b_Newsمردم برای جراحی ام دعا کنند/ کشتی عشق من است، تا وقتی بتوانم می مانم

رضا یزدانی: گادیسف در کشتی به حق اش نرسید

b_News باروس بداند مسئولان ایران برای کشتی گیران آمریکایی از خود گذشتگی کردند
تاریخ: 1395/11/18
زمان: 23: 45
نوع: خبر
یزدانی که همچنان مصدوم است و خود را آماده عمل جراحی در آلمان می کند، معتقد است که گادیسف به حق اش در دنیای کشتی نرسید.

حامد جیرودی/ در خبرها اعلام شد که عبدالسلام گادیسف کشتی گیر مطرح روس که یک مدال طلا و نقره مسابقات جهانی را در کارنامه خود دارد و در المپیک 2012 لندن هم رقیب رضا یزدانی بود، از دنیای قهرمانی خداحافظی کرده است. همین موضوع بهانه ای شد تا به سراغ یزدانی برویم و با وی صحبت کنیم. یزدانی که همچنان مصدوم است و خود را آماده عمل جراحی در آلمان می کند، در گفت و گویی که با «گل» داشت، معتقد است که گادیسف به حق اش در دنیای کشتی نرسید. وی درباره وضعیت خودش هم ابراز امیدواری کرد که جراحی خوبی را پشت سر بگذارد.

شنیدی که رقیبت عبدالسلام گادیسف از کشتی خداحافظی کرده ؟
بله در خبرها متوجه این موضوع شدم.

چند بار با او کشتی گرفتی؟
من با گادیسف دو بار کشتی گرفتم. یک بار در لیگ ایران که در نهایت به آسیب دیدگی من منجر شد و یک بار هم در المپیک 2012 لندن که او را شکست دادم اما در نهایت همان مصدومیت کار دستم داد و باعث شد تا دستم از رسیدن به مدال کوتاه بماند.

گادیسف چه طور کشتی گیری بود؟
به نظرم او به حقش در دنیای کشتی نرسید و حقش بیشتر از این ها بود اما گاهی اوقات یک سری عوامل دست به دست هم می دهد که باعث می شود که یک ورزشکار به آن چه که استحقاقش را دارد، نرسد.

حالا هم خبر رسیده که او بلافاصله مربی تیم ملی روسیه شده است. فکر می کنی بتواند مربی خوبی شود؟
چرا که نه. برای او آرزوی موفقیت دارم. او کشتی گیر خوبی بود و اگر پشتکار داشته باشد، قطعا می تواند در عرصه مربیگری هم به موفقیت برسد.

در مورد خودت هم اعلام شده که ویزای آلمان گرفته ای و قرار است برای جراحی به این کشور می روی؟
بله من کارهایم را برای جراحی انجام داده ام و پاسپورت ام را برای 12 فوریه که همان 24 بهمن می شود گرفته ام و به امید خدا هفته آینده به آلمان می روم تا 16 فوریه جراحی کنم.

پزشک ات هم مشخص شده است؟
بله یک پروفسور مشهوری است که ابتدا باید پیش ایشان بروم تا من را معاینه کند و بعد هم جراحی کنم.

امیدوار هستی که بهبودی کامل پیدا کنی؟
توکل به خدا. امیدوارم همه چیز به خوبی پیش برود و از مردم و علاقه مندان به کشتی هم می خواهم که برایم دعا کنند.

چند وقت پیش که با محمد طلایی سرمربی تیم ملی صحبت می کردیم، می گفت که از همه چیز مهم تر سلامتی رضاست و بعد بازگشت او به کشتی.
از محمد آقا ممنونم. من هم امیدوارم که انشاءا... بتوانم جراحی خوبی داشته باشم و به شرایط مطلوب برسم و بعد ببینم می توانم کشتی بگیرم یا نه. اما به هر حال کشتی عشق ماست و تا وقتی که بتوانم در این رشته فعالیت خواهم کرد.

درباره شرایط تیم ملی در آستانه برگزاری جام جهانی کشتی چه نظری داری؟
من اطلاعی از تمرینات ندارم و نمی دانم شرایط تیم به چه صورت است اما امیدوارم که مسابقات به گونه ای پیش برود که تیم ملی بتواند برای ششمین سال پیاپی مقام قهرمانی جام جهانی را به خود اختصاص دهد.

این که وزارت امور خارجه هم مجوز حضور کشتی گیران آمریکایی را در ایران صادر کرده، بازتاب مثبت زیادی داشته است؟
این گذشت مسئولان کشورمان را نشان می دهد که ثابت کردند ورزش را می شود از سیاست جدا کرد و حالا با فداکاری ایران، کشتی گیران آمریکایی هم می توانند به کشورمان بیایند تا جام جهانی با کیفیت بالاتری برگزار شود.

جردن باروس کشتی گیر مطرح آمریکایی هم گفته بود که کشتی گرفتن در ایران را خیلی دوست دارد و عاشق مردم ایران است.
بله خب کشتی گرفتن در حضور مردم ایران که بسیار کشتی را دوست دارند برای همه کشتی گیران جهان جذاب است اما باروس هم باید بداند که این اتفاق با از خودگذشتگی مسئولان ایرانی رخ داده تا او و هم تیمی هایش بتوانند در حضور تماشاگران پرشور ایرانی کشتی بگیرند.