b_Newsدو روی سکه دربی ایتالیا

بدون خونریزی

تاریخ: 1396/09/20
زمان: 10: 38
نوع: خبر
مهم ترین بازی هفته سری A برنده نداشت.

مصطفی جهانی / درحالی که انتظار می رفت دربی همیشه جنجالی ایتالیا با توجه به بازگشت اینتر به جمع مدعیان جذاب تر از همیشه برگزار شود، به نظر می رسید به نوعی هر دو تیم از شکست واهمه داشتند. به خصوص اینتر و شاید آن چهره ناراحت لوچیانو اسپالتی در پایان بازی تنها یک ژست ژورنالیستی بوده و بس!
پس از ماه ها
این اولین تساوی بدون گل یوونتوس در جی آره نا پس از 65 بازی بود. آخرین بار بیانکونری 22 ماه قبل و برابر بولونیا در گلزنی در خانه ناکام بود. البته آنها در این بازی به مراتب از حریف سرتر بودند و شاید افسوس هواداران یووه از اینتری ها بیش تر باشد. اما نکته مثبت این بود که آنها در این دیدار شش امتیازی، نتیجه ای کسب نکردند که فاصله شان را با صدر جدول بیش تر کند. شاید همانطور که آلگری گفت، ناآمادگی برخی از عناصر مهم تیم سبب شده تا بانوی پیر آن شادابی همیشگی را نداشته باشد. البته نباید از این نکته هم غافل شد که پایه های قدرت مکس در تورین روز به روز شکننده تر می شود. نمونه آخر آن هم میرالم پیانیچ بود که به سیاهه ستاره هایی اضافه شد که پس از تعویض دست آقای سرمربی را رد می کنند. خود ستاره بوسنیایی که سر بسته همه چیز را تکذیب کرد اما کیست که نداند حتی افکار طرفداران هم در حال روی برگرداندن از تاکتیک و رفتار های آلگری هستند. او مدام با بازیکنان درگیر می شود و البته ترکیب هایش هم به شدت عجیب اند. اصرار بر بازی دادن به ماریو مانزوکیچ در پست غیر تخصصی وینگر آنهم به قیمت نیمکت نشینی ستاره هایی مانند داگلاس کاستاو فدریکو برناردسکی و البته اعتقاد عجیب به سامی خدیرا باعث شده تا صدای اعتراض تمام یووه ای ها درآید. این دو سوگلی آلگری در بازی با اینتر روی هم پنج موقعیت ایده آل را از دست دادند تا مشخص شود که حضورشان در بازی هیچ توجیهی ندارد.از آن طرف با ورود ستاره های نیمکت نشین، نوع بازی میزبان روان تر جلوه می کرد اما بعید به نظر می رسد که مکس دیوانه بازهم از این اشتباهات دست بگیرد.
ایده آل گرا مثل اسپالتی
رسانه های ایتالیایی پس از بازی گفتند که اسپالتی با تاکتیک دفاع و انجام خطاهای پر تعداد، سعی بر متوقف کردن یووه داشت و به هدف اش هم رسید. البته نباید از نقش فوق العاده سمیر هندانوویچ هم به سادگی عبور کرد. گلر اسلوونیایی نرآتزوری از 9 ضربه در چهارچوب حریف، هشت سیو را به نام خود ثبت کرد. درحالی که آن طرف با توجه به حملات نه چندان پر دامنه اینتر، وویچ شزنی اصلا درجریان بازی نبود تا بسیاری حتی متوجه غیبت جیجی بوفون هم نشوند! شاید انتظار می رفت که اینتر بی مهابا تر بازی کند اما اسپالتی ترجیح داد تا این ریسک را انجام ندهد. آنهم برابر حریفی که تنها یک بار موفق به شکست آن شده است. به هر ترتیب دربی ایتالیا به تساوی رسید تا افعی ها تنها تیم اروپایی لقب بگیرند که در تمام رقابت های این فصل شکست ناپذیر بوده اند. هرچند که آنها تنها در سری A بازی می کنند. نکته ای که می تواند بسیار به کمک آنها بیاید.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.