b_Newsمدیر تیم السد قطر: قرارداد مرتضی تمدید می شود

به پورعلی گنجی می‌گوییم راموس

تاریخ: 1396/09/15
زمان: 13: 23
نوع: خبر
قطر همچنان به ریخت و پاش خود در فوتبال ادامه می دهد واگرچه این هزینه ها به زعم ما بی‌حساب وکتاب خرج می شود.

به گزارش سایت روزنامه گل، قطر همچنان به ریخت و پاش خود در فوتبال ادامه می دهد واگرچه این هزینه ها به زعم ما بی‌حساب وکتاب خرج می شود اما خود آنها سیاستی دیگر را دنبال می‌کنند. سیاستی که از سال‌ها پیش دوحه را به پایتخت ورزشی جهان تبدیل کرده است وبسیاری از ستاره‌های بزرگ دنیای ورزش را به این کشور کشانده. آنها باهمین سیاست حالا نگرش دنیا را نسبت به خود تغییر داده‌اند و با گرفتن جام جهانی و تلاش برای برگزاری آن به نحو احسن برداشتی چند برابری برای تغییر وجه خود و خریدن پرستیژ بین المللی. عبدا... برگ مدیر تیم السد قطر که از مهمترین باشگاه‌های این کشور است و ستاره‌ای مثل ژاوی را هم درتیم خود دارد درمورد تمام این موضوعات با خبرنگار دنیای اقتصاد در دوحه گفت‌وگو کرد.
اول از تجربه کار کردن با مرتضی پورعلی‌گنجی بگویید که بازیکن تیم ملی ایران است و برای ما بازیکن مهمی است. او توانسته در تیم پرستاره شما جایگاه ثابتی پیدا کند.
باشگاه ما بازیکنان خوب را انتخاب می‌کند مرتضی هم هر فصل عملکرد بهتری برای ما داشت و هواداران هم از او راضی هستند و حتی به او لقب راموس را داده‌اند چون خصوصیاتی مثل او را دارد. ما جزو قدیمي‌ها و پرطرفدارترین‌ها در کشور هستیم و باید بازیکنان با کیفیت جذب کنیم.
چرا راموس؟! ویژگی این بازیکن گل زدن در دقایق پایانی است ولی مرتضی گل‌هایش را در دقایق مختلف برای شما زده است.
استیل مرتضی شبیه به راموس است. او بازیکن محکم و قدرتمندی است و با اعتماد به نفس بازی می‌کند، این خصوصیات را راموس هم دارد و به همین دلیل تماشاگران این لقب را به او داده‌اند.
پورعلی گنجی دو یا سه هفته دیگر قراردادش با شما تمام می شود آیا او را حفظ خواهید کرد؟
او روند رو به داشتی داشته است و ما دوست داریم با ما بماند هم مربی از او راضی است هم هوادران او را دوست دارند من هم به‌عنوان مدیر تیم نظرم حفظ مرتصی است اما مدیر باشگاه است که تصمیم می‌گیرد و با سیاست خود ماندن یا رفتن او را مشخص می‌کند.
بعد از موج بازگشت چند بازیکن ایرانی در قطر تصور براین بود که بازار قطر دیگر علاقه‌ای به بازیکنان ایرانی ندارد. همینطور است یا از بازیکنان ایرانی که اینجا آمدند رضایت دارید.
فوتبال قطر بازیکنان ایرانی را همیشه رصد می‌کند تا از بهترین‌هایش استفاده کنیم از قدیم هم همینطور بوده وحتی علی دایی هم به اینجا آمد که بازیکن بزرگی برای ما بود و از او استفاده می‌کردیم. ما برای تقویت باشگاه‌های خودمان می‌خواهیم از بازیکنان تیم ملی شما استفاده کنیم. چیزی که بازیکنان ایران را متمایز می‌کند این است که با تمام وجود بازی می‌کنند و منظم هستند ما به آنها می‌گوییم «فدایی» یعنی سرشان را می‌گذارند. مرتضی هر وقت می خواهد سر بزند ما نگرانش می‌شویم.
شما در قطر همیشه سیاست‌تان جذب ستاره‌های بزرگ است مثل ژاوی، گواردیولا و دیگران. برای آنها هزینه گزافی هم پرداخت می‌کنید اما به نظر می‌رسد اهدافی به مراتب گسترده‌تر از توانایی آنها در داخل زمین را دنبال می‌کنید.
بله آنها قرار نیست فقط در زمین برای ما بازی کنند آنها در موقعیت‌های متفاوت به ما کمک می‌کنند و آموزش جوان‌های ما را زیر نظر می‌گیرند، بازیکنان‌مان از تجربه آنها استفاده می‌کنند و ازهمه مهمتر برای قطر تبلیغ خواهند کرد. اینکه تمام مردم دنیا متوجه شرایط ما و فعالیت‌مان باشند و از همین ستاره‌ها بشنوند که چرا جام جهانی در این کشور برگزار می‌شود.
بودجه سالانه باشگاهی مثل السد که از مهمترین باشگاه‌های قطر و آسیاست چقدر است؟ ومنابع درآمدی شما چیست؟
ما منابع درآمدی نداریم چون بلیت فروشی و درآمدهایی از این دست نداریم. به همین دلیل دولت ما را حمایت می‌کند. ما در باشگاه‌های آسیا بازی می‌کنیم در نتیجه این توجه بیشتر است اما من عدد دقیق نمی‌توانم به شما بگویم. فقط اینکه مثلا اگر 75 میلیون ریال قطر به هر تیمی داده شود از تیم اول تا آخر جدول با فاصله یک میلیون تقسیم می شود تا منابع نزدیک به هم باشد و البته انگیزه هم وجود داشته باشد برای بالاتر قرار گرفتن در جدول.
چه هزینه‌ها و تلاش‌هایی برای هرچه بهتر برگزار شدن جام جهانی در قطر انجام شده؟ مثلا می‌گویند شما می‌خواهيد حتی دمای شهر را درایام جام جهانی پایین بیاورید اصلا چنین چیزی ممکن است؟
ما با یک برنامه ریزی دقیق به سمت جام‌جهانی می‌رویم چون نگاه تمام دنیا به قطر خواهد بود. ساخت و سازهای زیادی در جریان است و ورزشگاه‌های جام جهانی با بهترین امکانات در حال تکمیل شدن است. ما می‌خواهیم بهترین جام جهانی را برگزار کنیم. دمای شهر را نمی شود کم کرد و این حرف درستی نیست اما تجهیزاتی داریم که دمای استادیوم‌ها را خنک کنیم تا تماشاگر در بهترین شرایط بازی را تماشا کند. روی زمین ممکن است گرم باشد اما ما سیستم مترو شهر را تکمیل کرده‌ایم که فرودگاه را به مراکز اصلی شهر و البته استادیوم‌ها متصل می‌کند. حتما سیستم ویژه‌ای برای انتقال تماشاگران تعبيه مي‌كنيم تا به خاطر بعد نزدیک مصافت در دوحه مثلا تماشاگران یک گروه بتوانند هر دو بازی گروه‌شان را تماشا کنند یعنی اول بازی تيم خودشان را ببینند و بعد به ورزشگاه بعدی بروند و بازی همگروه‌شان را ببینند. مطمئن باشید جام جهانی با کیفیتی در قطر برگزار خواهد شد.