b_Newsپای ولخرجی پدر طلافروش یک ملی پوش در میان است؟!

کاسه ای زیر نیم کاسه ترکیب کامل وزنه برداری و دو ذخیره در ینگه دنیا

تاریخ: 1396/09/01
زمان: 21: 01
نوع: گزارش
در میان تمام بحث های حاشیه ای که برای تیم ملی وزنه برداری پیش آمد از جمله تلاش آمریکایی ها برای اعزام نشدن تیم کامل ایران موضوع مهم تری شنیده می شود.

نگار رشیدی/ روز سه شنبه روادید گروه اول اعضای تیم ملی وزنه‌برداری برای حضور در مسابقات جهانی آمریکا صادر شد و روز گذشته روادید تعداد دیگری از اعضای تیم نیز رسید تا ترکیب تیم اعزامی به مسابقات رفته رفته کامل شود.

روادید کیانوش رستمی و کوروش رستمی (برادر کیانوش به عنوان مربی)، کاظمی‌نژاد (عضو شورای فنی) و یکی از نفرات ذخیره (عسگری یا تیموری)‌ صادر شده است. گفته می شد تا ساعات پایانی دیروز ویزای سهراب مرادی، علی میری، علی مرادی (رییس فدراسیون) و یکی از نفرات ذخیره (عسگری یا تیموری) نیز صادر می شود.

ایوب موسوی در دسته 94 کیلوگرم، علیرضا سلیمانی و علی هاشمی در دسته 105 کیلوگرم، سعید علی‌حسینی و بهداد سلیمی در دسته 105+ کیلوگرم، محسن بیرانوند و اصغر ابراهیمی، سرمربی و مربی تیم ملی سه شنبه روادید خود را گرفتند.

 

حاشیه ای که در صدر قرار گرفت

اما در میان تمام بحث های حاشیه ای که برای تیم ملی وزنه برداری پیش آمد از جمله تلاش آمریکایی ها برای اعزام نشدن تیم کامل ایران و اینکه چرا کیانوش برادرش را به عنوان مربی به ینگه دنیا می برد، موضوع مهم تری شنیده می شود.

طبق شنیده ها گویا پدر یکی از اعضای تیم ملی که اتفاقا جزو تیم اصلی هم نیست، یکی از طلافروش های بزرگ تهران است و به شرط اعزام فرزندش اسپانسری تیم ملی را پذیرفته است. خبرهای غیر رسمی از اطراف تیم حاکی از آن است که این پدر اسپانسر نه تنها هزینه اعزام فرزند خود، بلکه هزینه های یک وزنه بردار دیگر را هم متقبل شده و در ادامه حمایت هایش هزینه های اردوی تیم ملی و پول خرید چند بلیت آمریکا را نیز تامین کرده تا فرزندش حتما در بین مسافران ینگه دنیا باشد.این در حالی است که حتی ممکن است فرزند او روی تخته مسابقه هم نرود... گفته می شود محسن بیرانوند سرمربی تیم ملی هم به ناچار این موضوع را پذیرفته است.

وقتی برای شنیدن اصل ماجرا سراغ مسوولان فدراسیون رفتیم، علی مرادی خود را درگیر کارهای ویزا و وزارت امور خارجه دانست، نایب رییس و سرمربی پاسخ تلفن های شان را ندادند و باقری دبیر فدراسیون هم که چند روزی است برای کمک به زلزله زده های غرب کشور راهی کرمانشاه شده، نسبت به مسایل اسپانسری تیم ابراز بی اطلاعی کرد.

 

فدراسیونی که با همه راه می آید!

به هر حال با توجه به اینکه فدراسیون وزنه برداری نشان داده به دل ورزشکارانش راه می آید، مثل کیانوش رستمی که تمام خواسته هایش را برآورده کردند و مدت هاست ساز خودش را کوک می کند، این بار هم به نظر می رسد حاضر است حتی با وزنه برداران بی نام و نشان ترش هم راه بیاید. هرچند فدراسیون تا الان هیچ کدام از این صحبت ها را تایید نکرده است. اما اظهاراتی از داخل دل تیم که نزد «گل» به امانت است، این موضوع را تایید می کند. حال باید صبر کرد و دید که فدراسیون در قبال این اتفاقات چه عکس العملی نشان خواهد داد.

حتی شنیده می شود یکی از دلایل اینکه تیم ایران با ترکیب 10 نفره عازم ینگه دنیا می شود، همین اسپانسری است.در غیر این صورت ایران هم با هشت وزنه بردار به آمریکا می رفت.

از بین 62 کشور شرکت کننده در مسابقات جهانی فقط هشت تیم ایران، آمریکا، آلمان، کره، کلمبیا، تایلند، ازبکستان و سیرالئون ترکیب کامل دارند. در این بین سه کشور ایران و آمریکای میزبان با دو ذخیره و 10 وزنه بردار و آلمان با یک ذخیره و 9 وزنه بردار پا به میدان رقابت می گذارند.

 

خط و نشان برای وزارت؟!

البته از سوی دیگر این طور به نظر می آید که با توجه به اینکه علی مرادی از نظر مالی همیشه دستش را خالی نشان داده و از حمایت نشدن مالی توسط وزارت ورزش گلایه داشت، خواسته با این کار شرایط مالی فدراسیونش را بهبود ببخشد. ولی تمام این ها فقط در حد حدس و گمان هایی است که مطرح شده و باید دید پاسخ مسوولان به این اتفاقات چه خواهد بود.

این احتمال وقتی پررنگ تر می شود که شایبه فشار وزارت ورزش برای استعفای علی مرادی شنیده می شود.جایی که شایعه می شود علی مرادی استعفا داده اما از سوی خودش تکذیب می شود تا موضوع حمایت نشدن از سوی وزارت ورزش فشار برای رفتن رییس تلقی شود.

 

رکوردهای عجیب و اعزام عجیب تر...

با تمام این حرف ها موضوعی که شاید بتوان قطعی تر به آن پرداخت این است که با توجه به نتایجی که در رکوردگیری آخر تیم ملی ثبت و در سایت فدراسیون هم منتشر شد، رفتن برخی ها همراه تیم کمی شائبه برانگیز است. بعضی ها با رکوردهایی که داشتند در حالت عادی نمی توانستند جایی در ترکیب تیم پیدا کنند و این نشان می دهد که پشت این رکوردگیری کاسه ای زیر نیم کاسه است !

اما طبق برنامه اعلام شده گروه اول وزنه‌برداران یکشنبه پنجم آذر و گروه دوم هفتم آذر عازم این رقابت‌ها می‌شوند. مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان از ششم تا چهاردهم آذر برگزار می شود.