b_Newsپیکان مدعی به استقلال خوب رسید

دربی از نوع دوم!

تاریخ: 1396/09/09
زمان: 13: 49
نوع: خبر
یک دربی دیگر در راه است.

حامد جیرودی / یک دربی دیگر در راه است. پیکان و استقلال در حالی از ساعت 15 امروز در ورزشگاه شهدای شهر قدس با هم دیدار می‌کنند که این بازی آنها بیش از گذشته به یک دربی شباهت دارد. پیکان تیم خوبی در این فصل است و استقلال هم که به خودی خود استقلال است.
شاگردان مجید جلالی در شرایطی در این بازی به میدان می‌روند که در ابتدای فصل شروع خوبی نداشتند اما رفته رفته بهتر شدند و بازی‌های خوبی را از خود به نمایش گذاشتند تا جایی که هفت برد پیاپی به دست آوردند و خود را به بالای جدول و حتی در مقطعی به صدر هم رساندند اما در هفته دوازدهم ترمز بردهای پیکان مقابل صنعت‌نفت آبادان با تساوی یک - یک برید. نتیجه‌ای که آقا معلم آن را به حاشیه‌هایی که برای تیمش بر سر پرونده سحر و جادو به وجود آمده بود ربط داد و گریست!
اما خودروسازان هفته گذشته بعد از هشت هفته باختند و بازی را با نتیجه یک بر صفر به میزبان خود استقلال خوزستان واگذار کردند تا با 24 امتیاز در رده سوم جدول قرار بگیرند. پیکانی ها حالا و در یک بازی سخت باید مقابل استقلالی قرار بگیرند که از روزهای ابتدای فصل خود فاصله گرفته و شرایط بهتری پیدا کرده است تا به این ترتیب کار پیکان هم برای کسب سه امتیاز سخت شود وباید دید آنها بعد از دو ناکامی در این بازی به موفقیت می‌رسند یا خیر!
استقلال که در بازی قبل خود و در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی میزبان گسترش فولاد بود، توانست مهمان تبریزی خود را با نتیجه دو بر صفر و با گل‌های فرشید اسماعیلی شکست دهد تا رتبه‌اش تک رقمی شود و به رده نهم جدول صعود کند. حالا هم استقلالی‌ها و هم وینفرد شفر سرمربی آلمانی این تیم امیدوارتر از گذشته شده‌اند و می‌خواهند با ادامه همین روند، به استقبال نیم فصل دوم بروند.
پیکان در این مسابقه قرار بود مدافع با تجربه و استقلالی خود یعنی امیرحسین صادقی را به دلیل محرومیت در اختیار نداشته باشد اما این بازیکن چند روز پیش از سیدمهدی رحمتی کاپیتان استقلال عذرخواهی کرد تا رحمتی رضایت دهد و پرونده شکایت او از صادقی بسته شود و طبق اعلام سازمان لیگ، صادقی مشکلی برای حضور در این بازی ندارد. البته رحمتی احتمالا طبق روال بازی‌های اخیر به احتمال زیاد از روی نیمکت این دیدار را تماشا خواهد کرد.
پیکان در این فصل از بازیکنان جوانی مانند فراز امامعلی، امیر روستایی و افرانگ دافه را در اختیار دارد که هر کدام از آنها در بازی‌های مختلف باعث نتیجه‌گیری پیکان شده‌اند و طبیعتا برابر استقلال هم از انگیزه زیادی برخوردار خواهند بود.
در مقابل اسماعیلی ستاره این روزهای استقلال است که حضورش در خط حمله جواب داده و وظیفه گلزنی را به درستی انجام داده است. هر چند که سرور جباروف هم در خط میانی، نقش یک بازیکن موثر را ایفا می‌کند. در این میان باید دید مهاجمان دیگر استقلال مانند علی قربانی که در بازی قبل یک پاس گل داد و سجاد شهباززاده در رساندن استقلال به گل چگونه خواهد بود.
در هر صورت جلالی که یکی از منتقدان مربیان خارجی در ایران است، در این بازی مقابل یک مربی خارجی دیگر قرار می‌گیرد و باید دید این تقابل پیکان و استقلال چه نتیجه‌ای را در بر خواهد داشت!

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.