کنید؟

از شما ممنونم. لیگ کشتی فرنگی، امسال با حساسیت هایی و به صورت دو قطبی پیگیری شد. تیم سینا صنعت ایذه با دو چهره شاخص یعنی مانوکیان ارمنستانی که قهرمان جهان است و نادراشویلی گرجستانی در اوزان 80 و 98 کیلوگرم و چهره های دیگری مانند مهرداد مردانی، پژمان پشتام و سامان عزیزی حضوری جدی در این مسابقات داشت و در مقابل بیمه رازی هم با سرمایه گذاری و همگرایی مناسب، برای سومین سال پیاپی توانست عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهد.

 

اما گویا از میزبانی کاشان چندان راضی نبودید؟

در لیگ کشتی، تیم ها همه هزینه ها را پرداخت می کنند اما کاشان با تمام زحماتی که کشیده شد و از آنها تشکر می کنم به نظر می رسد زیرساخت های لازم را برای میزبانی جام باشگاه های جهان ندارد.

 

چطور؟

چیزی که به چشم دیدم، این بود که سالن فضای امنیتی خوبی نداشت و تماشاگران به سهولت می توانستند وارد سالن شوند و در زمان اهدای جوایز بهم ریختگی هایی وجود داشت و استیج به شکل خطرناکی به مشکل خورده بود. با این حال، نباید از زحمات مسوولان فدراسیون عبور کرد که تلاش زیادی داشتند تا لیگ به شکل پویایی برگزار شود.

 

انتقادی که به تیم شما شده بود این بود که همه ستاره ها را با سرمایه زیاد جذب می کنید!

در لیگ حرفه ای، شرایط به گونه ای است که هر تیمی با یک هدف وارد مسابقات می شود. یکی هدفش فقط شرکت در مسابقات است و دیگری گرفتن سهمیه جام باشگاه های جهان اما بعضی برندها هم هستند که می خواهند با قهرمانی در ورزش خودشان را معرفی کنند. بیمه رازی هم همین طور است اما فکر می کنید ما چقدر هزینه کرده ایم. تیم ما با داشتن سعید عبدولی، حسین نوری، یوسف قادریان، سید مصطفی صالحی زاده و شهاب قوره جیلی به عنوان پنج ملی پوش و به همراه کادرفنی و تدارکات، اندازه جذب یک فوتبالیست درجه دو لیگ برتری هم هزینه نکرده است! آیا این به نظر شما زیاد است؟ فکر می کنید چرا تیم های عربی در فوتبال آسیا نتیجه می گیرند و تیم های ما نه؟ یکی از دلایلش همین سرمایه گذاری است. ما باید اجازه دهیم اسپانسرها بیایند و انگیزه فعالیت در کشتی را داشته باشند.

 

این شایعه هم مطرح شد که یکی از کشتی گیران حریف در تیم شما دیده شده است!

این هم یکی از آن موضوعاتی بود که طرح آن بسیار زشت و ناپسند است. ما سال گذشته دو بار پیاپی و با نتایج شش بر دو و هفت بر یک سینا صنعت را بردیم اما در لیگ جهانی به این تیم باختیم ولی رفتیم به آنها تبریک گفتیم و کادرفنی مان هم در ادامه مسابقات به آن ها کمک کرد. آیا نباید ظرفیت باخت را در خودمان ایجاد کنیم؟ ما تاکنون پنج بار این تیم را برده ایم و یک بار باخته ایم. کشتی ورزش اخلاق و پهلوانی است و ما نباید برای کسب شهرت، کشتی گیرمان را خرج کنیم و باید با اخلاق و انصاف رقابت کنیم. این بحث ها منطق نیست و روح پهلوانی را زیر سوال می برد و با فلسفه کشتی مغایرت دارد.

 

حالا به موفقیت در جام باشگاه های جهان امیدوار هستید؟

رقابت بسیار جدی است اما اتحادیه بخشنامه جدیدی را ارایه کرده و رقابت ها از 8 وزن به 10 وزن رسیده است. ما انتخاب ارنج را آغاز کرده ایم اما بچه ها به اجبار باید تغییر وزن بدهند ولی در مجموع امیدواریم که به موفقیت برسیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.