مواظب عروس تعریفی باشیم!

تاریخ: 1396/08/23
زمان: 12: 35
نوع: خبر
تمام سایت های خارجی از بعد از صعود به جام جهانی به تمجیدهای مکرر از تیم ملی ایران پرداختند.

تمام سایت های ورزشی جهان بعد از شکست ناپذیری تیم کشورمان به تعریف و تمجید پرداختند. تعریف هایی که نه تنها برای نتایج بلکه برای تاکتیک قدرتمند کی روش نیز درنظر گرفته شده است.

کمی به گذشته برگردیم؛ فوتبال ایران از روزی اقتدار پیدا کرد که جوانان موفق شدند در لیگ خودشان را نشان دهند. مهدی تاج پنج سال پیش که در سازمان لیگ بود قانونی را گذاشت که طی آن همه تیم ها ملزم شدند در ترکیب خود از بازیکنان جوان استفاده کنند و حضور این جوانان در تیم‌های باشگاهی باعث شد تیم ملی ما هم به خوبی از این جوانان استفاده کند و در حال حاضر شاهد هستیم که تیم ملی به عنوان یکی از جوان‌ترین تیم‌های راه یافته به جام جهانی لقب گرفته‌است.

در حال حاضر شرایط سنی تیم ملی به گونه‌ای است که بازیکنان باتجربه تیم هم جوان هستند و جوانان تیم ملی هم تجربه لازم برای حضور در میادین بزرگ بین المللی را دارند. تیم ملی در بهترین شرایط سنی قرار دارد و این بازیکنان جوان در جام جهانی می‌توانند عملکرد خوبی از خودشان برجا بگذارند.

کی‌روش در سال‌های اخیر اوج مدیریتش در مربیگری را در فوتبال ایران نشان داد. صبوری این مربی به درد فوتبال ایران می‌خورد. کی‌روش اوایل حضورش در ایران دچار مسائل حاشیه‌ای شد اما رفته رفته خودش را با فوتبال ایران وفق داد البته این خاصیت مربیان بزرگ است که می‌توانند خودشان را با شرایط موجود وفق دهند. مدیریت کی‌روش روی نیمکت ایران بسیار قوی است و این مدیریت به درد فوتبال ایران می‌خورد.

کی‌روش یک پلن نویس قهار است و وقتی کتاب فرگوسن را مطالعه می‌کنیم متوجه می‌شویم که این مربی از چه دانش بالایی برخوردار است. برنامه‌های کی‌روش در چند سال اخیر به درد فوتبال ایران خورد و الان شاهد هستیم که تیم ملی در مکان اول آسیا است و به طور حتم با نتایجی که در راه رسیدن به جام جهانی روسیه کسب کرد رتبه تیم ملی در رنکینگ فیفا بالاتر هم می‌رود.

ما می‌توانیم از گروه خودمان صعود کنیم به شرطی که فدراسیون بتواند شرایط لازم را برای تیم ملی تدارک ببیند. کی‌روش برنامه‌های خودش را در اختیار مسئولین فدراسیون فوتبال گذاشته است و حالا نوبت برآورده کردن امکانات است تا تیم ملی بهترین نتایج را در جام جهانی بگیرد. ما دیگر نباید به فکر دفاع کردن در جام جهانی باشیم و برای ارائه یک فوتبال آبرومندانه راهی این مسابقات شویم بلکه هدف ما باید صعود از گروه باشد تا این تعریف و تمجیدها بعد از جام جهانی هم ادامه پیدا کنید.بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.