b_Newsوزارت ورزش طلای جهان نجات غریق را در حد آسیا می داند

رضا قاسمی: اگر در جاکارتا نتیجه بهتری نگیرم، فدراسیون باید پاسخگو باشد

تاریخ: 1396/09/26
زمان: 11: 58
نوع: گفتگو
رضا قاسمی دوومیدانی کار سرعت ایران این روزها به همراه احسان حدادی، علی ثمری و علی خدیور در کیش هستند و روند تمرینات خود را دنبال می کنند.

نگار رشیدی/ رضا قاسمی دوومیدانی کار سرعت ایران این روزها به همراه احسان حدادی، علی ثمری و علی خدیور در کیش هستند و روند تمرینات خود را دنبال می کنند. قاسمی که پیش از این گلایه هایی از فدراسیون داشت مبنی بر اینکه تکلیف او را روشن نمی کنند، در جلسه ای با مسوولان فدراسیون شرکت کرد و فعلا به نظر می رسد همه چیز آرام است...

 

شرایط خوب در کیش

قاسمی که از حالا دنبال کسب بهترین نتیجه در بازی های آسیایی جارکاتا است، در گفت و گو با «گل» از شرایطش در جزیره کیش صحبت کرد:«چند روزی می شود که تمریناتم را در کیش انجام می دهم. اینجا شرایط خوبی دارد هم از نظر آب و هوا و هم از نظر شرایط تمرینی و تغذیه. برنامه های تمرینی ام را هم مربی ام از کانادا می دهد و خودم به تنهایی اینجا انجام شان می دهم. البته باز هم ماساژور همراهم نیست که کمی کار برایم سخت می شود.»

او در ادامه توضیحاتی هم درباره جلسه اش با فدراسیون داد:«در جلسه نشستیم صحبت کردیم و گفتند شرایط را بررسی می کنیم و خبر می دهیم. بعدش بلیت کیش را گرفتند و قرار شد روزانه مبلغی را برای هزینه های جاری واریز کنند که فکر می کنم طی روزهای آینده این اتفاق بیفتد.»

دونده سرعت ایران در پاسخ به این سوال که آیا مشکلی درباره همکاری با مربی اش که در کاناداست وجود دارد یا خیر، عنوان داشت:«آن مساله و بیانیه ای که منتشر شد، ارتباطی با من نداشت و من همچنان با حامد احمدپور کار می کنم و از او برنامه می گیرم.»

 

قاسمی در مجمع نجات غریق

قاسمی که در فدراسیون نجات غریق هم جزو مدال آوران است، قرار است در مجمع این فدراسیون حضور داشته باشد:«انتخابات فدراسیون نجات غریق به زودی برگزار می شود و از آنجایی که من به عنوان نماینده ورزشکاران انتخاب شده ام، قرار است برای مجمع این فدراسیون به تهران بیایم.»

او در ادامه توضیحی هم درباره کم خبر بودن نجات غریق داد:«بله این فدراسیون کم خبر است اما دلیلش این است که مسابقات خیلی کمی دارند. به عنوان مثال مسابقات جهانی شان هر دو سال یک بار برگزار می شود. از سوی دیگر در این فدراسیون بیشتر بحث امداد و نجات مطرح است. وگرنه نجات غریق شرایط بسیار خوبی دارد.»

ملی پوش دوومیدانی ایران درباره فعالیتش در هر دو فدراسیون تصریح کرد:«من مدال طلای جهان را در فدراسیون نجات غریق دارم. اما فکر می کنم وزارت ورزش مدال های این مسابقات را قبول ندارد و مدال طلای جهان را در حد قهرمانی آسیا حساب می کند. اما در کل اینکه با فدراسیون کار کنی و در هر دو مدال بیاوری حس خیلی خوبی دارد. نجات غریق هم دونده می خواهد و هم شناگر به همین خاطر باید با دو فدراسیون تعامل داشته باشد. واقعا ورزش قشنگی است و من هر بار در مسابقاتش شرکت می کنم لذت می برم. نجات غریق مسابقات دریایی، استخری و ساحلی دارد که هر کدامش خیلی جالب است. برای من که تجربه خیلی خوبی بود.»

 

فدراسیون پاسخگو باشد

در حال حاضر برخی هم تیمی های قاسمی در اردوهای خارجی و زیر نظر مربیان خارجی تمرین می کنند اما او هنوز باید از راه دور با مربی اش کار کند. او درباره اینکه آیا مشکلی با این قضیه دارد یا نه گفت:«مشکل که دارم اما چاره ای ندارم. اگر نتیجه من در بازی های آسیایی بهتر نشود، فدراسیون باید پاسخگو باشد.»

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.