b_Newsیک چهره معروف نباید پشت بانوان را خالی کند/ مهناز افشار پاسخ خوبی داده

فرزانه فصیحی: قریشی به جای ضعیف نشان دادن خودش باید از بانوان حمایت می کرد

تاریخ: 1396/09/19
زمان: 12: 49
نوع: گفتگو
اظهارنظر سحر قریشی بازیگر سینما و تلویزیون درباره هم نظر بودن با منع حضور بانوان در استادیوم ها در حالی که عکس هایش در استادیوم ابوظبی منتشر شده، حسابی جنجال به پا کرد.

نگار رشیدی/ اظهارنظر سحر قریشی بازیگر سینما و تلویزیون درباره هم نظر بودن با منع حضور بانوان در استادیوم ها در حالی که عکس هایش در استادیوم ابوظبی منتشر شده، حسابی جنجال به پا کرد و سیل انتقادات را به راه انداخت. بسیاری از هنرمندان و ورزشکاران خیلی زود واکنش نشان دادند.

فرزانه فصیحی سریع ترین دختر ایران هم در گفت و گویی که با «گل» داشت به این موضوع واکنش نشان داد و گفت حتی اگر کسی مخالف این موضوع باشد نباید با عنوان کردن نظر شخصی اش پشت هم جنس خودش را خالی کند تا حق به حقدار برسد.

 

حتما ویدیوی مصاحبهع سحر قریشی درباره حضور بانوان در استادیوم ها را دیده ای؟

بله من این ویدیو را دیدم. با اینکه خودم خیلی اهل فوتبال نیستم چون همه معتقدند با پول هایی که به فوتبال می رود حق بقیه ورزش ها پایمال می شود، اما مخالف این هستم که نگذارند بانوان به استادیوم ها بروند.اتفاقا خودم هم از حامیان رفتن بانوان به استادیوم هستم و دوست دارم این اتفاق بیفتد. وقتی می بینم حتی کشورهای سطح پایین مشکلی با این موضوع ندارند، واقعا ناراحت می شوم.

 

فکر می کنی حتی اگر واقعا نظر قریشی این بود بیان کردنش درست بود؟

نظر سحر قریشی محترم، حتما آنقدر کمبود امنیت را احساس کرده که چنین حرفی زده! و البته خیلی بد است که ما اعلام کنیم کنار مردان ایرانی حس ناامنی داریم. از طرفی وقتی کسی یک چهره معروف است حتی اگر خودش مخالف موضوعی باشد، باید از بانوان حمایت کند نه اینکه انقدر خودش را ضعیف نشان بدهد.

 

پاسخ مهناز افشار را هم باید خوانده باشی...

بله من واقعا طرز فکر خانم افشار را خیلی دوست دارم. ایشان واقعا جواب خوبی داد. مهناز افشار حتی در زلزله کرمانشاه آنقدر خوب صحبت کرد و پستی معمولی را به اشتراک گذاشت که بسیار درست بود. باید ایشان را تحسین کرد.

 

نظرت درباره کمپین زنان علیه زنان چیست؟

نمی توان گفت خیلی موافقم.من در مقاله ای خواندم در یکی از کشورها بانوان با یک ممنوعیت روبه رو بودند.اما خانم هایی که مخالف بودند هم در راهپیمایی شرکت کردند تا قانونی که می خواستند تصویب شود که همینطور هم شد و آن ممنوعیت از بین رفت. در ایران هم خوشبختانه شرایط روز به روز دارد بهتر می شود و بانوان پشت هم هستند.

 

به نظرت بانوان ما به جز بحث استادیوم چه مانع هایی دارند که باید برطرف شوند؟

از آنجایی که من کمی فمنیسم هستم (خنده) موانع زیادی را برای بانوان می بینم. اما اگر از زاویه ورزش بخواهیم نگاه کنیم خوشبختانه شرایط خیلی بهتر شده.به عنوان مثال زمانی که من برای دویدن به پارک می روم حتی از سوی آقایان هم تشویق می شوم که این خودش یک دلگرمی است. چقدر خوب است که مردان هم حامی بانوان باشند.

 

در بحث ورود به استادیوم بانوان، مدام موضوع بسترسازی به میان می آید. فکر می کنی نقش مردان در ایجاد این بستر چقدر است؟

به طور قطع مردان نقش پررنگی در این زمینه دارند. اگر آنها ما بانوان را مثل خواهر خود ببینند طبیعتا خیلی از کارهایی که در جمع مردانه شان انجام می دهند را نخواهند داشت. به این ترتیب مشکل حل نشدنی نخواهد بود.

 

اگر درب های استادیوم باز شود، برای اولین بار کدام مسابقه را می بینی؟

دربی را خواهم داد. خودم طرفدار پرسپولیس هستم و دربی هم مهم ترین مسابقه این تیم است. البته من بیشتر نتایج فوتبال را دنبال می کنم تا تماشای مسابقات.

 

از تمرین و اردو چه خبر؟

من تمریناتم را در اصفهان دنبال می کنم. فعلا که خبری از اردو نیست. فکر می کنم بعد از انتخابی 14 و 15 دی یک اردوی 20 روزه بگذارند که برای قهرمانی آسیا آماده شویم.

 

اردوی 20 روزه کافی است؟

نمی دانم چه بگویم. الان برای تیم نوجوانان که سال آینده مسابقه دارند اردو گذاشته اند اما ما که دو ماه دیگر مسابقه داریم این وضعیت را داریم. هرچند اگر اردو هم بگذارند برای من فرقی نمی کند چون شرایط اردو جوری نیست که بتوانم حضور داشته باشم. مربی من اصفهان است و اینجا کار دولتی دارد. نمی تواند 20 روز کارش را رها کند و برای تمرین من به تهران بیاید.

 

از شرایط خودت راضی هستی؟

خدا را شکر شرایطم خوب است. در حال حاضر تمرینات زمستانی را پشت سر می گذارم که راضی هستم. ان شاءا... با دعای خیر مردم که بسیار به آن نیاز دارم برای کسب بهترین نتیجه و مدال طلای قهرمانی آسیا می روم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.