b_Newsترجیح می دهم همین مشاور باقی بمانم!

نواب نصیرشلال: حس می کنم کیانوش فعلا تمایلی به حضور در تیم ملی ندارد !

تاریخ: 1395/11/20
زمان: 13: 35
نوع: گفتگو
مشاور سرمربی تیم ملی به این موضوع اشاره کرد که به نظر می رسد که رستمی فعلا تمایلی به حضور در تیم ملی ندارد !

حامد جیرودی/ نواب نصیر شلال ملی پوش سابق وزنه برداری ایران و دارنده مدال نقره المپیک 2012 لندن، حالا و پس از خداحافظی از ورزش حرفه ای، مدتی است که در سمت مشاور سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی وزنه برداری فعالیت می کند. این موضوع و همچنین حضور پیدا نکردن کیانوش رستمی قهرمان المپیک 2016 ریو در تمرینات تیم ملی، باعث شد تا گفت و گویی را با نصیرشلال داشته باشیم. وی در صحبتی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که به نظر می رسد که رستمی فعلا تمایلی به حضور در تیم ملی ندارد !

درباره وضعیت فعلی تیم ملی صحبت می کنی؟
این اردوی که تشکیل شده، اردوی سوم ماست که بچه های المپیکی در آن شرکت دارند. در این بین، یک سری از وزنه برداران جوان هم حضور دارند که قبلا کمتر به آن ها فرصت داده شده و پشتوانه های خوبی برای تیم بزرگسالان ما هستند و می توانند در آینده به قهرمان های بزرگ و باتجربه ای تبدیل شوند.

شما خودت زود خداحافظی نکردی؟
من به خاطر آسیب دیدگی که داشتم مجبور شدم زودهنگام خداحافظی کنم و حالا هم با پیشنهادی که از سوی انوشیروانی به من شد، به عنوان مشاور در کنار ایشان هستم.

یعنی کم کم می خواهی مربیگری را هم شروع کنی؟
نه فعلا ترجیح می دهم همین مشاور باقی بمانم!

مشاوره فنی می دهی یا کلا در مسائل مختلف نظرت را می دهی؟
این را می توانید از سرمربی تیم ملی بپرسید اما خود من هدف اصلی ام کمک کردن است. حالا یا با حضور در تمرینات و یا مشاوره به سرمربی.

بعد از اتفاق هایی که برای بهداد سلیمی در المپیک افتاد، می توان دوباره به قهرمانی او در جهان و مسابقات بعدی امیدوار بود؟
بهداد با توجه به مصدومیتی که داشت، فرصت کافی قبل از المپیک برای تمرین نداشت اما حالا خیلی خوب و با انگیزه تمرین می کند و او و بقیه المپیکی ها به غیر از کیانوش در تمرینات حضور دارند. ما حدود سه ماه دیگر در مسابقات بزرگسالان قهرمانی آسیا شرکت می کنیم و بعد از آن مشخص می شود که شرایط بهداد و سایر دوستان چگونه است.

اعلام شده کیانوش رستمی، دیگر به تیم ملی دعوت نمی شود؟
کیانوش دعوت شد اما به اردو نیامد. به هر حال، او تمرینات سنگینی را قبل از المپیک پشت سر گذاشت و فشار زیادی به او وارد شد و احساس کرده که نیاز به ریکاوری بیشتری دارد که طبیعی است و تصمیم گرفته که در این اردو شرکت نکند. ضمن این که با توجه به این که او مدال آسیایی و المپیک را هم دارد، به نظر می رسد که ترجیح می دهد که در اردوها نباشد!

شما به عنوان هم تیمی سابق اش با او صحبت کرده ای؟
درباره این مسائل نه! اما همین طوری چند بار با هم صحبت کرده ایم و حس می کنم که در حال حاضر تمایلی به حضور در تیم ملی ندارد!

اما کیانوش قبل از المپیک هم اختصاصی تمرین می کرد و حالا هم که به اردو نمی آید و این شائبه اختلاف او با کادرفنی را تقویت می کند؟
من که قبل از المپیک نبودم. ضمن این که داستان المپیک فرق می کند و او برای گرفتن مدال طلا سخت تمرین می کرد. حالا اما شرایط فرق کرده و اگر مشکلاتی هم بین سرمربی و کیانوش وجود دارد، باید دوستانه حل شود. سجاد و کیانوش از دوستان قدیمی هستند که با هم در اردوها و مسابقات زیادی بوده اند و الان هم ما مثل یک خانواده در کنار هم هستیم تا مشکلات حل شود.