b_Newsطرفداری شهاب حسینی از پارس جنوبی باعث مباهات ماست

تارتار: برانکو از دربی پارسال درس گرفت و برد

b_News زیباترین بازی لیگ در دیدار با پرسپولیس در جم رقم مي‌خورد
تاریخ: 1396/08/10
زمان: 12: 36
نوع: خبر
سرمربی موفق و جوان پارس جنوبی که گویا دیگر قصد ندارد خودش و شاگردانش از صدر جدول پایین بیایند.

سیدیاسر رضوی / سرمربی موفق و جوان پارس جنوبی که گویا دیگر قصد ندارد خودش و شاگردانش از صدر جدول پایین بیایند به بازی سخت تیمش در جم مقابل سپیدرود رشت اشاره دارد‌. تیمی که در لیگ یک هم مثل آنها مدعی صعود بود اما حالا با شرایط متفاوتی در لیگ برتر حضور دارند‌. یکی برای صدرنشینی و قهرمانی مي‌جنگد و دیگری برای بقا! با مهدی تارتار در مورد شرایط پارس جنوبی، دربی 85، برانکو، منصوریان و شفر همکلام شدیم که در ذیل از حضورتان مي‌گذر‌د.
از بازی با سپیدرود شروع کنیم که جدال دو تیم لیگ یکی فصل قبل است‌.  
به نظرم این بازی یکی از سخت‌ترين بازی‌هاست چون سپیدرود معمولا بیرون از خانه تدافعی بازی مي‌کند و این مساله کار را برای هر تیم سخت مي‌کند‌. پیش‌بینی ما یک بازی دشوار است اما با این حال به عنوان تیم میزبان برای این مسابقه طرح و برنامه داریم‌.
اما قطعا از این تیم شناخت خوبی دارید؟
بله چون سپیدرود رقیب اصلی ما در لیگ یک بود و در هر دو بازی رفت و برگشت با این تیم مساوی کردیم‌. نوع بازی آنها را مي‌شناسیم اما کار سخت است و خودمان را برای این بازی آماده کرده ایم تا ان‌شاءا..‌. بتوانیم کار را در بیاوریم‌.
به نظر شما چه شد که دو تیم لیگ یکی به لیگ برتر بیایند و حالا یکی در صدر و یکی برای ماندن تلاش کند؟
شما مطمئن باشید پارس جنوبی فراتر از انتظار ظاهر شد وگرنه هر تیمی به لیگ برتر مي‌آید برای ماندن تلاش مي‌کند‌. سپیدرود به نظرم تا اینجا از 10 بازی خوب امتیاز جمع کرده است‌. به هرحال کادرفنی ما 8، 9 سال تجربه لیگ برتری داشته و از سوی دیگر از مهندس یوسفی مدیر منطقه ویژه اقتصادی و آقای رضاییان، مدیرعامل تیم باید تشکر کنم که همه جوزه ما را حمایت کردند و همه امکانات را در اختیارمان قرار دادند‌.
روزهای خوب پارس جنوبی در فوتبال حالا به سینما هم کشیده شده و مي‌بینیم یک بازیگر سرشناس همچون شهاب حسینی فارق از هر قرمز و آبی مي‌گوید من طرفدار پارس جنوبی هستم‌.
جا دارد یک تشکر ویژه داشته باشم از آقای شهاب حسینی که یکی از هنرپیشه‌هاي خوب و با اخلاق سینمای ایران است و خودشان را حامی تیم پارس جنوبی دانسته‌اند‌. واقعا باعث افتخار و خوشحالی است یک سوپراستار سینما مثل شهاب حسینی طرفدار پارس جنوبی جم است‌. از سوی دیگر این باعث مباهات است که مي‌بینیم تیم پارس جنوبی طرفداران زیادی پیدا کرده و حتی در بازی با ذوب آهن هم ديديم كه هواداران اصفهانی مي‌گفتند امیدواریم تیم ما قهرمان شود‌. این اتفاق لذت بخش است که همه متوجه شده‌اند كه تیم ما یک فوتبال زیبا دلچسب را به نمایش مي‌گذارد.
دربی 85 که با برد پرسپولیس تمام شد را چطور دیدید؟
در این بازی برخلاف بازی‌هاي گذشته کیفیت فنی زیادی را شاهد نبودیم اما به نظر من پرسپولیس تیم تر بود و با برنامه بهتری عمل کرد‌. برانكو از باخت سال گذشته درس گرفت و به همین خاطر محتاط‌تر و با سیاست تر عمل کرد و نتیجه آن را گرفت‌.
اما جواد زرینچه مدعی شده استقلال به ضعیف‌ترين پرسپولیس این چند سال باخت‌.
ببينید اصلا نمي‌شود گفت كه پرسپوليس ضعیف بود و باید بگوییم با سیاست تر از گذشته عمل کرد و همین امر باعث شد بی‌پروا نباشد و بی‌جهت خودش را به آب و آتش نزند‌.

یادم مي‌آید ابتدای فصل گفته بودید تیم استقلال منصوریان شما را در ارمنستان سورپرایز کرد‌. اما این سورپرایز در نهایت نتیجه‌اي جز کنار گذاشتن او از استقلال نداشت‌.
هنوز هم استقلال را تیم پرمهره‌اي مي‌بینم که در آن مقطع و در بازی دوستانه در ارمنستان آنها را خیلی قوی دیدم که نگذاشت تیم ما و بازیکنان پارس جنوبی نفس بکشند‌. به نظرم این مساله و کنار گذاشتن منصوریان و موفق نبودن چند دلیل مهم داشت؛ یکی بحث محرومیت بازیکنان امید این تیم در ابتدای لیگ بود که دست کادرفنی را خالی گذاشت و دیگری مشکلات داوری که ناخودآگاه تمرکز این تیم که از همان ابتدا مي‌خواست مدعی باشد را برهم زد‌. البته اختلاف اعضای هیات مدیره با کادرفنی هم بود که کاملا تمرکز تیم و کادرفنی را برهم زد‌. البته این مسایل ارتباطی به من ندارد ولی چون شما سوال کردید این چند مورد که به ذهنم رسید را بیان کردم‌.
به نظر شما شفر توانسته در این مدت روند استقلال را تغییر بدهد؟
تغییرات جزیی بوده و کیفیت هنوز بالا نیست اما شفر احتیاج به زمان دارد تا مثل برانکو که سال اول موفق نبود و دو، سه سال بعد در کارش موفق بود، شود.
پرسپولیس جدی‌ترين تیم برای کسب عنوان قهرمانی و رقیب اصلی شما حضورش در آسیا تمام شد و حالا با قدرت و تمرکز بیشتری به لیگ مي‌پردازد‌. این مساله و این رقابت که در هفته سیزدهم به تقابل رودرروی شما منجر مي‌شود را چطور مي‌بینید؟
در اصل اگر بخواهید رقیب ما پرسپولیس، سپاهان، ذوب آهن و پدیده نیستند زيرا ما با هدف دیگری وارد لیگ شدیم اما حالا که این شرایط را داریم دیگر کوتاه نمي‌آییم چون اتفاق شیرینی است و بچه‌هاي ما انگیزه بالایی دارند‌. این بچه‌ها حتی لیاقت پوشیدن پیراهن تیم ملی را دارند و از گلر تا دفاع ما همه مي‌توانند به این پیراهن برسند و امیدوارم دیده شوند‌. در این روند بازی به بازی جلو مي‌رویم و حالا تمرکزمان روی پرسپولیس نیست اما شک ندارم بازی ما با این پرسپولیس یکی از جذاب‌ترين بازی‌هاي لیگ خواهد شد‌.
و در پایان با این مصدوم‌هاي جدید تیم که چند هفته نخواهند بود در ادامه به مشکل نخواهید خورد؟
این تعطیلی‌هاي لیگ واقعا کار ما را سخت کرد و باعث شد این مصدومیت‌ها به وجود بیاید‌. در یک مقطع کار مي‌کنیم اما بعد از تعطيلات ليگ به بازيكنان فشار مي‌آوریم آسیب مي‌بینند و اینگونه به تیم لطمه مي‌خورد‌. با این حال بحث ملی است و ما هم به این خواسته تمکین مي‌کنیم‌. علی دشتی را که نداریم و هنوز شرایط آرمانی ندارد‌. امید سینگ هم که تازه مصدوم شده و کار ما سخت شده است‌. با این حال بازیکنان خوب برای جایگزینی داریم که دچار مشکل نشویم اما به هرحال هر گلی یک بویی دارد.