b_Newsبیشتر از 10 بار صفر تا سکو را دیده ام اما هر بار برایم تازگی دارد/سکانس های جدیدی به فیلم اضافه شده

سهیلا منصوریان: یادم نمی رود کجا بودم و به کجا رسیدم

b_News 3 سال است بدون قرارداد برای سپاهان بازی می کنم/ برای جاکارتا با الهه رقیب می شوم یا شهربانو
تاریخ: 1396/08/09
زمان: 10: 25
نوع: گفتگو
سهیلا منصوریان ووشوکار ایران برای بازی های آسیایی انگیزه زیادی دارد. او که احتمالا رقیب یکی از خواهرانش شود، به گل گفت مدال طلای این مسابقات از هر چیز مهم تر است.

نگار رشیدی/ بازی های آسیایی میدان مهمی است که در کمتر از یک سال دیگر به میزبانی جاکارتای اندونزی برگزار می شود. مدال آوری در این مسابقات که از آن به عنوان المپیک آسیایی یاد می شود برای هر ورزش و کشوری اهمیت بسیار زیادی دارد. در همین راستا فدراسیون ووشو دست به کار شد و مسابقات انتخابی را برگزار کرد تا خیلی زود اردوهای این ورزش تشکیل شود.

سهیلا منصوریان هم ووشوکاری است که در انتخابی سربلند بیرون آمد و برای این مسابقات انگیزه زیادی دارد. او در حالی پای رقابت فینال با «گل» هم صحبت شد که گلایه هایش از مسوولان سپاهان را هم بر زبان آورد. گلایه ای که بیشتر از هر زمانی سهیلا را مانند الهه به سمت لیگ چین سوق می دهد.

 

رقابت انتخابی چطور پیش می رود؟

مسابقات خوب است. بچه ها همگی تلاش می کنند تا به اردوی بازی های آسیایی برسند.

 

از لیگ ووشو چه خبر؟

من تا یک ماه دیگر در لیگ ایران حضور دارم. یک ماه دیگر هم به چین می روم تا برای تیم چانگ چونگ بازی کنم. دعوتنامه را فرستاده اند تا برای انجام کارها بروم.

 

امسال باتوجه به بازی های آسیایی حضورت در چین اهمیت بیشتری دارد.

بله همین طور است. این لیگ واقعا به ما کمک می کند. سال گذشته هم که در چین بودم انگیزه ای که این مسابقات به من داد، باعث شد تغییرات زیادی داشته باشم و پیشرفت کردم. این پیشرفت را در همین مسابقه به خوبی احساس کردم. در بازی های آسیایی هم چین دو وزن 52 و 60 کیلو را اعزام می کند که تنه به تنه شدن با آنها قبل از این میدان خیلی به سود ماست.

 

راستی درباره قراردادتان خبری از سپاهان نشد؟

من سه سال بدون هیچ قراردادی برای سپاهان بازی کردم. دو دلیل هم برای این کار داشتم. یکی اینکه تیم شهر خودم بود و دیگر اینکه خواهرم مربی اش بود. من می خواستم به تیم شهر خودم کمک کنم تا در لیگ بماند و موفق باشد. اما وقتی دیدم طرفداران سپاهان آن بی حرمتی ها را به خواهرم کردند و گفتند پول زیادی از سپاهان می گیرد، تصمیم گرفتم بدون قرارداد مالی بازی نکنم. مگر یک ورزشکار چند سال می تواند در اوج باشد و ورزش کند که سه سالش را هم رایگان مسابقه بدهد؟! من از تیم چینی پیشنهاد خیلی بالایی دارم. از طرفی به جز من و الهه ورزشکاری در ایران نیست که در لیگ چین بازی کند. بنابراین الان وقت حمایت است. باید کمک کنند و اسپانسر شوند تا یک بازوی قوی در جاکارتا داشته باشیم. من خیلی دوست داشتم سپاهان جلسه ای بگذارد و در این باره صحبت کنیم اما من هیچ تماسی از باشگاه دریافت نکردم.

 

انگار شما بیشتر از باشگاه دلسوز تیم هستید؟

مسوولان اینطور فکر می کنند که چون الهه مربی تیم است، من هم به خاطر خواهرم همه کار می کنم. البته اشتباه هم فکر نکرده اند و اگر امروز الهه بگوید باز هم با قرارداد صفر بازی کنم این کار را می کنم. اما من روی بی حرمتی و توهین خیلی حساسم.

 

با این حساب تکلیف لیگ چه می شود؟

جالب است بدانید که من در این شرایط امسال یک بازی هم برای سپاهان انجام دادم. اگر قراردادم را بخوانید می بینید که مبلغ صفر است. حداقل انتظار من این بود که بعد از این اتفاقات یک دلجویی از ما می کردند. اگر قرارداد خوب ببندند در لیگ ایران می مانم، در غیر این صورت تمام تمرکزم را روی لیگ چین می گذارم. من واقعا لیگ ایران را دوست دارم. اصلا باید اول ووشوکاران خودمان را آنالیز کنیم و بعد سراغ خارجی ها برویم. چون واقعا ایرانی ها دست کمی از چینی ها ندارند. ولی اگر این اتفاق نیفتد، تصمیمم را اجرا می کنم.

 

از طرف دیگر مسابقات کشوری هم هست. تیم اصفهان قهرمان می شود؟

امیدوارم این مسابقات با مدال طلا تمام شود تا یک استارت طلایی برای جاکارتا بزنیم.

 

برای بازی های آسیایی رقابت خواهران منصوریان باید حسابی جذاب باشد...

بله، ایران برای این مسابقات دو سهمیه دارد که در دو وزن 52 و 60 کیلوگرم شرکت خواهد کرد. بنابراین دو نفر از ما با هم رقیب می شوند. یا من و الهه یا من و شهربانو. چهار سال پیش هم من و الهه رقیب بودیم. متاسفانه به خاطر کم بودن سهمیه ها به اجبار با هم رقیب می شویم.

 

با توجه به اینکه هر سه تان رقیب سرسختی هستید، ترجیح می دهی با الهه رقابت کنی یا شهربانو؟

احتمالا با تصمیم کادر فنی در سبک وزن بمانم و رقیب الهه شوم. در ایران برای اولین بار توسط ما رخ خواهد داد که دو خواهر با هم رقیب بشوند.همانطور که گفتی هر سه ما رقیبان سختی هستیم. الهه و شهربانو هر دو مربی من هستند و با توجه به اینکه همیشه با هم تمرین کردم قلق همدیگر دست مان است. همین هم کار را برای مان سخت می کند. با تمام این اوصاف هرکدام از ما که برود فقط برای کسب مدال است. هیچ فرقی نمی کند من باشم یا الهه و شهربانو. ان شاءا... که نماینده ایران با طلای این مسابقات برگردد.

 

کم کم داریم به اکران عمومی «صفر تا سکو» نزدیک می شویم. از آنجایی که خودت علاقه زیادی به سینما و بازیگری داری باید حس متفاوتی داشته باشی؟

بله واقعا همین طور است. 24 آبان مستند ما اکران می شود. من صفر تا سکو را خیلی دوست دارم و با هر بار دیدن این فیلم گریه کردم و خندیدم. هر بار که آن را می بینم برایم تازگی دارد. صفر تا سکو به ما کمک می کند که خودمان را گم نکنیم و یادمان باشد که کجا بودیم و به کجا رسیدیم. این فیلم یاد می دهد که همیشه به خدا ایمان داشته باشیم و به سمت موفقیت حرکت کنیم.

 

چند بار این مستند را دیدی؟

فکر می کنم بیشتر از 10 بار آن را دیده ام و تمامش هم در سینما بود.

 

پس با اکران عمومی آن احتمالا رکورد تماشای یک فیلم را بزنی؟

بله فکر کنم رکورد بزنم (خنده). البته سکانس های جدیدی به فیلم اضافه شده که مستند را جذاب تر کرده. مسابقات جدیدمان به فیلم اضافه شده و حس می کنم مستند خیلی خوبی شده.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.