b_Newsمرد خوشنام جایی در مهره چینی ها نداشت

رییس کمیته المپیک قبل از انتخابات معرفی شد؟!

تاریخ: 1396/09/21
زمان: 21: 54
نوع: گزارش
انتخابات کمیته ملی المپیک و به نتیجه رسیدن در آن تا حدی مهم است و کعبه آمال برخی ها شده که از فاصله چند ماه مانده به 25 دی شاهد اتفاقات و تکاپوهای مختلف و بعضا عجیب بودیم.

هدیه خطیبی/ انتخابات کمیته ملی المپیک و به نتیجه رسیدن در آن تا حدی مهم است و کعبه آمال برخی ها شده که از فاصله چند ماه مانده به 25 دی شاهد اتفاقات و تکاپوهای مختلف و بعضا عجیب بودیم.یکی از همین عجیب ترین اتفاقات در زمان معرفی خبرگان ورزشی توسط هیات اجرایی کمیته ملی المپیک روی داد.

زمانی که این اعضا به خواسته خود با گره هایی به آینده یا با دستوری از بالا سیدرضا صالحی امیری که سابقه ریاست در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دارد و 70 روز سرپرستی وزارت ورزش و جوانان را با رای اعتماد نگرفتن مسعود سلطانی فر در دوره اول ریاست جمهوری روحانی بر عهده داشت، در لیست خبرگان ورزش برای انتخابات کمیته معرفی کردند.

اما اتفاق عجیب تر این بود که در حالی که پیش از این شایعاتی در خصوص حضور اصغر رحیمی برای دبیرکلی کمیته ملی المپیک مطرح شده بود نام وی در لیست خبرگان ورزشی نبود تا به این ترتیب سرپرست کارکشته تمام اعزام های مهم و اخیر کاروان ایران در بازی های آسیایی و المپیک از سرپرستی کاروان بازی های آسیایی جاکارتا 2018 هم انصراف بدهد.

او حتی در وهله نخست فکر می کرد، اشتباهی در اعلام لیست رخ داده و گفت:«موضوع کارشناسان خبره تعریف دارد فکر می‌کنم هیات اجرایی اشتباه کرده و نام صالحی امیری را به جای من داده است. او باید کنار برود.اگر به لیست نگاه کنید می‌بینید بازنشسته‌ها هم هستند.»

رحیمی بعد از مطمئن شدن از موضوع هم خاطرنشان کرد: «واقعا ظلم تاریخی بود که صورت گرفت. من با سابقه‌ای که در کمیته ملی المپیک دارم، نه می‌توانم وارد اقتصاد، سیاست و معاون رییس جمهور شوم و در خود ورزش هم چنین اتفاقی برای من می‌افتد. کمیته ملی المپیک به صورت موروثی است و افراد بعضا بدون صلاحیت مسئولیت کمیته ملی المپیک را بر عهده می‌گیرند.»

حقیقت این بود که به هر حال در مهره چینی های آینده برای او جایی در نظر نگرفتند و به نحوی رییس سازمان نظارت بر تیم های ملی با این ید طولایی که در کارهای اجرایی کمیته المپیک دارد و خدمات زیادي كه به ورزش داشته را بازی دادند ! نکته جالب اینجاست که کیومرث هاشمی رییس کنونی کمیته ملی المپیک نیز در دوره قبلی انتخابات به عنوان خبره ورزشی از سوی وزارت ورزش در زمان محمود گودرزی معرفی شد.

با این حساب و بعد از اینکه اعلام شد مصطفی هاشمی‌طبا به دلیل منع قانونی نمی‌تواند در انتخابات ثبت‌نام کند، صالحی‌امیری مهمترین گزینه برای ریاست به شمار می‌رود و تمام شایعات مبنی بر ریاست قطعی او در کمیته المپیک حالا فقط انتظار انتخابات فرمالیته ای را می کشد.البته همیشه باید در اتفاقات داخلی ایران یک درصد را برای چرخش های 180 درجه ای دقیقه 90 در نظر بگیریم.اما در این میان کیومرث هاشمی هم بیکار ننشسته و می خواهد بماند حتی در مقام همکاری با صالحی امیری و یک پله پایین تر از ریاست قرار گرفتن !

از سوی دیگر با حذف رحیمی چهره خوشنام و پر تلاش کمیته المپیک حالا شانس مهدی علی نژاد رییس موفق فدراسیون ووشو و علی کفاشیان برای دبیرکلی دو برابر شده است.به هر حال صالحی امیری قطعا می خواهد نفرات دلخواه و نزدیک تر به خودش را در این پست ببیند.

پنج نفر از کارشناسان خبره در امور بازی های المپیک به انتخاب هیات اجرایی، که حداقل دو نفر از آنها از میان بانوان و یک نفر از بین کارشناسان حوزه ورزش دانش آموزی (با توجه به اهمیت بازی های المپیک نوجوانان) در مجمع کمیته ملی المپیک حق رای دارند که باعث این تکاپو و اتفاقات شدند ! بر اساس اعلام هیات اجرایی محمود مشحون، علی کفاشیان و رضا صالحی امیری و همچنین خانم ها طاهره طاهریان و عاطفه اسلامیان پنج خبره ورزشی هستند که عاطفه اسلامیان از این سمت انصراف داد.البته در این بین جدا از معرفی قریب الوقوع صالحی امیری بحث بازنشستگی مشحون و کفاشیان مطرح است.

همچنین سعید آذری مدیر عامل باشگاه ذوب آهن به عنوان نماینده باشگاه ها و پیمان فخری به عنوان نماینده داوران و مربیان المپیکی برای حضور در مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک مشخص و معرفی شدند.

 

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.