b_Newsبا اعزام تیم کامل باید توقع بهترین نتیجه را داشت/ کامپیوتر سجاد را بازنده اعلام کرد

مهدی بی باک: مشکل فعلی تیم من روحی و روانی است

تاریخ: 1396/08/08
زمان: 10: 35
نوع: گفتگو
مرحله سوم مسابقات گرندپری با کسب دو مدال برای تیم بی باک به پایان رسید. میدانی که انتظار می رفت تعداد مدال ها یا حداقل رنگ شان بهتر باشد.

نگار رشیدی/ مرحله سوم مسابقات گرندپری با کسب دو مدال برای تیم بی باک به پایان رسید. میدانی که انتظار می رفت تعداد مدال ها یا حداقل رنگ شان بهتر باشد اما سرمربی تیم ملی تکواندو از مسیر پیشرفت تیمش رضایت دارد. بی باک معتقد است عملکرد شاگردانش در این میدان مهم خوب بوده و اگر به آن خودباوری که مد نظر دارد، برسند شاهد افتخارآفرینی های زیادی خواهیم بود. در این مرحله سجاد مردانی به مدال برنز رسید و آرمین هادی پور نایب قهرمان شد.

تکواندوکاران ایران 11 و 12 آذر در مرحله چهارم گرندپری که به میزبانی ساحل عاج برگزار می شود، حضور خواهند داشت.

 

مرحله سوم گرندپری هم تمام شد. عملکرد شاگردان تان را چطور دیدید؟

من فکر می کنم بچه ها خیلی خوب کار کردند. ما 15 روز تمرین خیلی خوب داشتیم و به ایده آل نزدیک شده بودیم. اگر یک مقدار شانس داشتیم با دو مدال طلا برمی گشتیم. سجاد بازی های خیلی خوبی انجام داد. باخت او را کامپیوتر اعلام کرد. سجاد در تمام مراحل مساوی داشت اما در امتیاز طلایی کامپیوتر حریف کره ای را برنده اعلام کرد. هرچند حریفش در فینال مقتدرانه بازی کرد و برد. آرمین هادی پور هم اولین مدال گرندپری اش را کسب کرد. آرمین هم باید در فینال برنده می شد چون تا پنج ثانیه آخر جلو بود. اما در سه ثانیه آخر حریفش ضربه ای زد که اصلا به سر آرمین نخورد اما سه امتیاز گرفت و برنده شد. همه شگفت زده بودند که چطور وقتی ضربه به سر نخورده این امتیاز روی مانیتور آمد! البته این موضوع دارد بررسی می شود.

 

سایر شاگردان تان هم که حذف شدند.

آنها هم خوب بودند. ابوالفضل یعقوبی به فاصله نزدیک به رقیب اردنی که قهرمان المپیک بود باخت. میرهاشم حسینی جلو بود اما در امتیاز طلایی بازی را واگذار کرد. یک مقدار در بعضی موارد توقع ها زیاد می شود. باید این را در نظر بگیرید که در گرندپری ها 90 درصد مدال های طلا را فرزان عاشورزاده و مهدی خدابخشی می گرفتند. مهدی که در این مرحله حضور نداشت، فرزان هم به خاطر اینکه می خواستیم سهمیه گرنداسلم بگیریم یکی،دو بار وزن کم کرد و به همین خاطر نتوانست نمایش خوبی داشته باشد. مطمئن باشید او در مسابقات آینده جبران می کند. گرندپری مسابقه سنگینی است و بهترین های دنیا به آن می آیند. تکواندو هم که همه جا در حال پیشرفت است. قول می دهم در آینده نتایج خیلی بهتری بگیریم.

 

پس یعنی بچه ها به خاطر قدر بودن رقبای شان حذف شدند؟

ببینید بچه های ما خوب هستند و پیشرفت خوبی داشتند. آرمین بعد از چهار،پنج دوره برای اولین بار به فینال آمد. سجاد مردانی بازگشت خیلی خوبی داشت. او نیاز به حریف تمرینی خوب داشت. در کل ما زمانی می توانیم توقع بهترین نتیجه را داشته باشیم که با ترکیب کامل هشت نفره به مسابقه برویم. الان چیزی که برای ما اهمیت دارد امتیازگیری و حفظ رنکینگ است. خوشبختانه این اتفاق هم افتاد و بچه ها یا رنکینگ شان را حفظ کردند یا ارتقا دادند. ان شاءا... در مسابقات آینده با این رنکینگ اتفاقات خوبی می افتد. ما باید همین پیشرفت آهسته و خوب را ادامه دهیم.

 

بعد از مرحله دوم گرندپری گفتید تیم از نظر تعداد مدال هم پیشرفت می کند. الان هم این قول را برای مرحله بعد می دهید؟

الان هم فکر می کنم کسب دو مدال از تیم پنج نفره خوب است. ما مسعود حجی زواره و مهدی خدابخشی را نداشتیم. اگر بدشانسی لطمه نمی زد دو طلا می گرفتیم که شگفت انگیز بود. ان شاءا... با زحمت بیشتر مدال های بیشتری هم می گیریم.

 

مهدی خدابخشی و مسعود حجی زواره به مرحله بعد گرندپری می رسند؟

نه مهدی از سال 2018 به رنک اضافه می شود. قرار است او را به رنک 80- کیلوگرم بیاوریم. مسعود هم با اینکه یک ماهی می شود در اردو است، حضورش قطعی نیست.

 

برای بازگشت فرزان برنامه ویژه ای دارید؟

ما برای تک تک بچه ها برنامه داریم. مشکل اصلی تیم در حال حاضر روحی و روانی است. بچه ها باید اعتماد به نفس گذشته شان را به دست بیاورند و به خودباوری برسند. برای همین حتما از روانشناسان خوبی ورزشی استفاده خواهیم کرد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.