b_Newsهنوز معلوم نیست چه زمانی به تیم ملی می آیم/ آلمانی ها هم به زلزله زده های کرمانشاه کمک کردند

احسان روزبهانی: پای حرفم هستم؛ اگر کسی از بوکس رییس شود دوباره مافیا می شود

b_News تمایلی به حضور در کمیسیون ورزشکاران نداشتم/ انتخاب احدی بهترین تصمیم بود
تاریخ: 1396/08/29
زمان: 18: 19
نوع: گفتگو
وقتی نام اکبر احدی به عنوان سرمربی تیم ملی بوکس شنیده شد، همه نگاه ها به سمت آلمان رفت. جایی که احسان روزبهانی مدتی است تمرین می کند...

نگار رشیدی/ وقتی نام اکبر احدی به عنوان سرمربی تیم ملی بوکس شنیده شد، همه نگاه ها به سمت آلمان رفت. جایی که احسان روزبهانی مدتی است تمرین می کند و از آنجایی که روزبهانی و احدی مدت ها با هم تمرین کردند و به المپیک رفتند، انتظارها برای بازگشت تنها بوکسور المپیک ریو آغاز شد.

حتی احدی خیلی زود از بازگشت روزبهانی خبر داد ولی طبق صحبت هایی که بوکسور ایران با «گل» داشت فعلا خبری از بازگشت نیست. روزبهانی که تمام قد از انتخاب احدی به عنوان سرمربی دفاع کرد، درباره صحبت هایی که به مهندسی انتخابات مربوط می شود، واکنش نشان داد که در ادامه می خوانید.

 

با زمین لرزه کرمانشاه برخی ورزشکاران از جمله فروتن گل آرا هم تیمی شما عزادار شدند.

بله من به همه مردم ایران تسلیت می گویم. واقعا حادثه بدی بود. امیدوارم ما را هم در غم خود شریک بدانند. اتفاق بزرگی افتاده و هرکس به نوبه خودش دارد کمک می کند. من در فضای مجازی پیگیر هستم و می بینم که مردم چقدر لطف دارند و کمک می کنند. فقط امیدوارم وسایلی که از تهران و شهرهای دیگر فرستاده می شود نظم ارسال را پیدا کرده باشد و درست به دست شان برسد. امیدوارم همه چیز مثل روز اول شود که البته نمی شود چون خیلی از مردم عزیزان شان را از دست داده اند اما آرزو می کنم از این به بعد اتفاقات خوب برای شان بیفتد.

 

از فردای زلزله شنیده شد در بازار تهران پتویی نمانده اما اتفاقات ناگوار و نبود مدیریت توزیع کار را سخت کرد.

مشکل بزرگ همین است که این وسایل را کامیون کامیون می فرستند اما از آن طرف مردم عزیزمان در کرمانشاه گلایه داشتند که چیزی به دست شان نرسیده و مسوولی نیامده. آن هم که وضع توزیع بود و خیلی بد بود.

 

در این مدت با گل آرا و مظاهری صحبتی داشتید؟

بله من هم برای فروتن و هم علی پیام گذاشتم. من به نوبه خودم هم به فروتن و هم به کسانی که عزیزان شان را از دست دادند تسلیت می گویم.

 

به جز مردم داخل کشور، ایرانی های مقیم کشورهای دیگر هم برای کمک دست به کار شدند. در آلمان این روند چطور است؟

من در شهری هستم به نام کاستروهه. شهری کوچک همه بومی های آلمان در آن هستند. در کل یکی،دو جای ایرانی هست که من هنوز وقت نکردم به آنجا سر بزنم. اما صددرصد در شهرهای بزرگ مثل فرانکفورت و اشتوتگارت مردم دارند کمک می کنند. حتی یکی از دوستانم که در هامبورگ است می گفت به جز ایرانی ها، آلمانی ها هم دارند کمک می کنند. امیدوارم به ایران و دست مردم برسد. 

 

کمی هم به بوکس بپردازیم. اکبر احدی بار دیگر هدایت تیم ملی را برعهده گرفت. انتخاب ایشان را در این برهه چطور می بینید؟

من همه جا گفته ام بهترین مربی حال حاضر ایران آقای احدی است که بار فنی خیلی زیادی دارد و می تواند کمک زیادی به تیم داشته باشد. چون کارنامه درخشانی دارد و می بینیم که هروقت تیم دست ایشان بوده مقام آورده است. به نظر من بهترین انتخاب بود و آقای داوری بهترین گزینه را انتخاب کرده است. داوری خودش مدیر است و بر بوکس مشرف است و خبر دارد که چه کسی خوب است.

 

سرمربی و علی مظاهری خبر از بازگشت تان می دادند. کی به تیم ملحق می شوید؟

من تبریکم را به آقای احدی و کادر فنی اش که خوب انتخاب کرده، گفتم. من با اکبر آقا و بچه ها در تماسم اما اینجا داریم تمرین می کنیم دیگر (خنده). فعلا دارم همین جا تمرین می کنم تا ببینیم چه پیش می آید، هنوز چیزی معلوم نیست.

 

از الان که همه روی شما حساب کرده اند. چطور چیزی معلوم نیست؟

چه حسابی باز شده، من هم یک بوکسور هستم. بچه های دیگر هم هستند.

 

با توجه به اینکه انتخابات فدراسیون برگزار نشده و صحبت هایی مبنی بر مهندسی انتخابات توسط داوری شنیده می شود، به نظر شما بهتر نبود برای انتخاب کادر فنی تا مشخص شدن رییس صبر می کردند؟

آقای داوری مدیر خوبی هستند و کارشان را خیلی خوب یاد دارند. او نمی گذارد کار عقب بیفتد و دارند کار را پیش می برند. اگر او انتخاب شد که سر جایش هست که من امیدوارم این اتفاق بیفتد. اگر نه هم که به نظر من بهترین کار و بهترین انتخاب بود. باید کار را پیش ببرند چون تیم همینجوری عقب بود و دست نگه داشتن هیچ فایده ای نداشت. الان تیم دارد تمرین می کند و من امیدوارم این روند ادامه پیدا کند و خود داوری سکان بوکس را در دست بگیرد. قبلا هم گفته ام که فقط یک مدیر توانا می تواند این فدراسیون را جمع و جور کند چون اگر از بوکس کسی بیاید دوباره باند و باندبازی و مافیایی که قبلا شاهدش بودیم، تکرار می شود. ان شاءا... هرچه که خیر است اتفاق بیفتد.

 

انتخابات کمیسیون ورزشکاران در حالی برگزار شد که برخی از ورزشکاران نسبت به اینکه چرا باید حضورا برای ثبت نام می آمدند گلایه داشتند. شما چطور؟ اگر ایران بودید کاندیدا می شدید؟

اینکه چرا شرایط را فراهم نکردند تا این کار اینترنتی یا از راه دور انجام شود به حق است. ولی من خودم زیاد تمایل نداشتم که در این انتخابات شرکت کنم چون از ما بزرگ تر خیلی ها هستند که بتوانند این کارها را پیش ببرند. من هم اگر کاری از دستم بربیاید و از من بخواهند دریغ نمی کنم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.