b_Newsهفت آمار خیره کننده

این «ایبرا» تمام نشدنی است

تاریخ: 1395/11/18
زمان: 19: 16
نوع: خبر
مهاجم منچستریونایتد پس از به ثمر رساندن گل دوم تیمش مقابل لسترسیتی بیستمین گلش در این فصل را به ثمر رساند.

آرمان صالحی / سه روز پیش ماکسول مدافع فرانسوی پاری سن ژرمن در مورد خلاء ایجاد شده پس از رفتن ایبرا گفت: بدون شک تیم ما تفاوت فراوانی با زمانی که زلاتان در پاریس بازی می کرد دارد. ما توانایی ها و قدرت رهبری او را از دست داده ایم و جدایی او سختی‌های زیادی را برای ما به وجود آورد.
این ابر ستاره حالا دارای 7 آمار خیره کننده است:
1- با این گل، زلاتان تبدیل به مسن ترین بازیکنی شد که 15 گل در لیگ برتر به ثمر رسانده و از این حیث رکوردار شد. زلاتان با 35 سال و 124 روز موفق شد در بیست و چهارمین بازی گل پانزدهم خود را به ثمر برساند.
2- زلاتان در حال حاضر در 11 فصل اخیر در 5 لیگ اروپایی در هر فصل تعداد گل‌هایش را دو رقمی کرده است. در حال حاضر از جمله معدود بازیکنانی که این آمار گلزنی را در هر فصل دارند رونالدو و مسی هستند.
3- زلاتان در حال حاضر چهارمین گلزن سریع از نظر تعداد بازی در یک فصل در منچستر یونایتد است. او در 23 بازی 15 گل در لیگ برتر به ثمر رسانده است. ایبرا پشت سر رودفان نیستلروی با 19، دوایت یورک با 20 و رابین ون پرسی با 21 گل قرار دارد.
4- او 10 فصل متوالی است که بیش از 20 گل به ثمر رسانده است. آخرین باری که او کمتر از 20 گل زد، فصل 2006-2007 در اینتر بود که 15 بار موفق به گلزنی شده بود.
5- زلاتان پس از سال ها اولین بازیکنی است که در سه بازی اولش در لیگ برتر برای منچستر گلزنی کرده است. آخرین بازیکنی که در سه بازی اولش برای یونایتد گلزنی کرد، یان استوری مور در فصل 1971-1972 بود.
6- از بین بازیکنان 5 لیگ بزرگ اروپا تنها لیونل مسی با 51 گل در سال 2016 بیش از ایبرا با 50 گل، موفق به گلزنی شده است.
7- او با گلزنی در اولین حضورش در لیگ برتر انگلیس برابر پورتموث، حالا علاوه بر لیگ برتر انگلیس در سری آ، لالیگا، لیگ یک و لیگ قهرمانان اروپا در اولین بازی خود موفق به گلزنی شده است.
 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.