نخریدن‌هاي خوب و بد منصوریان / می ‌توانست بهترین خط حمله و بهترین خط دفاع را داشته باشد!

تاریخ: 1396/08/15
زمان: 12: 08
نوع: خبر
با گذشت 11 هفته از لیگ هفدهم حالا می‌شود درباره بازیکنان و میزان آمادگی آنها در سال جاری بررسی و قضاوت کرد.

مهدی اسماعیل‌پور /  گذر زمان نشان مي‌دهد علیرضا منصوریان مي‌توانست در نقل و انتقالات خرید‌هاي بهتری انجام بدهد تا عمر مربیگری و حضورش روی نیمکت آبی را تداوم ببخشد. بیشترین اشتباه علیمنصور در انتخاب مهاجم‌هاي تیمش بود. البته او با نخریدن چند بازیکن اسم و رسم‌دار هم  جلوی ضرر و زیان بیشتر تیمش را گرفت. تعدادی از نخریدن‌هاي خوب و بد منصوریان را مرور مي‌کنیم‌.  
آقای گل‌هاي لیگ
 استقلال در لیگ هفدهم در شرایطی از فقر مهاجم گلزن رنج مي‌برد که مي‌توانست یکی از بهترین خط حمله‌هاي  امسال را در اختیار داشته باشد. محمد قاضی  با هفت گل در صدر جدول گلزنان قرار دارد. محمد تبریزی هم تا اینجا پنج گل زده و یکی از مدعیان کسب عنوان آقای گلی است. جالب این که هر دو بازیکن در تیرس استقلال بودند و ابراز تمایل هم کرده بودند تا به عنوان بازیکن آزاد آبی‌پوش شوند. اما علیرضا منصوریان ترجیح داد‌ سجاد شهباززاده و حسن بیت‌سعید را جذب کند. قرارداد جابر انصاری را هم تمدید کردند و علی قربانی هم حفظ شد. دو مهاجمی که منصوریان صلاح دید و تشخیص داد به کار استقلال نمي‌آیند هر کدام به تنهایی در پدیده و ذوب آهن  بیشتر از تمام مهاجمان استقلال دروازه رقبا را باز کرده اند. حالا مي‌شود گفت که منصوریان خط حمله‌اش را خوب نبست و انتخاب خوبی نداشت تا وینفرد شفر سرمربی جدید استقلال مجبور شود به دنبال خرید دو، سه مهاجم جدید برود‌.
دومین پاسور لیگ
معین عباسیان وینگر چپ  پدیده در نقل و انتقالات یکی از گزینه‌هاي استقلال بود و اگر منصوریان اراده مي‌کرد مي‌توانست این بازیکن را در اختیار داشته باشد. اما او ترجیح داد قرارداد یعقوب کریمی  تمدید شود. حالا که عباسیان چهار پاس گل داده و یکی از سه پاسور برتر لیگ هفدهم است مشخص مي‌شود منصوریان بازهم در تشخیص و خرید‌هایش دچار اشتباه بزرگی شده است.
دفاع راست آماده پیکان
منصوریان برای تمدید قرارداد وریا غفوری مردد بود. گواه این مدعا هم مذاکره اش با رامین رضاییان و مهدی شیری است. سرمربی استقلال دست آخر تصمیم گرفت تا وریا را حفظ کند. مهدی شیری بازیکن آزاد بود و در یک قدمی استقلال قرار داشت اما علیمنصور تصمیم‌اش را گرفت و غفوری را حفظ کرد. حالا پیکان با مهدی شیری 7 گل خورده دارد و بعد از پرسپولیس بهترین خط دفاع را دارد. شیری یک گل هم برای پیکان زده است. آمار و ارقام و موفقیت‌هاي پیکان مي‌گوید منصوریان در این انتخابش هم اشتباه کرده و یک خرید خوب و آماده را از دست داده است‌.
مهاجم مورد علاقه شفر
گادوین منشا مهاجم نیجریه‌اي پیکان از معدود بازیکنان مشترک لیست سرخابی‌ها بود. پرسپولیسی زودتر دست به کار شدند و اصرار برانکو بر جذب این بازیکن باعث شد تا هر طور شده او را جذب کنند. اما برای منصوریان و استقلال خرید منشا اهمیت چندانی نداشت و فقط یک گزینه به شمار مي‌رفت. پرسپولیس با چنگ و دندان منشا را گرفت تا حالا وینفرد شفر حسرت داشتن چنین بازیکنی را بخورد و او را به رخ مهاجم‌هاي گل نزن‌اش بکشد!
تصمیم‌هاي درست علیمنصور
منصوریان  از خرید تعدادی بازیکن هم سرباز زد و منصرف شد که گذر زمان نشان داد سرمربی سابق آبی‌ها تصمیم درستی درمورد آنها گرفته است‌. نفراتی چون امیرحسین صادقی، رحیم زهیوی، محمد شادکام، محمد دانشگر، ارسلان مطهری، آندرانیک تیموریان، دانیال ماهینی، سیامک کوروشی و محمدحسین کنعانی‌زادگان که بر اساس آمار در تیم‌هاي باشگاهی خودشان عملکرد خوبی نداشتند و حضورشان احتمالا مشکلات استقلال را بیشتر و بدتر مي‌کرد. به خصوص چند مدافع که اگر آنها را مي‌گرفت احتمالا حالا آبی‌ها بدترین خط دفاع را در اختیار داشته و در کار دفاعی هم وضعیت خط‌حمله را داشتند!

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.