b_Newsشاگردان صادق گودرزی، نفرات برتر کشتی آزاد کشور

وقتی قهرمان، قهرمان تربیت می کند!

تاریخ: 1396/08/18
زمان: 12: 57
نوع: گفتگو
در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی کشور که به میزبانی کرمانشاه برگزار شد، شاگردان صادق گودرزی عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دادند.

حامد جیرودی/ مسابقات کشتی آزاد قهرمانی کشور در حالی در کرمانشاه برگزار شد که مازندران به مقام قهرمانی دست یافت، کرمانشاه به نایب قهرمانی رسید و تهران نیز مقام سوم را از آن خود کرد اما نکته جالب در خصوص این رقابت ها این بود که دو نفر از قهرمانان اوزان کشتی آزاد از شاگردان صادق گودرزی بودند. نایب قهرمان المپیک 2012 لندن در وزن 74 کیلوگرم که به علت آسیب دیدگی از ناحیه مهر گردن، مجبور شد خیلی زود کشتی را کنار بگذارد و به مربیگری روی بیاورد. این قهرمان ملایری کشتی آزاد ایران و جهان، حالا چند سالی است که به صورت جدی به مربیگری روی آورده و هم در تیم ملی نوجوانان و هم در بیمه رازی، به عنوان یکی از دستیاران غلامرضا محمدی فعالیت می کند اما در این دوران کوتاه مربیگری هم توانسته قهرمانانی را در کشتی آزاد کشور معرفی کند.

 

غیاثی: برای تیم آمریکایی کشتی گرفتم

یکی از شاگردان گودرزی، مرتضی غیاثی در وزن 65 کیلوگرم از لرستان بود که با این که تیمش در جایگاه هشتم قرار گرفت اما توانست در فینال این رقابت ها حسن مرادکلی از تهران را شکست دهد و قهرمان شود. وی در خصوص این رقابت ها با «گل» اینگونه صحبت کرد:«مسابقات کشتی آزاد قهرمانی کشور، رقابت های خوبی بود که چهره های مطرحی مانند بهنام احسان پور و یدا... محبی در آن شرکت داشتند. من هم خدا را شکر توانستم به قهرمانی برسم.»

نکته جالب در خصوص غیاثی این است که او لژیونر کشتی ایران هم بوده است:«من در مسابقات جام باشگاه های جهان در سال 94 که در تهران برگزار شد، برای تیم تایتان مرکوری آمریکا کشتی گرفتم.»

وی در خصوص این که آیا به آمریکا هم رفته یا نه و این که قراردادشان خوب بود یا خیر هم توضیح داد:«خیر، در آن مسابقات تیم آمریکایی در تهران با من قرارداد بست و من هم در همان مسابقات برای این تیم کشتی گرفتم. البته قراردادشان هم خوب بود!»

او در مورد این که شاگرد گودرزی هست هم چنین نظر داد:«آقا صادق که حرف ندارد. هم از نظر فنی و هم از نظر اخلاقی. او یک قهرمان بزرگ و نایب قهرمان المپیک بوده که حالا هم بسیار خوب مربیگری می کند و نیازی به تعریف من ندارد.»

غیاثی حالا یکی از شانس های حضور در تیم امید برای شرکت در مسابقات جهانی است:«من 22 سال دارم و به تیم امید هم توسط آقای علیرضا رضایی دعوت شده ام اما چون هم لیگ بود و هم مسابقات قهرمانی کشور، به اردو نرفته ام و وضعیت ام مشخص نیست. احتمالا بین من و یونس امامی یک نفر برای مسابقات جهانی انتخاب خواهد شد.»

 

تیموری: آقا صادق یک مربی شناخته شده است

یکی دیگر از شاگردان گودرزی هم بهمن تیموری در 79 کیلوگرم است که در تیم کرمانشاه کشتی گرفت و امید حسن تبار از مازندران را شکست داد و به قهرمانی رسید. وی که قبلا در وزن 74 کیلوگرم کشتی می گرفت، درباره تغییر وزن خود می گوید:«یکی از اوزانی که تغییر کرد وزن من بود و من هم که 78 کیلو شده بودم، ترجیح دادم یک وزن بالاتر بیایم و با مشورتی که با آقای صادق گودرزی داشتم، این کار را انجام دادم.»

او که برای بیمه رازی هم کشتی می گیرد، در این خصوص چنین توضیح داد:«من در بازی فینال لیگ برای بیمه رازی مسابقه ندادم و حسابالوف به جای من روی تشک رفت. من هم بچه کوهدشت هستم اما در مسابقات قهرمانی کشور برای کرمانشاه مسابقه دادم و با پیروزی که در فینال برابر حسن تبار به دست آوردم، قهرمان شدم.»

تیموری در پایان درباره کار با گودرزی هم این طور صحبت کرد:«آقا صادق یک مربی شناخته شده است. من هم تا پیش از این در وزن ایشان کشتی می گرفتم و برای همین او خیلی توانست به من کمک کند. البته آقای غلامرضا محمدی هم در این مدت خیلی برای ما زحمت کشیده و به من می گوید که انتظار دارد این مسیر را ادامه دهم و تلاش کنم.»

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.