b_Newsسرمربی بوکس نیامده، منتقد خیمنز شد

اکبر احدی: ضعیف ترین نتیجه تاریخ مان زمان مربی کوبایی به دست آمد

تاریخ: 1396/08/14
زمان: 11: 26
نوع: گفتگو
پس از پایان رقابت‌های بوکس قهرمانی کشور و کنار گذاشته شدن باربارو خیمنز سرمربی کوبایی تیم ملی، دوباره اکبر احدی به سرمربیگری این تیم رسید.

حامد جیرودی/ پس از پایان رقابت‌های بوکس قهرمانی کشور و کنار گذاشته شدن باربارو خیمنز سرمربی کوبایی تیم ملی، دوباره اکبر احدی که پیش از این هم سرمربیگری تیم ملی بوکس را بر عهده داشت، یک بار دیگر به این عنوان انتخاب شد تا مربیگری ملی پوشان را در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا بر عهده داشته باشد.

 این موضوع باعث شد تا به سراغ احدی برویم و با وی صحبت کنیم.وی در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که از تمام ظرفیت های بوکس در تیم ملی استفاده خواهد کرد.

 

تبریک می گوییم.دوباره به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شدید.چه شد که باز هم سرمربیگری بوکس را بر عهده گرفتید؟

ممنون.خب بعد از مسابقات قهرمانی آسیا که تنها با کسب یک مدال برنز برای تیم ملی همراه بود، فدراسیون تصمیم گرفت تا تغییراتی را در کادر فنی تیم ملی ایجاد کند و با من صحبت شد و حالا ما هم آمده ایم تا کمک کنیم تا تیم ملی در شرایط بهتری قرار بگیرد.

 

در حال حاضر وضعیت تیم ملی را چطور ارزیابی می کنید؟

در خصوص وضعیت تیم ملی باید بگویم که اوضاع چندان راضی کننده نیست اما من در مسابقات قهرمانی کشور که اخیرا برگزار شد، چهره های خوبی را دیدم.آقای داوری هم که سرپرستی فدراسیون را بر عهده گرفته، یک چهره ورزشی و علاقه مند است که تلاش زیادی را انجام می دهد و این امیدوار کننده است.من هم امیدوارم با حمایت جامعه بوکس نتایج خوبی را بگیریم.ما 9 ماه بیشتر تا بازی های آسیایی وقت نداریم و باید تلاش کنیم تا به نتیجه برسیم. بوکس ما پتانسیل خوبی دارد و امیدوارم که شرمنده مردم و اهالی بوکس نشویم.

 

فکر می کنید در این مدت بتوانید برنامه های تان را پیاده کنید؟

ما همه سعی و تلاش مان را می کنیم تا به موفقیت برسیم. من سه بار در بازی های آسیایی حضور داشته ام که دو بار به عنوان سرمربی و یک بار هم به عنوان مربی بوده است و در هر دوره هم نتایج قابل قبولی را کسب کرده ایم و امیدوارم این بار هم بتوانیم به موفقیت برسیم.

 

شرایط فدراسیون را بعد از رفتن ناطق نوری چطور می بینید؟

حاج آقا مدت زیادی نیست که رفته و طبعا تغییرات زیادی هم ایجاد نشده اما خوبی آقای داوری این است که یک مدیر با انگیزه است و امیدوارم هر کسی هم به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب می شود، با عشق بیاید و بخواهد که کار کند و قطعا خانواده بوکس هم از او حمایت خواهد کرد.

 

می خواهید ترکیب تیم ملی را به هم بریزید، جوانگرایی کنید یا از همان نفرات قبلی استفاده کنید؟

من اط تمام ظرفیت بوکس استفاده خواهم کرد. کسانی که در مسابقات قهرمانی کشور حضور داشته اند و نفراتی مانند احسان روز بهانی و سالار غلامی که در آلمان هستند. یک سری از بوکسورها هم که آسیب دیده هستند. قطعا ما زمان زیادی نداریم که بخواهیم دست به جوانگرایی بزنیم . اواسط بهمن ماه هم باز یک فرصت دیگر به کسانی که نتوانسته اند در مسابقات قهرمانی کشور شرکت کنند می دهیم تا از بهترین ها در تیم ملی استفاده کنیم.

 

اردوی تیم ملی از چه زمانی آغاز خواهد شد؟

اردوی تیم به امید خدا از روز شنبه 20 آبان ماه در مجموعه انقلاب آغاز خواهد شد.

 

عملکرد باربارو خیمنز کوبایی را در این مدت که سرمربی تیم را بر عهده داشت چطور دیدید؟

من نه تمریناتش را دیدم و نه چیز دیگری اما ما در مسابقات قهرمانی آسیا تنها یک مدال برنز گرفتیم. به نظر شما این عملکرد خوبی است یا بدی؟ ما ضعیف ترین عملکرمان تا پیش از این کسب سه مدال برنز در مسابقات قهرمانی آسیا بود اما این بار تنها یک برنز گرفتیم که بدترین نتیجه تاریخ بوکس ما بوده است. البته زمان فعالیت این مربی من اصلا نقد نمی کردم و می گفتم باید به او فرصت داد چون با هفت، هشت ماه کاری از پیش نمی رفت.

 

یکی از ملی پوشانی که نگاه خیلی از مردم به اوست، احسان روزبهانی است ام او بعد از المپیک 2016 ریو از تیم ملی کنار گذاشته شد. حالا فکر می کنید روزبهانی بتواند به شرایط خوب گذشته اش برگردد؟

احسان سرمایه ملی ما و برند بوکس ایران است. برای او زحمت زیادی کشیده شده تا به اینجا رسیده و برای همین نباید به راحتی او و احسان های دیگر را از دست بدهیم. احسان جزو ورزشکارانی است که حضورش در تیم ملی با ارزش است و به تیم وقار می دهد و ما حتما از این ملی پوشان شناخته شده استفاده خواهیم کرد و امیدواریم که آن ها هم بتوانند نتایج خوبی را کسب کنند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.