b_Newsفروتن گل آرا تعدادی از اقوام خود را از دست داده/ حتما به کرمانشاه می روم

علی مظاهری: سنگ اندازی نشود، بوکس در جاکارتا موفق می شود

b_News احسان روزبهانی به تیم ملی ملحق می شود
تاریخ: 1396/08/24
زمان: 10: 47
نوع: گفتگو
علی مظاهری مربی تیم ملی بوکس که به تازگی کارش را با اکبر احدی آغاز کرده است، با «گل» درباره حادثه تلخ زلزله کرمانشاه صحبت کرد.

حامد جیرودی/ زلزله 7/3 دهم ریشتری یکشنبه شب در غرب کشور، به خصوص در کرمانشاه، حالا همه ایرانیان را غمگین کرده است و مردم شهرهای سر پل ذهاب، قصر شیرین و شهرهای دیگر استان کرمانشاه در غم از دست دادن عزیزان خود به سوگ نشسته اند. این موضوع باعث شد تا به سراغ علی مظاهری قهرمان سابق بوکس ایران و آسیا برویم که حالا مدتی است به عنوان مربی تیم ملی و دستیار اکبر احدی کار خود را آغاز کرده است. مظاهری که اهل کرمانشاه است، در گفت و گوی خود با «گل» درباره حادثه تلخ زلزله صحبت کرد.

 

موقعی که زلزله رخ داد، کجا بودی؟

زمانی که زلزله شد، من کرمانشاه نبودم اما خیلی سریع با خانواده ام تماس گرفتم تا ببینم چه شده است. متاسفانه اتفاق غیر مترقبه بدی رخ داد. البته در خود کرمانشاه، کسی آسیب جانی ندید اما شهرها و روستاهای اطراف آسیب شدید دیدند که باعث شد همه مردم ایران غمگین شود و مردم غرب کشور هم عزادار از دست دادن دوستان و اقوام خود شوند.

 

بیشترین آسیب گویا در سر پل ذهاب، قصر شیرین و جاهای دیگر بوده است.

بله همین طور است. ما خودمان هم در اردو یکی دو نفر را از همین شهرها داریم. خوشبختانه می دانم که ورزشکاران کرمانشاهی خیلی زود پیش قدم شده اند و تیم های پزشکی ورزشی هم به یاری مردم آسیب دیده رفته اند. من از همین جا از کسانی که می توانند کمک کنند، تقاضا می کنم بیایند تا باری از روی دوش مردم برداشته شود و اختلالی هم به وجود نیاید.

 

شما الان اردوی تیم ملی هستی؟

بله اردوی تیم ملی بوکس از روز شنبه تشکیل شده و من اینجا هستم اما بچه های هیات بوکس استان کرمانشاه در کنار مردم و در حال یاری رسانی هستند.

 

حال بچه هایی که گفتی، اهل همان منطقه هستند از لحاظ روحی چطور است؟

به هر صورت آنها هم خیلی غمگین هستند و بعضی اوقات اخبار شایعه ای هم می آید که دوباره زلزله می شود. آقای فروتن گل آرا از ملی پوشان ما چند نفر از اقوام خود را از دست داده و البته چند نفر دیگر هم از زیر آوار خوشبختانه سالم بیرون آمده اند.

 

ورزشکاران کرمانشاهی به پهلوانی معروف اند. فکر می کنی چطور می توانند کمک کنند؟

همان طور که گفتم قدم های خوبی برداشته شده و ورزشکاران کرمانشاه در کنار مردم آسیب دیده هستند. مردم این منطقه همیشه لحظات سختی داشته اند. از زمان جنگ که با دشمن بعثی و منافقین می جنگیدند و سربلند بیرون آمدند و حالا هم مطمئنا با صبر وهمدلی، این حادثه را پشت سر می گذارند.

 

خودت نمی خواهی به مناطق زلزله زده بروی؟

من حتما می روم. البته فعلا در اردوی تیم ملی هستیم اما قطعا به کرمانشاه و دیگر شهرها خواهم رفت.

 

الان به عنوان دستیار اکبر احدی مشغول شده ای؟

بله ما در خدمت تیم ملی و آقای احدی هستیم.

 

اوضاع تیم ملی را چطور می بینی؟

اردوی ما از شنبه شروع شده و 33 بوکسور که انتخابی را پشت سر گذاشته اند در اردو هستند که ترکیبی از جوان ها وبا تجربه ها را تشکیل می دهند. آقای احدی هم که مرد روزهای سخت است و امیدوارم که بتوانیم در مسابقات آینده به موفقیت برسیم.

 

تو خودت مدال طلای بازی های آسیایی 2006 دوحه را داری. امیدوار هستی که ملی پوشان ما در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا هم به مدال طلا برسند؟

من هم مدال طلا و هم مدال نقره و برنز بازی های آسیایی را دارم اما اگر سنگ اندازی نشود، ترکیبی که با کمک کادرفنی و کمیته فنی تشکیل می شود، به امید خدا جواب خواهد داد و بچه های ما در بازی های آسیایی جاکارتا به موفقیت می رسند.

 

گویا قرار است احسان روزبهانی هم بیاید؟

بله البته احسان در حال حاضر آلمان است و چند نفر دیگر هم مصدوم هستند که آنها هم اضافه می شوند تا بهترین ها به جاکارتا اعزام شوند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.