b_Newsحال بدحال عباس جدیدی و وزارت ورزش

فیتیله پیچ !

تاریخ: 1396/09/28
زمان: 23: 06
نوع: گزارش
رسول خادم همان طور که به عنوان نخستین کاندیدا اقدام به ثبت نام کرد و تعارفات متداول برای ثبت نام در آخرین روز مهلت نام نویسی را کنار گذاشت، در انتخابات هم بدون حتی یک مخالف نفر اول شد.

هدیه خطیبی/ رسول خادم همان طور که به عنوان نخستین کاندیدا اقدام به ثبت نام کرد و تعارفات متداول برای ثبت نام در آخرین روز مهلت نام نویسی را کنار گذاشت، در انتخابات هم بدون حتی یک مخالف نفر اول شد.

این موضوع چیزی نبود که همه منتظر آن باشند بلکه نتیجه انتخابات از قبل مشخص بود و سیاهی لشکرها (حمید بنی‌تمیم، احد پازاج و امین رشید لمیر) هم یکی یکی با دفاع از عملکرد رییس شان انصراف دادند اما در این بین حضور عباس جدیدی و حواشی احتمالی مورد نظر بود. البته محمدرضا توپچی، نقی کلانتری و عبدا... چمن گلی پیش از آغاز انتخابات انصراف داده بودند.

جدیدی که در ساده ترین مصاحبه ها حرف های بحث برانگیز می زند، انتخابات کشتی را هم از خاطره حضور و صحبت هایش بی نصیب نگذاشت.او که حتی یک رای هم نداشت تا خادم با 40 رای به او لبخند بزند ابتدا به اینکه چرا کاندیداها به جای ارایه برنامه خود از کارهای خادم تعریف می کنند و بعد انصراف می دهند اعتراض کرد و سپس در حالی که زمان صحبت عباس جدیدی به پایان رسیده بود و رضا لایق به عنوان دبیر مجمع به وی تذکر داد، رسول خادم رییس فدراسیون کشتی، از لایق درخواست کرد که پنج دقیقه از زمان او را به جدیدی اختصاص بدهند.

 

اسمش را قهر نگذارید یا چی؟

اما جدیدی در پایان گفت:«مجمع را غیرقانونی می‌دانم و به همین خاطر با کسب اجازه از تمام عزیزان اگر جسارت نباشد و اسم قهر روی آن نگذارید، از انتخابات کنار می‌کشم و مجمع را ترک می‌کنم.»

بدین ترتیب عباس جدیدی پس از ۱۷ دقیقه صحبت بدون اعلام انصراف به رقابت در مجمع ادامه نداد و مجمع را ترک کرد. بعد از انصراف جدیدی مسوولان تصمیم داشتند نام او را از تابلوی انتخابات خط بزنند که با درخواست تعدادی از روسای هیات ها نام او در تابلو باقی ماند. آنها معتقد بودند که جدیدی با این رفتارش به مجمع بی احترامی کرده و نام او باید باشد.

 

دهن کجی به مردم!

جدیدی بعد از ترک مجمع در جمع خبرنگاران گفت:«بحث دوشغله ها و بازنشسته‌ها همیشه موضوع مهمی بوده است. اکثر افرادی که در این مجمع حضور دارند شامل این شرایط می‌شوند و قانونی بودن مجمع زیر سوال می‌رود و من هم در مجمعی که قانونی برگزار نمی‌شود، شرکت نمی‌کنم. نکته مهم صحبت‌های من موضوع قانون‌گریزی در انتخابات فدراسیون‌ها بود که آن را دهن‌کجی به مردم می‌دانم.»

 

خیال باطل کردن انتخابات

وی درخصوص اینکه آیا احتمال باطل کردن انتخابات فدراسیون کشتی وجود دارد یا خیر، تصریح کرد:«دستگاه قضا دستگاه تخصصی و کاربلد است. من این موضوع را به بازرسی کل کشور انتقال دادم و انتظار داشتم با توجه به اینکه آنها اشراف کامل به این موضوع داشتند اجازه برگزاری این انتخابات را نمی‌دادند، چون کار به دیوان عدالت اداری کشیده می‌شود و برای جامعه ورزش اصلا خوب نیست.»

جدیدی در مورد اینکه خادم 7 دقیقه از وقتش را در اختیار او قرار داده است، گفت:«برخی‌ها که مطمئن هستند انتخابات یکطرفه است گاهی دست و دلبازی هم می‌کنند و وقت شان را در اختیار سایرین قرار می‌دهند.»

 

مهم ترین چالش پیش روی خادم

اما رسول خادم پس از انتخاب مجددش به عنوان رییس فدراسیون کشتی گفت:«یکسری اقدامات در 4 سال گذشته داشتیم و نواقصی داشتیم که باید کاهش پیدا کند. مهمترین چالش ما در حال حاضر پرونده ایران در کمیته اخلاق در فدراسیون جهانی است. با تدبیری که صورت گرفت راهی پیدا کردیم تا بتوانیم از این چالش خارج شویم. از همین الان باید بحث‌هایی که در مورد پرونده ایران وجود دارد را دنبال کنیم. تعاملات نسبتا مناسبی داریم اما فشارهایی که از سمت IOC وارد می‌شود کار را دشوار می‌کند.»

او در مورد صحبت‌های جدیدی در مورد دو شغله‌ها گفت:«عباس جدیدی از قهرمانان ارزشمند ما بوده و مطلبی که او گفته را داورزنی پاسخ داد. حدود 13،14 هزار رییس هیات داریم که اینها افتخاری کار می‌کنند و مشکلی در مورد آنها وجود ندارد.»

وی در مورد اینکه چرا 7 دقیقه از وقت خود را به رقیب‌تان یعنی جدیدی دادید، گفت:«او برنامه‌هایی را تهیه کرده و می‌خواستم من هم از نظرات او استفاده کنم.»

 

درگیری یا یک خبرنگار

اما اتفاق تامل برانگیز دیگری هم در حاشیه انتخابات کشتی رخ داد. در حالی که پیش از این خبرنگاران اجازه حضور در تمام مجامع انتخاباتی را داشتند، مسوولان برگزار کننده مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی مانع حضور خبرنگاران به سالن محل برگزاری این مجمع شدند تا مجمع بدون حضور خبرنگاران آغاز شود! بعد از گذشت مدتی و اعتراضات شدید خبرنگاران، سرانجام مجوز حضور خبرنگاران در مجمع صادر شد. نکته عجیب اینکه حراست آکادمی از خبرنگاران کارت شناسایی طلب کرد و امتناع یکی از خبرنگاران سبب شد تا حراست با وی درگیر شود.

 

حال وزارت ورزش را درک کنید!

اختلاف شدید رسول خادم و وزارت ورزش موضوع روشنی است که بعد از ناکامی تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات جهانی پاریس فقط با یک طلای حسن یزدانی وارد فاز جدیدی شد. با اینکه رسول خادم بلافاصله بعد از رتبه نهمی و رقم خوردن یکی از ضعیف ترین نتایج تاریخ کشتی آزاد در مصاحبه ای از بررسی این ماجرا بعد از بازگشت به ایران خبر داد اما وزارت ورزش دست به کار شد و وزیر در نامه ای به داورزنی معاونش درخواست تشکیل کارگروه بررسی این ناکامی را داد. فدراسیون کشتی هم به سرعت واکنش نشان داد که خوشحالیم یاد کشتی هم افتادید و نامه ای بلند بالا با چاشنی کنایه برای وزارت نوشته شد !

این موضوع را در کنار شرکت نکردن خادم در جلسات روسای فدراسیون ها با وزیر و چند مورد امتناع خادم برای دیدار با وزیر بگذارید تا احوالات کنونی وزارت ورزش بعد از برد به اصطلاح 40 بر صفر خادم در انتخابات کشتی را به خوبی درک کنید.

فدراسیون خادم با سیاست های خاص خودش درست یا غلط همیشه مسیر جداگانه ای از وزارت داشته و حالا باید دید در مسیر چهار ساله پیش رو مراودات این دو به سمت اصطکاک بیشتر می رود یا ره صلح می جوید !

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.