b_Newsنگویم پرسپولیس قهرمان می‌شود، مردم به من می‌خندند

عابدینی: پیشکسوتان به جای برانکو جواب خوبی به کی‌روش دادند

b_News برانکو آنقدر مودب و باکلاس هست که جواب کی‌روش را ندهد
تاریخ: 1395/11/19
زمان: 08: 08
نوع: گفتگو
رفتارهای کی‌روش و اظهارات تند او علیه سرمربی پرسپولیس را باید کنار اتهام تراکتوری‌ها به اظهارات جانبدارانه از پرسپولیس گذاشت تا بشود با امیر عابدینی سر صحبت را باز کرد.

احد علوی / رفتارهای کی‌روش و اظهارات تند او علیه سرمربی پرسپولیس را باید کنار اتهام تراکتوری‌ها به اظهارات جانبدارانه از پرسپولیس گذاشت تا بشود با امیر عابدینی سر صحبت را باز کرد. مهندس که همواره به اظهارنظرهای صریح مشهور است و خیلی اهل مماشات با حرف‌های غیرمنطقی نیست، بدون توجه به فشارهایی که به او وارد می‌کنند تا حرفش را بخورد، حرف می‌زند و از آنچه که فکر می‌کند، دفاع می‌کند.
امیر عابدینی در گفت‌وگو با «گل» باز هم صریح پاسخ کی‌روش را به اتهاماتی که به برانکو زده، داد و باز هم به دفاع از پرسپولیس پرداخت و از بهترین کلمات برای اینکه بگوید پرسپولیس قهرمان لیگ هست، استفاده کرد.


پست حقوقی شما در فدراسیون فوتبال به دستاویزی برای منتقدان‌تان تبدیل شده و می‌گویند امیر عابدینی نباید درباره پرسپولیس اظهارنظر کند.
چند بار تا حالا به این موضوع پاسخ دادم. جایگاه حقوقی من در فدراسیون فوتبال اگر بر مسند کمیته داوران، دبیرکلی، عضو هیات‌رییسه، چیدمان داوری یا برگزارکننده مسابقات بود، حرف‌ آنها درست بود. پستی که من در فدراسیون دارم، پست تخصصی فنی درباره فوتبال نیست. مسوولیت در قبال کارهای اقتصادی هیچ ربطی به مسایل فنی و اجرایی فوتبال ندارد. اگر من مصاحبه می‌کردم و می‌گفتم پرسپولیس قهرمان لیگ نمی‌شود، آن وقت مردم به من نمی‌خندیدند. من براساس نتایج، رده‌بندی جدول و اختلاف امتیاز تحلیل و کارشناسی می‌کنم و باید بگویم که پرسپولیس قهرمان می‌شود. آقایان بگویند کدام تیم قهرمان می‌شود تا من نگویم که پرسپولیس قهرمان نمی‌شود و حرف آنها را بزنم؟! آشکار است که پرسپولیس قهرمان خواهد شد. حرف من چیز پیچیده‌ای نبود.


البته شما از ابتدای فصل هم مدعی این مساله بودید که پرسپولیس قهرمان لیگ خواهد شد.
دوستان تراکتوری آن زمان چیزی نگفتند اما حالا که شرایط خوبی ندارند، این مسایل را مطرح می‌کنند. من پارسال هم گفتم استقلال خوزستان قهرمان می‌شود چرا آن زمان کسی اعتراض نکرد.


پرسپولیس را چطور می‌بینید؟
این پرسپولیس اگر نقطه‌ضعفی هم داشت با آمدن رفیعی برطرف شد. دو بازیکن از این تیم رفته‌اند، انگار نه انگار. برای اینکه برانکو کاربلد است. همدلی و تاکتیک‌پذیری در پرسپولیس آنقدر بالاست که جای هیچ حرفی باقی نمی‌گذارد. پرسپولیس در جنگندگی از خط دفاع، دروازه، هافبک و فوروارد بی‌نظیر است. حالا با این شرایط بگوییم پرسپولیس چندم می‌شود، آقایان خوش‌شان می‌آید. مگر این حرف من است. همه کارشناسان معتقدند پرسپولیس امسال قهرمان است. حالا یک تیم هم این حرف کارشناسان و ما را قبول نداشته باشند، چه ایرادی دارد؟


تراکتور را مقابل پرسپولیس چطور دیدید؟
تراکتور بازی خوبی مقابل پرسپولیس ارایه داد. جلوی هر تیمی اینگونه بازی کند، قطعا نمی‌بازد. اما این پرسپولیس است و آنقدر خوب بازی می‌کند که حتی یک تراکتور خوب هم نمی‌تواند آن را ببرد. بعد هم من مگر در تک تک بازی‌ها اظهارنظر کردم.


کی‌روش همچنان بیانیه می‌دهد و توهین می‌کند؛ فکر می‌کنید چه موقع آن آرامشی که تاج از آن صحبت می‌کند، بر فوتبال ملی ما حکمفرما می‌شود؟
واقعیت این است که تاج به دنبال آرامش است و در این راه تمام تلاشش‌ را می‌کند تا آرامش ایجاد شود. او در برابر تنش‌ها صبوری می‌کند و به دنبال تعامل با فیفا و AFC است تا حق میزبانی را به فوتبال ما برگرداند.


درست است تاج به دنبال آرامش است اما کی‌روش شب بازی با تراکتور از خط خوردن ملی‌پوشان پرسپولیس به دلیل اضافه‌وزن صحبت می‌کند.
درباره اظهارنظر کی‌روش فقط همین را بگویم که «آفتاب آمد، دلیل آفتاب». تیم برانکو نه‌تنها اضافه‌وزن نداشت، بلکه چابک‌تر از همیشه بازی می‌کند و دوندگی بسیار بالایی دارد. تک‌تک بازیکنان پرسپولیس بالای 10 کیلومتر دویدند. به‌نظر می‌رسد این بازیکنان زیر نظر برانکو چاق نیستند، چابک هستند.


به نظر می‌رسد تاج هنوز فکر می‌کند کی‌روش بین مردم محبوب است و از محبوبیت او واهمه دارند.
مردم قضاوت می‌کنند که چه کسی محبوب است یا نیست. برانکو را همه آنهایی که به فوتبال احترام می‌گذارند، قبول دارند. برانکو یک مربی مودب و باکلاس است و با حرف‌های این و آن برانکو خراب نمی‌شود. مطمئنا کی‌روش وقتی عملکرد شاگردان برانکو را ببیند، آنها را به تیم‌ملی دعوت می‌کند و امیدوارم با کسی عناد نداشته باشد.


شما جای برانکو بودید در برابر بیانیه‌ها و مصاحبه‌های تند کی‌روش باز هم سکوت می‌کردید؟
برانکو به جای حرف زدن، عمل می‌کند. جواب کی‌روش را پیشکسوتان پرسپولیس دادند؛ البته اگر نگویند آنها با من هماهنگ کرده بودند. باور کنید ماه‌هاست که مهدوی‌کیا، کریمی و باقری را ندیده‌ام و هرچه درباره کی‌روش گفته‌اند، حرف خودشان بود. آنها با حرف‌هایشان از پرسپولیس حفاظت کردند و برای همین برانکو سکوت کرد تا آنها جواب بدهند. امیدوارم همه صبوری کنیم تا این دوره بحرانی به آرامش برسد. باز هم تاکید می‌کنم برانکو کار خوبی می‌کند که جواب کی‌روش را نمی‌دهد چون یک جنتلمن کامل است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.