b_Newsنخستین بازی خانگی بسکتبال در راه جام جهانی

فردا با کاپیتان حدادی 180 درجه می چرخیم !

تاریخ: 1396/09/04
زمان: 11: 24
نوع: گزارش
دوران پسا مشحون، برای تیم ملی بسکتبال اینطور آغاز شد که شب همان روزی که استعفای رییس 15 ساله فدراسیون رسما اعلام شد، تیم ملی ایران برابر عراق شکست خورد.

هدیه خطیبی/ دوران پسا مشحون، این طور برای تیم ملی بسکتبال آغاز شد که شب همان روزی که استعفای رییس 15 ساله فدراسیون رسما اعلام شد، تیم ملی ایران با ادعای یکه تازی در قاره کهن و افتخار بارها قهرمانی در این دایره به تیم درجه سوم آسیا یعنی عراق با اختلاف 8 امتیاز و نتیجه 74 بر 66 در ابتدای راه انتخابی جام جهانی باخت.

تیم ملی با مشکلات مسمومیت یکی، مصدومیت دیگری، پاسپورت نداشتن آن یکی، استراحت حدادی در تهران و تحت تاثیر استعفای مشحون پا به نخستین میدان رقابت در این بازی ها گذاشت.این در حالی بود که در اقدامی جالب محمد عابدینی که مدت زیادی تجربه همراهی و شناخت بازیکنان را در قامت مربی دارد با نظر کادر فنی در تهران ماند.

البته جدا از تمام مواردی که برای بازیکنان پیش آمد و اینکه حدادی درست یا غلط در این بازی حضور نداشت، تیم ایران به شکلی بی برنامه برابر دفاع زون ساده عراق هیچ جوابی نداشت ! تعداد بالای توپ های از دست رفته و بی مسوولیتی بازیکنان در دقایقی از بازی با اشتباهات بسیار ابتدایی از عجایب این دیدار بود.

به این ترتیب بازیکنان جوان تر تیم ملی که همیشه برای نشان دادن توانایی های شان دنبال فرصت بودند، از بازی ساده مقابل عراق سربلند بیرون نیامدند که البته بخشی از این ناکامی به تفکرات کادر فنی بازمی گردد. کادر فنی که در راس آن مهران حاتمی حضور دارد و در کاپ آسیا نتیجه خوبی با تیم ایران گرفت اما همه از آنها خیلی بیشتر انتظار دارند و اهالی بسکتبال منتظر هستند در فرصت بازی های رفت و برگشت انتخابی جام جهانی طی نمایش های مقتدرانه ای مردم با بسکتبال آشتی کنند و به سالن بیایند.

هر چند جای جبران بسیاری باقی مانده اما اعضای تیم ملی از بازیکن تا کادر فنی باید این باخت را آنقدر جدی بگیرند که غرور بسکتبال پر ادعای ایران را در آسیا جریحه دار شده، بدانند.

عملکرد این تیم در ادامه راه می تواند این باخت عجیب را به خاطره ای فراموش شده تبدیل کند.طوری که کسی این نتیجه تاریخی برای عراقی ها را به یاد نیاورد چراکه آسمانخراش های ایران باید در جمع مدعیان شماره یک آسیا در جام جهانی حضور داشته باشند.

 

ایران-قطر ساعت 17 دوشنبه در آزادی

تیم ملی بسکتبال کشورمان در دومین بازی خود روز دوشنبه از ساعت 17 در تهران میزبان قطر خواهد بود.نخستین بازی تیم ملی در خانه که در روز تعطیل انتظار تماشاگران را در تالار بسکتبال آزادی می کشد.

تیم ایران بعد از دو جلسه تمرین امروز و اضافه شدن حامد حدادی و به خود آمدن بقیه بازیکنان می تواند فردا (دوشنبه) با چرخش 180 درجه ای نتیجه ای در خور نامش بگیرد.سایر بازی های ایران در راه انتخابی جام جهانی به ماه اسفند موکول شده است.

تیم ایران با عراق، قطر و قزاقستان در گروه چهارم قرار دارد.در پایان دور مقدماتی سه تیم برتر از گروه‌های اول و سوم به گروه شش تیمی E صعود می‌کنند و سه تیم برتر از گروه‌های دوم و چهارم به گروه شش تیمی F صعود می‌کنند.این دو گروه بار دیگر در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در سه پنجره رقابتی به صورت رفت و برگشت مسابقه می‌دهند.

در پایان مرحله دوم، سه تیم برتر هر یک از گروه های E و F به طور مستقیم راهی جام جهانی ۲۰۱۹ می‌شوند. همچنین تیم چهارم یکی از این دو گروه که بیشترین امتیاز را به دست آورده، به عنوان تیم هفتم راهی جام جهانی می‌شود.تیم چین به عنوان میزبان جام جهانی به طور جداگانه سهمیه دارد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.