b_Newsبه بهانه دیدار امشب یوونتوس و رم

نبرد گرگ ها و گورخرها

تاریخ: 1396/10/02
زمان: 14: 10
نوع: خبر
اگرچه امروز ال کلاسیکو همه نگاه های جهان فوتبال را به خود معطوف خواهد کرد، اما نباید دیدار امشب یوونتوس در برابر رم را نیز فراموش کرد.

عباس فغانی / این دو تیم در حالی در هفته هجدهم سری A به مصاف هم خواهند رفت که یوونتوس اینک با 41 امتیاز از 17 دیدار در رده دوم جدول را از آن خود کرده و رم نیز با 38 امتیاز و البته با یک بازی کمتر، در رده چهارم جدول ایستاده است. همین نزدیکی امتیازات و وضعیت دو تیم در جدول، کافی است تا دیدار همیشه حساس یووه و رم، این بار حتی حساس تر از همیشه برگزار شود.
یوونتوس
شاگردان ماسیمیلیانو آلگری از ابتدای این فصل به خوبی می دانستند که تکرار قهرمانی در فصل جاری، به سهولت چند فصل گذشته نخواهد بود. آنها اگرچه در ابتدا تصور می کردند که میلان نیز در زمره رقبای قطعی آنها برای کسب مقام قهرمانی باشد، اما اینک با مثلث ناپولی، اینتر و رم روبرو هستند و برای تثبیت موقعیت خود و البته پشت سر گذاشتن این مثلث، نیاز مبرم به پیروزی در برابر اضلاع این مثلث دارند. بانوی پیر در هفته پانزدهم و شانزدهم موفق به پیروزی در برابر ناپولی و تساوی با اینتر شده و اینک باید دید که آنها در این دیدار خانگی در مقابل جیالوروسی چه نتیجه ای کسب خواهند کرد. این دیدار از این نظر برای یووه یک دیدار 6 امتیازی است که در صورت نتیجه نگرفتن در این دیدار، گورخرها علاوه بر حس کردن تهدید رم در هفته های آتی، امکان دارد در همین هفته نیز از قافله ناپولی و اینتر عقب بمانند. از این رو آلگری قطعا جز برای پیروزی به این میدان پا نخواهد گذاشت.
رم
شاگردان اوزبیو دی فرانچسکو در این فصل فراتر از حد انتظار ظاهر شده اند، به خصوص که باید این موضوع را نیز در نظر گرفت که این اولین فصل حضور این سرمربی جوان در رم است و او جانشین لوچیانو اسپالتی، سرمربی فعلی اینتر شده است. رمی ها در حالی در رده چهارم جدول ایستاده اند که نسبت به رقبای خود در صدر جدول یک بازی کمتر دارند. البته این تمام عملکرد درخشان رم نیست؛ آنها در لیگ قهرمانان نیز نتایج فوق العاده ای کسب کردند و پس از صدرنشینی در گروهی که چلسی و اتلتیکو نیز در آن حضور داشتند، اینک باید در مرحله یک هشتم نهایی این تورنمنت مهم اروپایی نیز به مصاف شاختار دونتسک برود. شرایط رمی ها نیز در سری A به شدت مشابه یووه است؛ شاگردان دی فرانچسکو برای کاهش اختلاف امتیاز اندک خود با ناپولی و اینتر، نیاز به پیروزی در برابر یووه دارند و گورخرها می توانند قربانی گرگ ها برای رسیدن به رده های بالاتر در جدول باشند.
حواشی
یوونتوس با 44 گل زده در 17 دیدار، بهترین خط حمله فصل جاری سری A را در اختیار دارد.
رم نیز با 10 گل خورده در 16 دیدار، کمترین گل خورده فصل جاری سری A تا این مقطع زمانی را از آن خود کرده است.
ترکیب احتمالی
یوونتوس: جیان لوییجی بوفون، استفان لیشتشتاینر، جیورجیو کیه لینی، آندره آ بارزالی، الکس ساندرو، سامی خدیرا، میرالم پیانیچ، بلیز متوییدی، پائولو دیبالا، ماریو مانژوکیچ، گونسالو هیگواین.
رم: آلیسون، الساندرو فلورنزی، کاستاس مانولاس، فدریکو فازیو، الکساندر کولاروف، راجا ناینگولان، دنیله ده روسی، کوین استروتمن، استفان الشعراوی، دیگو پروتی، ادین ژکو.   

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.