b_Newsوظیفه مان بود به آسیب دیده های زلزله کمک کنیم، مردم از ما توقع دارند

کمیل قاسمی: خادمی حرم امام رضا (ع) وصف ناپذیر است

تاریخ: 1396/08/29
زمان: 11: 25
نوع: گفتگو
یکی از کشتی گیرانی که به مناطق زلزله زده سفر کرده بود، کمیل قاسمی بود. کسی که عنوان خادمی حرم امام رضا (ع) را نیز به دست آورده است.

حامد جیرودی/ حضور ستاره ها و ملی‌پوشان کشتی در مناطق زلزله زده کرمانشاه برای کمک به مردم آسیب دیده در هفته گذشته، موضوعی بود که بسیار مورد توجه قرار گرفت و ستاره های کشتی ایران کمک های خود را در مناطق مختلف در اختیار آسیب دیدگان گذاشتند. یکی از کشتی گیرانی که به مناطق زلزله زده سفر کرده بود، کمیل قاسمی بود. نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو که به عنوان خادم حضرت امام رضا علیه اسلام نیز فعالیت می کند و سالروز شهادت امام هشتم باعث شد تا در این خصوص نیز با او گفت و گویی داشته باشیم.

 

اول این که درگذشت پدربزرگ ات را تسلیت می گوییم. بعد هم می خواهیم بدانیم چه شد که تصمیم گرفتید به مناطق زلزله زده بروید؟

همان طور که می دانید، کشتی ورزش ملی کشور است که به نام پهلوانی و جوانمردی بین مردم جا افتاده است و همه مردم هم روی ورزشکاران این رشته حساب باز می کنند.ما خود را جدا از مردم و مشکلات آنها نمی‌دانیم.به همین خاطر، اعضای تیم‌های ملی کشتی تصمیم گرفتند که در مناطق زلزله زده حضور پیدا کنند تا به نوبه خود سهمی در کمک کردن به آسیب دیدگان داشته باشند.

 

به کدام مناطق رفتید؟

ما در این سفر، سعی کردیم بیشتر در شهرستان‌های کوچک و روستاهایی حضور یابیم که کمتر کمک‌های مردمی را دریافت کرده بودند.

 

چه چیزهایی با خودتان بردید؟

در این سفر برخی اقلام از جمله شیرخشک، لباس گرم و اقلام خوراکی و لباس کودکان و نوزادان را که از تهران با خود برده بودیم، همراه داشتیم.

 

مردم با دیدن شما چه حسی داشتند؟

ما آخرین جایی که رفتیم، روستای گهواره بود که بین کوه قرار داشت و هوا آنجا بسیار سرد بود. در آنجا مردم می‌گفتند همین که شما کشتی‌گیران به میان ما آمده‌اید، ما غم و غصه خود را برای لحظه‌ای فراموش کردیم و همین موضوع باعث شد تا بسیار خوشحال شویم که توانستیم کاری هرچند کوچک برای مردم انجام دهیم.

 

 البته گویا ناهماهنگی هایی هم در توزیع کمک ها وجود داشته است؟

بله با توجه به حضورم در مناطق زلزله زده، به نظرم برای اینکه این کمک‌ها به شکل بهتری میان همه مردم زلزله زده توزیع شود باید سازماندهی مناسب‌تری صورت بگیرد.در حال حاضر مردم بیشتر به لوازم بهداشتی، لباس گرم، پتو و شیر خشک و کانکس نیاز دارند.

 

از این موضوع که بگذریم، یکی از اتفاقات جالبی که در چند وقت اخیر درباره تو شاهد بودیم، حضورت به عنوان خادم حرم امام رضا (ع) بود.

بله ماه پیش این سعادت نصیب من شد که برای اولین بار، شیفت خادمی حرم را تجربه کنم که بسیار لذتبخش بود و خدا را شکر می کنم که این افتخار را به دست آوردم.

 

حالا قرار است باز هم بروی؟

بله تقریبا ماهی یک بار خواهم رفت.

 

مردم چه واکنشی به تو با دیدنت در لباس خدامی داشتند؟

مردم که مثل همیشه به من لطف داشتند. البته قسمتی که من قرار داشتم، تردد کمتر بود اما کسانی که من را می دیدند، می ایستادند تا عکس بگیرند.

 

خودت چه حسی به عنوان خادم حرم داشتی؟

واقعا وصف ناپذیر بود. باید خودتان در آن جایگاه قرار بگیرید تا متوجه شوید.

 

خودت دوست داشتی خادم شوی، درست است؟

خیلی. من قبل از المپیک نذر کردم اگر طلا بگیرم، به خادمی آستان بروم اما با نقره ای هم که گرفتم، خدا را شکر توانستم این کار را انجام دهم.

 

به غیر از تو چند ورزشکار دیگر مثل سیدمهدی رحمتی هم خادم هستند.

بله. هم آقای رحمتی و هم از کشتی گیران خودمان چهره هایی مانند امیر توکلیان، عباس جدیدی و... هم هستند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.