b_Newsاز تلاش های علی دایی در ماجرای زلزله لذت بردم

محمد طلایی: یک هزار تومانی هم به علیرضا کریمی ندادند!

تاریخ: 1396/09/08
زمان: 11: 09
نوع: گفتگو
محمد طلایی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد درباره علیرضا کریمی به «گل» گفت باید تقدیری خوب از او بشود تا انگیزه اش را در این سن و سال از دست ندهد.

حامد جیرودی / علیرضا کریمی کشتی گیر وزن ۸۶ کیلوگرم تیم امید کشتی آزاد که یکی از شانس های اصلی کسب مدال طلا در رقابت های امیدهای جهان در لهستان به شمار می رفت، با این که از رقیب روس خود، سه بر دو پیش بود، با این تذکر از سوی مربی اش مواجه شد که در صورت برنده شدن، باید در مرحله بعدی با کشتی گیر رژیم صهیونیستی مسابقه دهد و برای همین باید این کشتی را ببازد. کریمی هم پس از خوردن فتیله پیچ های پی در پی، ۱۴ بر ۳ بازنده شد. این شکست کریمی بازتاب زیادی داشته و حتی خود فدراسیون کشتی نیز در حمایت از این آزادکار جوان، بیانیه ای صادر کرده و به این موضوع اشاره شده که او فراموش نخواهد شد.

اما این برای دومین بار است که کریمی شانس کسب مدال را به خاطر کشتی نگرفتن با حریفی از رژیم صهیونیستی از دست می دهد اما محمد طلایی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در گفت‌وگویی که با «گل» داشت، این موضوع را یادآوری کرد که پس از کناره‌گیری کریمی از مسابقات جوانان جهان در سال ۲۰۱۳ حتی یک هزار تومانی هم به این کشتی گیر به عنوان پاداش داده نشده است!

 

در خصوص نتایج تیم ایران در مسابقات کشتی آزاد امیدهای جهان چه نظری دارید؟

به نظر من یونس امامی و زرین پیکر، کشتی گیران خوبی هستند و آینده خوبی در انتظارشان است اما اگر به همین ترتیب پیش بروند. امین طاهری می توانست کشتی های بهتری بگیرد ولی فکر می کنم مصدومیت او را اذیت کرد. مجتبی گلیج هم که به حقش رسید و طلا گرفت. علیرضا کریمی هم باید طلا می گرفت اما آن طور شد و متقی نیا هم باید خودباوری بیشتری داشته باشد. ایمان صادقی هم اگرچه باخت اما می تواند در  وزن خود مدعی باشد. به آقای علیرضا رضایی و کادر فنی تیم امید، خسته نباشید می گویم.

 

این نفرات تاکنون در اردوی تیم ملی بزرگسالان هم بوده اند؟

بله، اکثرشان در اردوهای تیم ملی بوده اند.

 

فکر می کنید گلیج در تیم ملی بزرگسالان هم بتواند بدرخشد و در المپیک ۲۰۲۰ هم شانس مدال باشد؟

چرا که نه؟ گلیج آینده کشتی ایران است و می تواند در مسابقات آینده، یکی از امیدهای اصلی کسب مدال برای ما باشد و من قبلا هم این موضوع را گفته ام.

 

اما اتفاقی که برای کریمی افتاد بازتاب زیادی داشته و خیلی ها را ناراحت کرده است.

ما خودمان هم برای این بچه خیلی ناراحت شدیم. او در مسابقات سال ۲۰۱۳ جوانان جهان در بلغارستان هم یکی از شانس های اصلی کسب مدال طلا بود اما به کشتی گیر رژیم صهیونیستی خورد و کنار رفت اما در حالی که باید با او مانند یک قهرمان برخورد می شد، یک هزار تومانی هم به او ندادند!  فکر می کنم زمان مدیریت مرحوم خطیب بود. حالا دوباره این داستان برای او تکرار شده است!

 

مگر نباید مثل ورزشکاری که مدال طلا می گیرد، برای کسی که مقابل ورزشکار رژیم صهیونیستی قرار نمی گیرد، پاداش در نظر گرفته شود؟

صددرصد. ما هم همین را می گوییم. باید همان موقع از کریمی تقدیر ویژه می شد اما این اتفاق نیفتاد. این بچه خیلی سر به زیر است و من او را کاملا می شناسم. امثال کریمی، سرمایه های این مملکت هستند و باید انگیزه کافی برای ادامه ورزش داشته باشند. من می دانم او چقدر تمرین کرده بود و شانس اصلی مدال طلا در این مسابقات بود و حالا که این اتفاق افتاده، باید از او حمایت شود.

 

از دور جدید اردوهای تیم ملی برای مان بگویید.

ما دو مرحله اردو را پشت سر گذاشته ایم که شامل استقامت عمومی، حرکات کششی و زیر کتف بوده است و کم کم در حال آماده سازی تیم هستیم.

 

اما یکی از بحث های چند وقت اخیر، مربوط به احتمال بازگشت رسول خادم به تیم ملی به جای شما بود. خود خادم با شما در این ارتباط حرف نزده است؟

من قبلا هم همه جا گفته ام کنار آقا رسول هستم و رابطه ما دوستانه و دو طرفه بوده است. الان هم وظیفه مان است که بمانیم تا چرخ کشتی بچرخد. فعلا هم تغییری اتفاق نمی افتد تا بعد از انتخابات فدراسیون ببینیم که چه می شود!

 

یعنی شما همچنان سرمربی می مانید؟

بله من هستم و وظیفه مان هم این است که برای رشد کشتی تلاش کنیم.

 

پس از ناکامی تیم ملی در مسابقات جهانی فرانسه که شما علت آن را تغییرات تیم و انتخاب نفرات بر اساس انتخابی می دانستید، باز هم امیدوار به موفقیت تیم تان هستید؟

اگر امید نداشتم که اصلا کار نمی کردم. اگر همه کنار هم باشیم، باز هم می توانیم به موفقیت برسیم اما همیشه گاهی اتفاقاتی می افتد که نمی شود پیش بینی شان کرد. شما ممکن است با بهترین نفرات بدترین نتیجه را بگیرید  یا با یک تیم معمولی بهترین نتیجه را به دست آورید.

 

اما شما خیلی مأخوذ به حیا هستید و اصلا به انتقادهایی که می شود، پاسخ نمی دهید؟!

بالاخره هر کسی، یک مرام و مسلکی برای خودش دارد. من هم خدا برایم کافی است و به اتفاقات دیگر، زیاد فکر نمی کنم.

 

این حمایت کشتی گیران از زلزله زدگان هم خیلی جالب بود.

وظیفه شان را انجام داده اند. بالاخره آقا تختی الگوی همه ماست که آن کارها را برای زلزله زده ها انجام داد. کشتی گیری که تشک را می بوسد و اسم علی(ع) را می آورد و اسطوره هایی مثل پوریای ولی و تختی را دارد که به خاطر برد، هر کاری نمی کنند، باید مرام پهلوانی داشته باشند. خود علی دایی آن قدر در این زلزله اخیر تلاش کرد و زحمت کشید که ما لذت بردیم و واقعا خدا خیرش بدهد و امیدوارم همه برای بهتر شدن وضع این مردم تلاش کنند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.