b_Newsبرنز گرفتم اما اگر مصدوم نبودم طلایی می شدم

امین طاهری: تیم امید در مسابقات جهانی بدشانس بود

تاریخ: 1396/09/20
زمان: 15: 41
نوع: گفتگو
تیم امید کشتی آزاد ایران، اگرچه در مسابقات امیدهای جهان هشتم شد اما سه کشتی گیر این تیم به مدال دست پیدا کردند که یکی از این آزادکاران، امین طاهری بود.

حامد جیرودی/ تیم امید کشتی آزاد ایران، اگرچه در مسابقات امیدهای جهان در لهستان در جایگاه هشتم قرار گرفت اما سه کشتی گیر این تیم هم توانستند به مدال دست پیدا کنند که یکی از این آزادکاران، امین طاهری در وزن 125 کیلوگرم بود. این کشتی گیر تهرانی، پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 12 بر 8، کامیل کاسکیولک از لهستان را مغلوب کرد و در دور بعد، در مصاف با جری هینو از فنلاند با نتیجه 8 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. اما طاهری در این مرحله، مقابل ماگومدامین دبیراف از روسیه با نتیجه 12 بر یک مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد ولی در این دیدار میهالی ناگی از مجارستان را با نتیجه 10 بر صفر از پیش رو برداشت و به مدال برنز دست یافت. او در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که می توانسته طلایی شود اما مصدومیت کار او را سخت کرده است.

 

مسابقات امیدهای قهرمانی جهان در لهستان چطور بود؟

مسابقات خوبی بود. البته از لحاظ تیمی شرایط خوبی برای مان به وجود نیامد و اوضاع جالب نبود. همچنین اتفاق های غیر منتظره ای افتاد اما به لحاظ شخصی برای خود من خوب بود و توانستم مدال بگیرم و دست خالی برنگردم.

 

با محمد طلایی سرمربی تیم ملی بزرگسالان که صحبت می کردیم، می گفت تو کشتی گیر آینده داری هستی و به نظرش مصدومیت تو را در مسابقات جهانی اذیت کرده است.

محمد آقا که به من لطف دارد اما واقعیت هم همین است. من سه، چهار ماه قبل پایم دچار پارگی شد و وقت عمل جراحی هم نداشتم و فقط توانستم با فیزیوتراپی کمی خودم را تقویت کنم اما آن مصدومیت، همچنان همراه من است و در مسابقات جهانی هم من را اذیت کرد اما خدا را شکر که توانستم مدال برنز بگیرم. البته می توانستم مدال طلا هم بگیرم اما این مصدومیت کارم را سخت کرد.

 

البته به نظر می رسد با اتفاقاتی مثل شرایطی که برای علیرضا کریمی به وجود آمد، تیم امید با بدشانسی هم مواجه شد.

بله همین طور است. من که آسیب دیده بودم اما بچه های دیگر ما هم مثل ایمان صادقی و رضا اطری که روی کاغذ مدال گرفتن شان حتمی بود، با بدشانسی مواجه شدند و به مدال نرسیدند. در مورد علیرضا هم که همه دیدند چه اتفاقی افتاد و اگر او به کشتی گیر رژیم صهیونیستی نمی خورد، حتما یکی از مدال آوران ما بود و می توانستیم روی سکو هم برویم.

 

اما واقعا مثل این که نفرات خوبی هم دارید؟

ما در تیم امید واقعا نفراتی داریم که همه خوب هستند و از دل رقابت های انتخابی تیم ملی بزرگسالان بیرون آمده اند. خود من در وزن 125 کیلوگرم، نفر سوم بود. در 57 کیلوگرم نفر اول انتخابی و در 61 کیلوگرم نفر دوم انتخابی با ما بود.

 

در این مدت، شرایطی که برای کریمی به وجود آمد، انعکاس زیادی داشت و همه مردم معتقد بودند که او مظلوم واقع شده است.

بله واقعا همه ما ناراحت شدیم و دل مان سوخت اما همه می دانند که علیرضا می توانست مدال بگیرد. او کشتی گیر آماده و خوبی است که توانایی های خود را هم قبلا نشان داده است.

 

وزارت ورزش هم که از او تقدیر کرد.

بله این کار خیلی خوبی بود که از طرف وزارت انجام و باعث شد همه کشتی گیران به خصوص خود علیرضا از این که به فکرشان هستند، خوشحال شوند.

 

به وزن خودت هم اشاره کردی. به نظر می رسد با حضور کشتی گیرانی مانند کمیل قاسمی و یدا... محبی کار سختی در سنگین وزن داشته باشی.

بله وزن ما کمی شلوغ است و نفرات خوبی هم مثل آقای قاسمی و محبی در 125 کیلوگرم حضور دارند اما من هدفم این است که بتوانم خودم را در تیم ملی تثبیت کنم و ان شاءا... تلاشم را می کنم تا جایگاه خوبی را به دست آورم.

 

به نظر می رسد که طلایی هم روی تو نظر مثبت دارد؟

من دو سال در تیم ملی جوانان زیر نظر محمد آقا کار کرده ام و او کشتی من را می شناسد و از هم شناخت خوبی داریم. امیدوارم که در تیم ملی بزرگسالان هم با ایشان کار کنم.

 

کار کردن زیر نظر علیرضا رضایی چطور بود؟

آقای رضایی هم مربی خوبی است اما ما فرصت زیادی برای آماده شدن جهت حضور در مسابقات امیدهای جهان را نداشتیم و نتوانستیم به طور کامل برنامه های مان را انجام دهیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.