b_Newsاگر پيشنهاد مي‌شد شايد قبول مي‌كردم اما...

ميرزاپور: جادوگرها مي‌دانستند اعتقادي ندارم دنبال من نمي‌آمدند

b_News بازي با امثال پاناما و ونزوئلا از هيچي بهتر است/تيم‌ملي ما ديگر از تيم‌هاي بزرگ دنيا ترسي ندارد
تاریخ: 1396/08/27
زمان: 09: 13
نوع: خبر
دروازه‌بان سابق تيم ملي حضور جادوگران را در فوتبال ما تاييد مي‌كند اما خودش اعتقادي به اين چيزها ندارد چرا كه از نظر او جادوگر در فوتبال نمي‌تواند كاري بكند.

مهدي نوري / ابراهيم ميرزاپور دروازه‌بان سابق تيم ملي حضور جادوگران را در فوتبال ما تاييد مي‌كند اما خودش اعتقادي به اين چيزها ندارد چرا كه از نظر او جادوگر در فوتبال نمي‌تواند كاري بكند و بازيكنان و مربي بايد با تمرين و تلاش خودشان به اهدافي كه دارند، برسند و پيشرفت كنند.
بازي‌هاي دوستانه تيم ملي مقابل پاناما و ونزوئلا را چطور ديديد؟
به نظرم بازي‌هاي خوبي بود. در گروه ما در جام‌جهاني حتما يكي از تيم‌هاي منطقه آمريكا خواهند بود و اين دو بازي محك خوبي بود تا بچه‌ها با نحوه بازي آنها آشنا شوند چون اين تيم‌ها قدرت بدني بالايي دارند و خشن بازي مي‌كنند. در مجموع بازي‌هاي خوبي بود و هر دو بازي را هم برديم.
بازي با تيم‌هايي در اين سطح كمكي به تيم‌ملي ما مي‌كند؟
اين بازي‌ها خوب است اما اگر با تيم‌هاي بزرگ‌تري بازي مي‌كرديم خيلي بهتر بود. البته با شرايطي كه داريم، همين بازي‌ها هم خوب است و بازيكنان جديدي كه به تيم ملي دعوت شده‌اند، ارزيابي مي‌شوند و بد نيست و از هيچي بهتر است.
فكر مي‌كني كي‌روش از بازي با تيم‌هاي بزرگ و قدرتمند استقبال مي‌كند؟
فكر مي‌كنم بدش نمي‌آيد. هر مربي دوست دارد مقابل تيم‌هاي بزرگ بازي كند و سطح تيمش را ببيند. روسيه تيم بدي نبود كه با آنها بازي كرديم و روسيه و اسپانيا هم سه- سه مساوي كردند كه نشان مي‌دهد تيم ما از تيم‌هاي بزرگ‌ ترسي ندارد و اگر شرايط مهيا باشد، كي‌روش دوست دارد با چنين تيم‌هايي بازي كند، همان كاري كه عربستان مي‌كند. شايد مقابل چنين تيم‌هايي شكست بخوريم اما تجربه خوبي براي كادر فني و بازيكنان است.
عده‌اي معتقدند كي‌روش نمي‌خواهد ركورد شكست‌ناپذيري‌اش با تيم‌ملي خراب شود و چندان تمايلي به بازي با تيم‌هاي بزرگ و قدرتمند ندارد. اين فرضه را قبول داريد؟
نمي‌دانم، من هم چنين چيزهايي را شنيده‌ام اما بعيد مي‌دانم. بهتر است اين سوال را از خودش بپرسيد و كي‌روش بهتر مي‌تواند جواب بدهد كه اين اخبار صحت دارد تا نه اما در فوتبال برد و باخت هست و بايد تيمت را براي تورنمنت بزرگ جام جهاني آماده كني چون ويترين خوبي است تا خودت را نشان بدهي و مربي دوست دارد با آمادگي خوب به جام‌جهاني برود و بايد در آنجا نتايج خوبي كسب كند. آرژانتين هم چهار بر دو مقابل نيجريه باخت و ايرادي ندارد. اگر هم باخت هست در بازي‌هاي تداركاتي باشد تا تيم در بازي‌هاي دوستانه خودش را نشان بدهد.
بحث‌هايي هم در مورد حضور جادوگر در فوتبال ما مطرح شده است. در اين رابطه چه صحبتي داريد؟
اين چيزها هست. بچه‌هاي ما آمدند و در اين رابطه صحبت هم كرده‌اند. قبلا خودم هم شنيده بودم. خودم هم كه بازي مي‌كردم، بچه‌ها مي‌گفتند فلاني جادويت كرده، اين بحث‌ها بود و مي‌گفتند اسم مادرت را پيدا كرده است و جادو شده‌اي.
اين اتفاقات تاثيري هم روي كار تو داشت؟
نه، به نظرم تاثير كه نداشت هيچ، اتفاقا باعث پيشرفتم هم شد.
چطور؟!
چون من اعتقادي به اين حرف‌ها و چيزها نداشتم و اهميت نمي‌دادم و فقط كار خودم را مي‌كردم. نمي‌دانم جادو واقعا هست يا نه و تحقيق هم نكردم كه بدانم و فقط تمرين مي‌كردم و توكلم به خدا بود.
فكر مي‌كني جادوگر مي‌تواند كاري در فوتبال بكند؟
آنهايي كه اعتقاد دارند، حتما كمك‌شان كرده اما مقطعي است. خودم تجربه نكردم و فقط شنيده‌ام.
با ادامه اين كارها، فوتبال ما چه آينده‌اي خواهد داشت؟
 نمي‌دانم، فوتبال ما استعدادهاي بسيار زيادي دارد كه با تمرين و آوردن مربيان خوب، پيشرفت خواهد كرد و آينده بسيار خوبي خواهد داشت. متاسفانه اين مسايل رسانه‌اي شده و خيلي جاهاي دنيا روي آن مانور مي‌دهند و اين خيلي بد است كه اگر موفقيتي به دست مي‌آيد، با دعا و جادو است و از كيفيت مربيان و بازيكنان ما كاسته مي‌شود.
تا حالا جادوگرها به خودت پيشنهادي براي همكاري داده‌اند؟
نه، اصلا. تا حالا كسي چنين چيزي را مطرح نكرده است.
و اگر مطرح مي‌كردند؟
نمي‌دانم، شايد در آن شرايط مي‌خواستم تجربه كنم كه واقعا تاثيري دارد يا نه؛ آن موقع اگر پيشنهاد مي‌شد شايد اين كار را مي‌كردم كه ببينم واقعا تاثيري دارد يا نه اما چون مي‌دانستند اعتقادي ندارم، دنبال ما نمي‌آمدند.