الخور فرشيد اسماعيلي را مي‌خواست نه رفيعي / سروش را نيم‌فصل رد مي‌كنند

تاریخ: 1396/08/23
زمان: 14: 55
نوع: خبر
داستان لژیونر شدن سروش رفیعی از آن ماجراهای عجیب در فوتبال ایران بود.


کسری پارسا / داستان لژیونر شدن سروش رفیعی از آن ماجراهای عجیب در فوتبال ایران بود. بازیکنی که برای رسیدن به تیم ملی و گرفتن پول بهتر پرسپولیس را ترک كرد و به لیگ ستارگان قطر و تیم الخور پیوست حالا در شرایطی قرار گرفته که برخی از بازگشت او به فوتبال ایران و حتی پیوستنش به سپاهان حرف به میان می‌آورند. مساله‌اي كه مدیرعامل این تیم تلویحا آن را تایید کرد. علت جدایی سروش رفیعی هم بیشتر به خاطر مشکلات مالی و عدم دریافت مبلغ خوب از لیگ ستارگان قطر اعلام شده در حالی که گویا مسایل دیگری هم در این بین مطرح است. همین مساله باعث شد تا بررسی‌هایی را در این خصوص انجام دهیم و چند و چون وضعیت این بازیکن را جویا شویم.

قرارداد خوب سروش
خیلی ها گفتند سروش رفیعی به خاطر رسیدن به تیم ملی با مبلغ ناچیزی به قطر رفته و بابت این مساله ضرر زیادی هم کرده است. مساله‌ای که گفته شد عدم دعوت به تیم‌ملی باعث ناراحتی او شده و همین مورد و همچنین عدم دریافت همین مبلغ اندک از سوی باشگاه الخور رفیعی را مجاب کرده که نیم فصل از این تیم جدا و قصد دیار دیگری کند. با این حال شنیده‌های ما بابت این مساله در مورد قرارداد او چیز دیگری است. شنیده‌ها حکایت از آن دارد که قرارداد سروش با الخور حدود 700 هزار دلار است و عدد 300 هزار دلار به نظر می رسد عدد منطقی و اعلامی برای این بازیکن و حضورش در قطر نباشد.

سروش پولش را از الخور گرفته است
نکته جالب درباره وضعیت سروش رفیعی و ناراحتی او بابت اینکه پولش را نگرفته این است که در قطر فدراسیون فوتبال این کشور مطالبات همه بازیکنان را پرداخت مي‌كند. با این حال مساله مهم در مورد سروش این است که شنیده می‌شود رفیعی مطالبه‌ای نداشته و جدا از تعویق پرداخت‌های فدراسیون فوتبال، خود شیخ تیم الخور که مالک این باشگاه است تمام پرداخت‌های بازیکنان خارجی‌اش را انجام داده و تنها تعویق پرداخت در مورد بازیکنان داخلی قطر است. به همین خاطر اینکه گفته می‌شود سروش پولی نگرفته کاملا اشتباه بوده و شنیده می‌شود او هیچ معوقه‌ای بابت دریافتی از تیم الخور ندارد.

الخور اصلا رفیعی را نمی‌خواست
جالب است بدانید که اصلا سروش بازیکن مدنظر مدیران باشگاه الخور نبوده است و آنها روی یک ایرانی دیگر اسم گذاشته بودند. این گزینه فرشید اسماعیلی بازیکن استقلال است که فصل گذشته درخشش عالی او باعث شد تا الخوری‌ها به دنبال جذب وی باشند اما قرارداد او با استقلال و عدم تمایل آبی‌ها برای از دست دادن این بازیکن تاثیرگذار باعث شد آنها به دنبال جذب یک ایرانی دیگر در سطح او باشند. همین جا بود که توسط نزدیکان به باشگاه الخور، سروش رفیعی هافبک پرسپولیس به مدیران این تیم معرفی و شرایط برای حضور او در لیگ ستارگان قطر فراهم شد.
 
جدایی جدی است اما مشکلات مالی یک پوشش است
در حالی بحث جدایی سروش رفیعی از الخور به خاطر مشکلات مالی این روزها بیش از پیش رنگ و بوی جدی‌تری به خودش می‌گیرد که شنیده‌های ما از نزدیکان این باشگاه حکایت دیگری دارد. گویا  بحث اصلی با الخور نپسندیدن این بازیکن از سوی کادرفنی و مدیران باشگاه است که اصلا نتوانسته نظر آنها را جلب کند. همین مساله باعث شد این بازیکن تقریبا به درب خروجی باشگاه در نیم فصل نزدیک شود و شانس کمی برای این بازیکن در لیگ ستارگان قطر قائل هستند. نزدیکان باشگاه الخور با رد مشکل مالی برای جدایی سروش رفیعی می‌گویند او این مساله را به خاطر پوشش ضعف فنی‌اش مطرح کرده که از این طریق کیفیت کارش در رسانه‌های ایران زیر سوال نرود.

مگرتا نیم فصل شق‌القمر کند
همان طور که گفتیم جدایی سروش رفیعی به خاطر عملکرد ضعیفی که داشته و حتی نظر سرمربی جدید این تیم را هم جلب نکرده در نیم فصل قطعی است و گفته می شود به جز یک برزیلی بقیه بازیکنان خارجی این تیم لیگ ستارگان قطر کارشان با این تیم به پایان خواهد رسید. با این حال گفته می شود سروش که شانس کمی دارد تنها در صورت یک کار بزرگ در چند بازی باقی مانده تا نیم‌فصل می‌تواند به ماندنش در این تیم امیدوار باشد. این فرد نزدیک به باشگاه الخور می‌گوید به قولی باید یک شق‌القمر از سوی سروش در الخور ببینیم تا در این تیم بتواند به كارش ادامه دهد.

شاید سپاهان و لیگ ایران تنها مشتری سروش
سروش رفیعی در حالی از تراکتورسازی به پرسپولیس پیوست که بزرگان لیگ ایران در لیگ شانزدهم به دنبال جذب این بازیکن بودند. حالا این بازیکن که برای اتفاقات بزرگ پای به لیگ ستارگان قطر گذاشت شرایطی پیدا کرده که گفته می‌شود اگر از الخور کنار برود بحث رفتن او به دیگر تیم‌های این لیگ تقریبا منتفی است و اینکه گفته می شود او می تواند به بقیه تیم ها برود یک مساله رد شده است. گفته می شود در این لیگ، تیم ها بازیکنی که نتوانسته نظر یک تیم را جلب کند کمتر مورد علاقه‌شان بوده و تقریبا قید او را می زنند. از همین رو گفته می‌شود رفتن سروش به اروپا هم منتفي است چون پیشنهادی نداشته و شاید سپاهان تنها گزینه‌ براي او باشد که پرسپولیس را از دست داده تا به اين طريق درخشش دوباره‌اش را به دست آورد.