نفت تهران – سایپا / اقتدار نفتی

تاریخ: 1396/08/29
زمان: 14: 25
نوع: خبر
آخرین مصاف دو تیم با برتری نارنجی پوشان به پایان رسید.

به گزارش سایت روزنامه گل، آخرین مصاف دو تیم با برتری نارنجی پوشان به پایان رسید. در چارچوب هفته بیست و ششم لیگ شانزدهم، بوگدان میلیچ در دقیقه 68 تنها گل فصل خود را برای سایپا زد تا نفت تهران با همین نتیجه بازنده باشد. اما این برد هم نتوانست از اقتدار تاریخی نفت در برابر سایپا بکاهد چون دو تیم در تاریخ لیگ برتر 14 بار با هم روبه‌رو شده‌اند که نفت شش و سایپا تنها دو بار برده‌اند و شش بازی هم با نتیجه مساوی به پایان رسیده است. در این تعداد بازی نفتی‌ها 12 گل زده‌اند و سایپایی‌ها تنها پنج بار موفق به بازکردن دروازه حریف در این دربی همواره کم گل پایتخت شده‌اند.
لشکر آشنایان
حمید درخشان در سیاهه سرمربیگری لیگ برتری خود نامی از سایپا ندارد و علی زینالی تنها بازیکن نفت است که سابقه پوشیدن پیراهن سایپا را دارد ولی در آن سوی میدان داستان کاملا فرق می‌کند. علی دایی که خود در دوران بازیگری در پرسپولیس شاگرد درخشان بوده، همین فصل گذشته سرمربی نفت بود و این تیم را قهرمان جام حذفی کرد. در جمع نارنجی پوشان هم حامد فلاح زاده، آرش رضاوند، رضا علیاری، رضا اسدی و محمد دانشگر نفراتی هستند که سابقه بازی در نفت را دارند و به جز فلاح زاده، بقیه امسال همراه با دایی و بقیه کادرفنی نفت، به سایپا کوچ کرده‌اند.
ترسناک
این درست که نفت تهران با قرار داشتن در رده سیزدهم جدول و شش پله پايین‌تر از سایپا، روی کاغذ نمی‌توان حریف چندان ترسناکی برای شاگردان علی دایی باشد ولی وقتی بدانیم که نفتی‌ها در پنج بازی خانگی قبلی خود با 10 امتیاز حاصل از سه برد، یک تساوی و یک باخت در مکان چهارم جدول میزبانان هستند، داستان فرق می‌کند. در حالی که سایپا با یک برد، سه تساوی و یک باخت و شش امتیاز، در مکان نهم جدول مجازی بازی‌های بیرون از خانه قرار دارد. در عین حال فراموش نکنیم سایپا هفت بازی متوالی است که رنگ برد را به خود ندیده و در بازی آخر هم با دو گل به پرسپولیس باخته است.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.