واکنش کمیته انضباطی به اعتراض استقلال/ با خاطیان دربی نرم و آرام برخورد کردیم

تاریخ: 1396/08/15
زمان: 13: 29
نوع: خبر
رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: این رأی در مقایسه با آئین‌نامه انضباطی بسیار نرم و آرام صادر شده است.

به گزارش سایت روزنامه گل؛ اسماعیل حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران در مورد حکم کمیته انضباطی بابت دربی ۸۵ گفت: اولاً این رأی ۲-۳ روزی دیرتر اعلام شد چون با توجه به مجموعه حوادثی که در شهرآورد اتفاق افتاده بود مجبور بودیم تمامی مسائل را بررسی کنیم.

وی افزود: حتی در مواردی که در گزارش بعضی از مقامات از قلم افتاده بود بررسی‌های لازم را انجام دادیم و جمع‌بندی کردیم و نهایتاً این رأی را صادر کردیم، شاید بهترین دلیل برای صدور چنین رأیی صحبت‌های من قبل از دربی بود که اعلام کرده بودم این مسابقه پخش تلویزیونی دارد و میلیون‌ها نفر آن را نگاه می‌کنند. من گفته بودم که باید به این مسابقه به صورت جدی نگاه کرد.

حسن‌زاده تاکید کرد: امروز برخی از دوستان با من تماس گرفتند که در پاسخ به آنها گفتم که مثلاً به خاطر یک صحنه یک بازیکن را محروم کردیم آن هم به این دلیل که وقتی توپ در یک قسمت دیگر زمین بود یک بازیکن دیگر تعمداً ضربه‌ای به یک بازیکن دیگر می‌زند که همان ضربه باعث ایجاد تنش می‌شود حتی همان ضربه روی سکوها تنش ایجاد کرد و باعث زخمی شدن خبرنگار هم شد، اگر ما اینگونه موارد را تنبیه نکنیم فردا در ورزشگاه آزادی باید منتظر اتفاقات ناگوارتری باشیم لذا در ۹ مورد رأی را صادر کردیم و همه‌گونه مسائل در آن لحاظ شده است.

به گزارش فارس، حسن‌زاده در خصوص اینکه بازیکنان در صحبت‌های خودشان اعلام کردند که مستحق محرومیت نبوده و اصلاً نمی‌دانند به خاطر چه چیزی تنبیه شده‌اند، گفت: یعنی نظر شما این است که ما آئین‌نامه انضباطی را کنار بگذاریم و رأیی را صادر کنیم که به دلخواه متخلف است؟ آیا دوستان اینگونه انتظار دارند؟ شما شک نکنید این رأی در مقایسه با آئین‌نامه انضباطی بسیار نرم و آرام صادر شده است چون وقتی در آئین‌نامه چنین تخلفاتی را یک الی ۴ جلسه پیش‌بینی‌ می‌کند و ما فقط یک مسابقه بازیکن را محروم می‌کنیم این نشان می‌دهد که حداقل‌ها را در نظر گرفتیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.