b_Newsانتقادهایی که از سرمایه گذاری تیم ما می شود عجیب است، کل تیم ما زیر 500 میلیون است

سعید عبدولی: کارمند که نیستیم، پدر پولدار هم نداریم!

b_News ما جام جهانی داریم، فوتبال هم جام جهانی دارد !/شاید در جام جهانی کشتی نگیرم
تاریخ: 1396/08/08
زمان: 13: 33
نوع: گفتگو
تیم کشتی فرنگی بیمه رازی در حالی به مقام قهرمانی لیگ ایران دست پیدا کرد که نفراتی مانند سعید عبدولی را در ترکیب خود داشت.

حامد جیرودی/ تیم کشتی فرنگی بیمه رازی در حالی به مقام قهرمانی لیگ ایران دست پیدا کرد که نفراتی مانند سعید عبدولی دارنده مدال برنز المپیک 2016 ریو و مدال برنز مسابقات جهانی 2017 پاریس را در ترکیب خود داشت. وقتی به سراغ این قهرمان وزن 75 کیلوگرم کشتی فرنگی رفتیم که در کوه های اندیمشک، مشغول کوهنوردی و گرفتن عسل از کندوها بود!

عبدولی که حالا خود را برای حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا آماده می کند، در گفت و گویی که با «گل» داشت، به انتقادهایی که درباره سرمایه گذاری تیم هایی مانند بیمه رازی در کشتی می کنند، پاسخ داد و گفت باید چنین تیم هایی حضور داشته باشند تا کشتی گیران شرایط بهتری پیدا کنند.

 

قهرمانی تیم تان را در لیگ کشتی فرنگی تبریک می گوییم. مسابقات چطور بود؟

از شما ممنونم.خدا را شکر می کنم که به قهرمانی این مسابقات رسیدیم. این رقابت ها در کاشان و با حضور چهار تیمی که به مرحله نیمه نهایی رسیده بودند، به صورت ضربدری برگزار شد. ما در فینال با تیم سینا صنعت ایذه مسابقه دادیم که توانستیم این تیم را شکست دهیم و به قهرمانی برسیم.

 

خودت و سامان برادرت هم کشتی تان را بردید.

بله سامان که با اقتدار کشتی گرفت و شیرزاد بهشتی طلا را با نتیجه شش بر صفر شکست داد و من هم با این که با آمادگی 40، 30 درصدی در مسابقات شرکت کرده بودم، با نتیجه چهار بر صفر پژمان پشتام را بردم. البته همه بچه های ما خوب بودند و به نظر من در کشتی محمد الیاسی با رسول چونایف که دو - دو مساوی و چونایف برنده اعلام شد، در حق الیاسی اجحاف شد. در این مسابقات چند کشتی گیر خارجی و عنوان دار حضور داشتند اما در کل من فکر می کنم که بچه های ما بهتر هستند. به عنوان مثال، سید مصطفی صالحی زاده، قاطعانه و با نتیجه 11 بر صفر ریوازی نادراشویلی از گرجستان را شکست داد و همین آمادگی بالای بچه های ما را نشان می دهد.

 

پس در کل راضی کننده بود؟

از شرایط خودم که راضی نبودم اما خدا را شکر کشتی هایم را بردم.

 

تیم تان هم که برای سومین سال پیاپی قهرمان شد.

بیمه رازی تیم یکدست و خوبی است و همه بچه ها با هم رفیق هستند و در کشتی ها به هم روحیه می دهند. حسن آقای رنگرز هم مربی جوان اما با تجربه ای است که موفقیت های خوبی به دست آورده است.

 

انتقادی که پس از قهرمانی بیمه رازی شده بود به سرمایه گذاری این تیم و جمع کردن همه ستاره ها بود!

من نمی دانم که این چه جور انتقادی است؟ این تیم در حالی تشکیل شده که کمک مالی چندانی به کشتی گیران نمی شود و رسیدگی چندانی انجام نمی شود. اگر این تیم ها نباشند چه کار کنیم؟ آقای رسول خادم بنده خدا هم که سرش شلوغ است و نمی تواند همه کارها را به تنهایی انجام دهد. امسال دارد تمام می شود اما ما حقوق سال گذشته مان را هم نگرفته ایم. کارمند که نیستیم. پدر پولدار هم که نداریم. در این شرایط، این حرف ها جای تعجب دارد!

 

حالا فکر می کنی که برای جام باشگاه های جهان چه شرایطی داشته باشید؟

تیم ما اول می شود. شک نکنید! البته من خودم معلوم نیست که در جام باشگاه های جهان کشتی بگیرم یا نه و باید ببینم قرارداد بهتری بسته می شود یا نه!

 

حسن رنگرز چه می گوید؟

حسن آقا که دم شان گرم. او خیلی زحمت می کشد و شرایط ما را هم درک می کند. سال به سال هم سعی کرده که قراردادهای ما را بالاتر ببرد. یک فوتبالیست الان دو میلیارد می گیرد اما قرارداد کل تیم ما زیر 500 میلیون است و قهرمان های تیم ما قراردادهای 30، 20 میلیونی دارند.

 

تو هم قراردادت در همین حد است؟

بله.

 

الان چه کار می کنی؟

من از فردای روزی که از کاشان آمده ام، تمریناتم را شروع کرده ام تا آمادگی لازم را برای مسابقات بعدی داشته باشم.

 

برای جام جهانی 2018 که قرار است در اهواز برگزار شود؟

من بعید می دانم که در جام جهانی کشتی بگیرم و احتمالش کم است اما خودم را برای بازی های آسیایی 2018 و مسابقات جهانی آماده می کنم. من شش دوره در جام جهانی بوده ام که پنج دوره اش قهرمان شدیم و در آخرین دوره هم که پارسال در آبادان برگزار شد، به مقام سوم رسیدیم. البته ما جام جهانی داریم، فوتبال هم جام جهانی دارد! ما که چیزی از این قهرمانی ها نصیب مان نشد اما تیم ملی فوتبال تا به جام جهانی رفت، بازیکنان با رییس جمهور ملاقات کردند. به والیبال هم زیاد رسیدگی می شود اما به کشتی نه!

 

مثل این که خیلی دل پری داری؟

من به خاطر خودم این حرف ها را نمی زنم. من سال های آخر کشتی ام است. من به خاطر خود کشتی این حرف ها را می زنم. یکی به من می گفت خب کشتی نگیر و استراحت کن. گاهی فکر می کنم که راست می گوید اما من به خاطر کشورم و مردم دوباره می روم و کشتی می گیرم. البته از حق نگذریم مسوولان استان هم حال ما را می پرسند و جویای احوال مان هستند.

 

از کرامت برادر کوچک ترت چه خبر؟

کرامت هم به من که برادر بزرگش هستم نگاه می کند و می بیند که بعد از این همه سال شرایط مان چطور است.

 

منظورم شرایط فنی اش بود؟

فنی که خوب است. کرامت کمی مثل خود من زود جوش می آورد و اگر امتیاز ناحق به حریفش بدهند، عصبانی می شود اما خود من هم به او می گویم که آرامش اش را حفظ کند تا شرایط روحی خوبی در کشتی داشته باشد.

 

با توجه به این که مسابقات در اهواز برگزار می شود، فکر می کنی تیم ملی بتواند در جام جهانی موفق شود؟

صددرصد. ان شاءا... تیم نتایج خوبی می گیرد و به موفقیت می رسد.

 

در بازی های داخل سالن آسیا در ترکمنستان هم تیم ملی شش طلا و دو نقره گرفت.

من این موفقیت را تبریک می گویم اما مسابقات ایندورگیم، مسابقات سطح بالایی نبود و اگر بچه های تیم خوزستان هم به این مسابقات می رفتند، می توانستند مدال طلا بگیرند!

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.