b_Newsقرارداد ۳۰ میلیونی ما کجا و قرارداد ۳ میلیاردی فوتبالیست ها کجا!

سامان عبدولی: کرامت می خواهد من را شکست دهد !

تاریخ: 1396/08/20
زمان: 09: 45
نوع: گفتگو
سامان عبدولی کشتی هایs را در قهرمانی کشور بل پیروزی پشت سر گذاشت اما با این حال از نامنظم برگزار شدن رقابت ها لیگ گلایه کرد.

حامد جیرودی / مسابقات لیگ کشتی فرنگی کشور در حالی با قهرمانی بیمه رازی به پایان رسید که این تیم از برادران عبدولی در ترکیب خود بهره می برد. سامان عبدولی یکی از این ملی پوشان بود که کشتی های خود را با پیروزی پشت سر گذاشت اما با این حال او از نامنظم برگزار شدن رقابت های لیگ در گفت‌وگویی که با گل داشت، گلایه کرد.

 

از قهرمانی تان با بیمه رازی در لیگ کشتی فرنگی برای مان بگو.

خدا را شکر می کنم که این مسابقات با قهرمانی تیم ما به پایان رسید اما اتفاقی که خیلی ما را اذیت کرد، برنامه ریزی نامنظمی بود که این رقابت ها داشت و مسابقاتی که خیلی زودتر از این می توانست به پایان برسد، بیش از شش ماه به طول انجامید!

 

از لحاظ وزن کشی و کم و زیاد شدن وزن اذیت شدی؟

خب این موضوع یکی از مشکلات بزرگی است که بر سر راه کشتی گیران وجود دارد. ما می آمدیم وزن کم می کردیم اما زمان مسابقات تغییر می کرد و این خیلی ما را اذیت می کرد. به هر حال، یک سری کشتی گیر جوان می آمدند که انگیزه زیادی داشتند و می خواستند خودی نشان دهند اما در مقابل خیلی از کشتی گیران ملی پوش هستند و می خواهند برای کشور افتخار آفرینی کنند و این زمان زیاد در برگزاری مسابقات و اینکه مدت زمان طولانی خودشان را آماده نگه دارند، آنها را اذیت می کرد.

 

حسن رنگرز که از کشتی های تو خیلی راضی بود.

حسن آقا که به ما لطف دارد و واقعا هم دست اش درد نکند. او خیلی زحمت ما را کشید و ما هم خیلی سعی کردیم با تعصب کشتی بگیریم و پیروز میدان باشیم.

 

اتفاقی که افتاد این بود که از اینکه بیمه رازی ملی پوشان زیادی را در اختیار داشت، انتقاد شده بود!

بیمه رازی پول خرج کرده و دوست دارد نتیجه بگیرد اما رقیب ما سینا صنعت ایذه هم کم کشتی گیر نداشت و تیم پر قدرتی بود اما تیم ما منظم تر کار کرد و به قهرمانی رسید.

 

مثل اینکه به شما از لحاظ مالی خوب رسیدند.

بله خوب بود و دست شان هم درد نکند اما قرارداد ۳۰ میلیونی کشتی گیران کجا و قرارداد سه میلیاردی فوتبالیست ها کجا! ما ۱۰ سال است که در سطح اول کشتی می گیریم اما این چند سال، پول زیادی نصیب مان نشده است. فدراسیون یک حق سفره به ما می داد که همان را هم خیلی وقت است نگرفته ایم!

 

حق سفره؟!

منظورم همین پولی که ماهانه به ملی پوشان داده می شود بود. حالا شاید من و کشتی گیران دیگر مانند برادرم سعید و کمیل قاسمی چیزی نخوانده اما کشتی گیران جوان برای ادامه اردوها انگیزه می خواهند.

 

حالا برای جام باشگاه های جهان هم بیمه رازی را همراهی می کنی؟

بله حتما ان شاءا... این تیم را در این رقابت ها هم همراهی می کنم.

 

فکر می کنی در جام باشگاه های جهان هم قهرمان شوید؟

روی کاغذ که شانس زیادی داریم اما کشتی مشخص نمی کند و شاید مثل پارسال شود! ما سال گذشته هم فکر می کردیم سینا صنعت را می بریم اما به این تیم باختیم. کشتی مثل فوتبال نیست که از ۹۰ دقیقه یک بازیکن ۱۰ دقیقه اش را بدود و یکی دیگر گل بزند و شما برنده شوی. در کشتی، تنها هستی و باید شش دقیقه بجنگی و برای پیروزی تلاش کنی. با این حال، من امیدوارم به همین روند ادامه دهیم و به موفقیت برسیم.

 

سعید هم مثل تو کشتی هایش را برد.

سعید سه روز در هفته تمرین می کند! این کشتی هایی هم که می گیرد با همه توانش نیست و در واقع بدون تمرین برنده می شود! ( می خندد)

 

از کرامت برادرت چه خبر؟

کرامت هم خوب است. او هم برای بیمه رازی کشتی گرفت اما حالا خودش را برای مسابقات بعدی آماده می کند.

 

در چه وزنی می خواهد کشتی بگیرد؟

در ۶۳ کیلوگرم. می خواهد به وزن من بیاید تا من را شکست دهد! (می خندد)

 

واقعا می خواهد تو را ببرد؟

جوان است دیگر. برایم کری می خواند! ( می خندد)

 

حالا تو او را شکست می دهی یا نه؟

نمی دانم. کسی از آینده خبر ندارد اما کرامت قهرمان جوانان جهان شده و خیلی از لحاظ فنی خوب است و ختی باید بگویم که از من و سعید هم بهتر است.

 

فکر می کنی بتوانی دوبنده تیم ملی را دوباره به دست آوری؟

من در لیگ که قهرمان شدم و در مسابقات قهرمانی کشور هم همین طور. در جام تختی هم قهرمان می شوم تا برای انتخابی آماده شوم و آن وقت باید دید خدا چه می خواهد.

 

اما تو در مسابقات قبلی انتخابی تیم ملی برای حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ پاریس شکست خوردی و پنجم شدی!

در آن مسابقات، می خواستند جوان گرایی کنند و من هم در یک وزن بالاتر کشتی گرفتم که کمی برایم سخت بود اما حالا به وزن خودم برگشته ام و خیلی امیدوارم که نتیجه بگیرم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.