b_Newsزلزله زده ها مسکن می خواهند، آب و خوراک کافی رسیده/ به زودی به تشک برمی گردم

حسن رحیمی: خادم سرمربی شود، به نفع خود من است!

تاریخ: 1396/08/30
زمان: 11: 19
نوع: گفتگو
ستاره های کشتی ایران در حالی برای کمک به مناطق زلزله زده راهی استان کرمانشاه شده بودند که در میان آنها حسن رحیمی دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ ریو هم حضور داشت.

حامد جیرودی / ستاره های کشتی ایران در حالی برای کمک به مناطق زلزله زده راهی استان کرمانشاه شده بودند که در میان آنها حسن رحیمی دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ ریو هم حضور داشت. ملی پوش آزادکاری که این روزها در کارهای خیرخواهانه دیگری هم شرکت داشته است و همین موضوع باعث شد تا به سراغ او برویم و با وی صحبت کنیم. البته رحیمی که روزهای پایانی دوران نقاهت خود را سپری کرد، در گفت‌وگوی خود با «گل» صحبت های جالبی را هم درباره تیم ملی کشتی آزاد مطرح و از حضور احتمالی رسول خادم در پست سرمربیگری تیم ملی استقبال کرد.

 

درباره حضورتان در مناطق زلزله زده کرمانشاه توضیح می دهی؟

شاید چندان نیاز به توضیح نباشد اما ما وظیفه دانستیم که به کرمانشاه برویم و با مردم کرد زبان این دیار، ابراز همدردی کنیم و کمک هایی که خودمان و آقای رسول خادم رییس فدراسیون کشتی تدارک دیده بودند و جمع آوری کرده بودیم، به دست آسیب دیده ها رساندیم. بیشتر هم سعی کردیم به مناطق صفر مرزی و روستاهایی که کمتر به آنها رسیدگی شده بود، سر بزنیم و به آنها کمک کنیم.

 

مثل اینکه از حضور شما کشتی گیران هم خیلی استقبال شده بود.

بله چون مردم کرمانشاه و آن اطراف، خیلی کشتی دوست هستند و پهلوان ها و مرام پهلوانی را دوست دارند. البته این را هم بگویم که همه ورزشکاران پهلوان هستند.

 

اما این که ورزشکاران برای جمع آوری کمک ها پیش قدم شده اند، خیلی مورد توجه مردم قرار گرفته است.

بله. بالاخره اتفاقی که افتاده، باعث شد تا دل همه به درد بیاید و امیدوارم مسوولان خیلی بیشتر پیگیری کنند. مردم آن مناطق، خیلی از عزیزان شان را از دست داده اند و نیازمند کمک هستند. من به نوبه خودم تشکر می کنم از همه ورزشکاران، هنرمندان و بازیگرانی که در این زمینه کمک کردند و هر کدام هر چه در توان شان بود، برای یاری رساندن به آسیب دیدگان انجام دادند. از بین کشتی گیران هم من، کمیل قاسمی، حسن یزدانی و تعدادی از بچه‌های فرنگی به همراهی آقای خادم رفته بودیم. آنجا هوا خیلی سرد است و خیلی از مردم نیاز به پتو و وسایل گرمایشی دارند.

 

به عنوان کسی که از نزدیک شاهد ماجرا بوده ای، فکر می کنی دیگر چه کار باید کرد؟

به نظر من، مسوولان باید هرچه سریع تر به فکر ساخت مسکن برای این عزیزان باشند. چون همان طور که گفتم هوا سرد است و فصل سرما هم نزدیک است و دولتمردان باید به فکر مسکن این مردم باشند. خورد و خوراک به اندازه کافی هست.

 

یکی از کارهای خیرخواهانه دیگر شما، حضورتان در کنار کودکان سندرم داون و کم توان ذهنی بود که با آنها در حال کشتی گرفتن بودید.

بله آنجا و دیدار با این بچه‌ها هم خیلی خوب بود. آنها با دیدن ما روحیه گرفتند و خیلی خوشحال شدند. خودمان هم خیلی انرژی مثبت گرفتیم و در کل، خیلی خوب بود.

 

کمی هم در مورد وضعیت خودت پس از آن عمل جراحی که داشتی، صحبت می کنی؟

من خوشبختانه در شرایط خوبی قرار دارم و در این مدت، به طور مداوم به آب درمانی و فیزیوتراپی پرداخته ام و ان شاءا... به زودی بر می گردم.

 

فکر می کنی چه زمانی تمرینات جدی کشتی را آغاز کنی؟

احتمالا از دو ماه دیگر استارت می زنم.

 

یکی از مسایلی که در چند وقت اخیر مطرح شده، بحث بازگشت مجدد رسول خادم به عنوان سرمربی تیم ملی بوده است. در این خصوص چه نظری داری؟

در این مورد، شورای فنی تصمیم گیرنده است اما اگر آقا رسول سرمربی شود، به نفع خود من است! اگر ایشان بالای سر ما باشد، مسلما راحت تر کشتی می گیریم و  برای خود من بهتر است، چون با او مچ تر هستم. این از نظر شخصی اما به صورت کلی هم به نظرم کسی مثل آقا رسول نمی تواند فدراسیون را بچرخاند.

 

محمد طلایی از حرف های تو ناراحت نشود؟!

نه محمد آقا خیلی مرد بااخلاقی است. ما هم از بچگی با او کار می کنیم. در مسابقات جهانی هم تیم پوست اندازی کرده بود و چند نفر از کشتی گیران هم مصدوم بودند و نتوانستند کشتی بگیرند و این دلایل روی نتیجه نگرفتن تیم ملی تاثیر داشت. با این حال، فکر می کنم شرایط با آمدن آقای خادم فرق می کند و امیدوارم هر اتفاقی که می افتد، به نفع کشتی ایران تمام شود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.