b_Newsاستقلال و سپاهان به دنبال اعتبار دوباره

جنگ حیثیت!

تاریخ: 1396/09/15
زمان: 14: 58
نوع: خبر
اعاده حیثیت! این تعبیر مناسبی است که از بازی استقلال و سپاهان مي‌توان به کار برد.

حامد جیرودی / اعاده حیثیت! این تعبیر مناسبی است که از بازی استقلال و سپاهان مي‌توان به کار برد. دو تیمی که جزو تیم‌هاي بزرگ فوتبال ایران به شمار مي‌روند اما از روزهای اوج خود فاصله دارند و هر کدام به نحوی در تلاشند تا دوباره در جمع مدعیان لیگ برتر قرار بگیرند.
استقلال در شرایطی از ساعت 17:30 فردا در ورزشگاه آزادی تهران از سپاهان میزبانی مي‌کند که پس از گذشت 14 هفته از رقابت‌هاي لیگ هفدهم، تازه توانسته خود را در رتبه هشتم جدول قرار دهد. آبی‌ها که حدود دو ماهی است، وینفرد شفر آلمانی را بالای سر خود مي‌بینند، به شرایط بهتری نسبت به ابتدای فصل که علیرضا منصوریان سرمربی شان بود، دست پیدا کرده اند اما نکته اینجاست که استقلال هنوز هم کم گل زده و هم به دو پیروزی پیاپی در لیگ هم دست نیافته که نشان از نوسان زیاد این تیم دارد. استقلال که در هفته سیزدهم دو بر صفر گسترش فولاد را در ورزشگاه آزادی شکست داد، در بازی قبل خود که در ورزشگاه شهدای شهر قدس برگزار شد، برابر پیکان به تساوی بدون گل رسید و حالا امیدوار است با برتری مقابل سپاهان، بتواند یک پله بالاتر بیاید و به ادامه بازی‌هاي خود در نیم فصل دوم امیدوار شود.
اما سپاهان هم دست کمی از استقلال ندارد. پرافتخارترین تیم لیگ برتر، امیدوار بود با ماندن زلاتکو کرانچار در لیگ هفدهم نتایج خوبی بگیرد اما اوضاع در این تیم اصلا آن طور که مد نظر اصفهانی‌ها بود، پیش نرفته است. این تیم هفته پیش در آستانه پیروزی بر استقلال خوزستان بود اما در دقیقه 89 دروازه‌اش باز شد تا با تساوی یک بر یک متوقف شود و با 15 امتیاز در رتبه دوازدهم جدول قرار بگیرد. رتبه ای که اصلا خوشایند هواداران پرشمار سپاهان نیست و آنها امیدوارند تیم مورد علاقه شان در شرایط بهتری قرار بگیرند و آغاز دوباره این راه، بازی با استقلال باشد.
استقلال در بازی قبل خانگی اش با گل‌هاي فرشید اسماعیلی گسترش فولاد را از پیش رو برداشت اما در بازی با پیکان بازیکنی نتوانست ناجی آبی‌ها شود. مشکلی که گویا شفر در پی حل آن با جذب یک مهاجم خارجی است اما حالا که هنوز خرید جدیدی انجام نشده، باید دید چه بازیکنی مي‌تواند استقلال را به گل برساند. سجاد شهباززاده، امید ابراهیمی، علی قربانی یا جابر انصاری؟
در مقابل، در خط حمله سپاهان هم ساسان انصاری بازی مي‌کند. بازیکنی که در چند هفته اخیر گل‌هاي خوبی را برای طلایی پوشان اصفهانی به ثمر رسانده و در کنار او بازیکنانی مانند جلال الدین علی محمدی و رضا میرزایی هم قرار دارند.
سپاهان در این فصل، در دروازه هم دچار ضعف بوده و کار به جایی رسیده که این تیم به دنبال جذب گلر سابق خود و فعلی استقلال یعنی سید مهدی رحمتی بیفتد و باید دید کاپیتان نیمکت نشین استقلال راضی مي‌شود که از جمع آبی‌ها جدا شده و دوباره در جمع زردها توپ بزند یا خیر.
این بازی، محل تقابل دو مربی خارجی لیگ هم هست. یکی شفر که تازه به فوتبال ایران آمده و دیگری کرانچار که با فوتبال ایران کاملا آشناست اما تیم‌هاي هر دو مربی در وضعیت سختی به سر مي‌برند و باید دید در پایان بازی، بازیکنان کدام تیم لبخند به چهره خواهند داشت!

 بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.