ذوب آهن-نفت / رقبای قدیمی

تاریخ: 1396/09/15
زمان: 10: 53
نوع: خبر
امیر قلعه‌نويي و حمید درخشان مربیان دو تیم ذوب آهن و نفت تهران همبازیان قدیمی در تیم ملی و رقبای جدی در تیم‌هاي استقلال و پرسپولیس بوده‌اند.

به گزارش سایت روزنامه گل، امیر قلعه‌نويي و حمید درخشان مربیان دو تیم ذوب آهن و نفت تهران همبازیان قدیمی در تیم ملی و رقبای جدی در تیم‌هاي استقلال و پرسپولیس بوده‌اند. قلعه‌نويي و درخشان در زمانی که بازی مي‌کردند دو تا از بهترین هافبک‌هاي بازیساز فوتبال ایران بوده اند. در تیم ملی درخشان در سال‌هاي ابتدایی مهره اصلی بود و قلعه‌نويي معمولا پشت خط او مي‌ماند اما در سال 1993 و در مقدماتی جام جهانی 94 امریکا علی پروین هر دو بازیکن را همراه تیم ملی به قطر برد. درخشان در این بازی‌ها کاپیتان تیم ملی و قلعه‌نويي نیز یکی از مهره‌هاي موثر تیم ملی به حساب مي‌آمد.
جدال انتقامی
اما بازی ذوب آهن و نفت از یک منظر یک دیدار انتقامی به حساب مي‌آید. نفت تهران که سال گذشته قهرمان جام حذفی ایران شد یکی از نمایندگان کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا به حساب مي‌آمد اما عدم صدور مجوز حرفه‌ای از سوی فدراسیون فوتبال باعث شد این تیم حذف شده و به احتمال فراوان ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان فصل بعد جانشین نفت خواهد شد. موضوعی که مذاق نفتی خوش نیامده و سعی دارند در این بازی نشان بدهند که تیمشان چیزی کمتر از ذوب آهن ندارد. نفتی‌ها بارها عنوان کرده اند که شایستگی حضور در آسیا را دارند و این بازی بهترین میدان برای اثبات آن است.
تقابل‌هاي پرگل
بازی‌هاي نفت تهران ذوب آهن معمولا مسابقاتی پرگل از آب در مي‌آید. در لیگ چهاردهم در بازی دو تیم که در فولادشهر اصفهان برگزار شد ذوب آهن توانست با نتیجه پنج بر سه به برتری رسید. نکته جالب درباره جدال‌هاي رودرروی ذوب آهن و نفت اینکه در آخرین بازی‌های‌شان ذوب آهن معمولا در بازی هایی که میزبان بوده است به پیروزی رسیده است. در لیگ شانزدهم نفت اما بازی در تهران را برد اما بازهم بازی برگشت را در اصفهان باخت در حالی که دو جدال قبلی دو تیم در تهران و به میزبانی نفت در لیگ‌هاي چهاردهم و پانزدهم مساوی شد.

 بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.