b_Newsنگاهی به آمار زلاتکو در پایان هفته‌های یازدهم

فصل جاری، بدترین کارنامه کرانچار

تاریخ: 1396/08/13
زمان: 12: 58
نوع: خبر
سرمربی کروات سپاهان این روزها شرایط خوبی را با این تیم سپری نمی‌کند.

آرین صارمی / زلاتکو کرانچار سرمربی کروات سپاهان این روزها شرایط خوبی را با این تیم سپری نمی‌کند. او در اولین تجربه مربیگری در لیگ برتر ایران در لیگ نهم به پرسپولیس آمد و با این تیم در دو هفته ابتدایی لیگ نهم به تساوی رسید. زلاتکو اولین پیروزی را در هفته سوم در خارج از خانه مقابل پاس همدان به‌دست آورد.
کرانچار که به نظر راه پیروزی را یافته بود در هفته چهارم هم در آزادی صباي قم را شکست داد. کرانچار نتوانست با پیروزی در هفته پنجم در بردهایش هت‌تریک کند و در اصفهان مقابل ذوب آهن به تساوی رسید. شاگردان مرد کروات در هفته ششم در آزادی هم مقابل شاهین بوشهر با تساوی متوقف شدند.
در آن مقطع تساوی دست از سر زلاتکو بر نمی‌داشت و سرخپوشان در هفته هفتم هم مقابل راه آهن متوقف شدند. روزهای بد کرانچار با شکست خانگی مقابل پیکان پیش از دربی رفت به اوج رسید اما او خوش‌شانس بود که دربی را واگذار نکرد و آن دیدار به تساوی رسید.
این تساوی در دربی پرسپولیس را وارد فاز جدیدی کرد و آنها در هفته دهم در آزادی مقابل فجر به یک پیروزی پر گل و روحیه بخش رسیدند. شاگردان زلاتکو در هفته یازدهم مقابل فولاد به تساوی رسیدند. آنها در این 11 هفته سه برد، هفت تساوی و تنها یک شکست به دست آوردند و 16 امتیازی بودند.
او در بهمن ماه 1388 در میانه لیگ در حالی که سرخپوشان در رتبه سوم قرار داشتند، جای خود را به علی دایی داد. زلاتکو کرانچار پس از پرسپولیس به تیم ملی مونته‌نگرو رفت اما نتوانست دوری از ایران را بیش از یک سال تحمل کند و دوباره بازگشت و این بار در لیگ دوازدهم، سیزدهم و اوایل لیگ چهاردهم روی نیمکت سپاهان نشست.
آخرین باری که پیش از بازگشت مجددش به جمع طلایی پوشان روی نیمکت این تیم نشست، هفته چهارم لیگ چهاردهم بود. مرد کروات در 11 هفته لیگ دوازدهم توانست بیش از نیمی از بازی‌هایی که روی نیمکت زردها نشسته بود را با پیروزی پشت سر بگذارد و دو بار طعم شکست را چشید. سپاهان در آن مقطع خط حمله زهرداری داشت و 3/2 برابر گل‌های خورده‌اش، گل به ثمر می‌رساند. این تیم با خط حمله قدرتمند توانست تفاضل گل مثبت 10 داشته باشد و با کسب میانگین 1/2 امتیاز از هر بازی، در آن مقطع صدرنشین بود. آنها تا پایان نتوانستند صدر را حفظ کنند و رتبه اول را به استقلال دادند و خود در رتبه سوم قرار گرفتند.
او فصل بعد در 11 هفته لیگ سیزدهم حدودا نیمی از بازی‌هایش را برد و متحمل دو شکست شد. سپاهان او در آن مقطع دو برابر گل‌های خورده‌اش، گل می‌زد و پس از فولاد صدرنشین در رتبه دوم قرار داشت. طلایی‌پوشان در پایان آن فصل، تا رتبه چهارم پایین آمدند.
حالا در فصل جاری او پس از 11 بازی روی نیمکت سپاهان، تنها دو بار طعم پیروزی را چشیده و تقریبا در نیمی از بازی‌های خود به تساوی رسیده است. شاگردان کرانچار به طور میانگین در هر دیدار بیش از یک گل دریافت می‌کنند اما کمتر از یک گل به ثمر می‌رسانند تا اکنون تفاضل گل منفی داشته باشند.
آنها به طور میانگین از هر بازی یک امتیاز گرفته‌اند تا با 11 امتیاز در رتبه سیزدهم و نزدیکی منطقه خطر قرار بگیرند.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.