b_Newsکسی حق بی احترامی به عباس جدیدی را ندارد/دیگر نسه پزشک برای اتحادیه جهانی جواب نمیده

محمد طلایی: خیالم در تیم ملی راحت است، خادم هر جا که باشد، آنجا را آباد می کند

تاریخ: 1396/10/03
زمان: 14: 51
نوع: گفتگو
محمد طلايي سرمربي تيم ملي كشتي آزاد، بعد از انتخاب محمد طلايي به عنوان رييس فدراسيون، با «گل» گفت و گو كرد.

حامد جیرودی/ با ۴۰ رایی که در مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی به رسول خادم داده شد، او برای چهار سال دیگر هم به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شد تا بار دیگر، سکان هدایت رشته اول ورزش ایران را بر عهده داشته باشد. اما نکته ای که در حاشیه انتخابات ریاست فدراسیون کشتی و رقابت بین خادم و عباس جدیدی مغفول ماند، صحبتی بود که خادم بعد از این انتخابات انجام داد و اعلام کرد که قصد ندارد سرمربی تیم ملی کشتی آزاد شود و منتظر نظر شورای فنی می ماند. این موضوع باعث شد تا بار دیگر به سراغ محمد طلایی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد برویم و با او صحبت کنیم. طلایی هم در گفت‌وگویی که با گل داشت، بار دیگر به حمایت از خادم پرداخت و به این موضوع اشاره کرد که خادم به هر کجا که برود، آنجا را آباد خواهد کرد.

 

رسول خادم هم که دوباره به عنوان رئیس فدراسیون کشتی انتخاب شد؟

من انتخاب مجدد آقا رسول را تبریک می گویم و امیدوارم که ایشان بتواند برنامه هایی که در چهار نخست طرح ریزی کرده و یا برنامه هایی که ناقص مانده است. در این مدت جوانگرایی با حمایت فدراسیون خوبی صورت گرفت و کشتی گیرانی مانند مجتبی گلیج، یونس امامی و... به چرخه تیم ملی اضافه شدند.

 

خادم با ۴۰ رای هم بسیار قاطعانه رای آورد.

بله همین طور است. به هر حال، همه تقریبا از کارهای آقا رسول و اقداماتی که برای کشتی انجام داده راضی هستند و در مجمع هم همه به او رای دادند.

 

جز عباس جدیدی که انتقادهای زیادی داشت و قبل از رای گیری هم به نشانه اعتراض مجمع را ترک کرد! 

ببنید عباس آقا هم از بزرگان کشتی ایران است که افتخارات زیادی به دست آورده و نمی توان آنها را از یاد برد. به نظر من، هیچ کسی حق بی احترامی به عباس آقا را ندارد و باید احترام اش حفظ شود.

 

جدیدی به این موضوع اعتراض دارد که چرا از روسای هیات های بازنشسته و دو شغله در انتخابات ریاست فدراسیون استفاده می شود؟

من فکر نمی کنم رئیس هیات بودن شغل محسوب شود. چون از همان قدیم هم کسانی رئیس هیات می شدند که نفوذ داشته باشند و بتوانند کاری برای آن استان انجام دهند.

 

اما جدیدی معتقد است روسای هیات ها زیر مجموعه فدراسیون ها هستند و فعالیت شان شغل محسوب می شود.

فکر نمی کنم این طور باشد. چون همان موقع هم که ما اصفهان بودیم و کارمان را در کشتی آغاز کردیم کسی رئیس هیات می شد که بتواند کاری کند و برای این کشتی بی پول، پول بیاورد! (می خندد)

 

خادم در این جلسه اعلام کرد، نمی خواهد سرمربی تیم ملی شود و تصمیم گیرنده شورای فنی خواهد بود. به نظر می رسد که با این نظر خادم خیال شما هم راحت شود؟ 

من که همیشه گفته ام کنار خادم هستم. او هر جا رفته، آنجا را آباد کرده است. از فدراسیون گرفته تا تیم ملی و حالا هم مشکلی وجود ندارد. چون ما شناخت خوبی از هم داریم.

 

پس به این ترتیب، همچنان با تعامل، کارهای تان را پیش می برید.

اصلا بحث تعامل و این حرف ها نیست. هم خادم من را می شناسد و هم من او را و نیاز به جلسه و صحبت هم نیست و ما به همکاری مان با هم ادامه می دهیم.

 

تبریک فدراسیون های کشتی آمریکا، روسیه و آفریقا به خادم هم بابت انتخاب مجددش جالب توجه بود.

به هر حال خادم عضو هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی است و یکی از چهره های سرشناس کشتی جهان به شمار می رود و با فدراسیون های دیگر هم تعامل خوبی دارد. از طرف دیگر، فدراسیونی مثل آمریکا هم به قدرت ایران پی برده و می خواهد در مقابل کشتی روسیه، حمایت فدراسیون ایران را داشته باشد. خادم در خیلی از قانون گذاری ها مشارکت دارد و الان فردی به نام میخائیلوف که در داوری ها تاثیر گذار بود، کنار رفته است.

 

با این وضع و حالا که بحث تعلیق یا محرومیت کشتی ایران از رقابت های بین المللی بعد از شرایطی که برای علیرضا کریمی در مسابقات جهانی امیدها به وجود آمد، امیدوار هستید خادم بتواند کاری انجام دهد؟

اولا که امیدوارم موضوع تعلیق یا محرومیت پیش نیاید، چون شرایط ما خیلی سخت می شود. بعد هم آقای خادم در تلاش است تا این موضوع را حل کند. البته واقعا باید فکری کرد. ما رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی شناسیم و با آنها مسابقه نمی دهیم اما در مسابقات جهانی و المپیک، این مشکل وجود دارد.در مسابقات جوانان چند پیش هم این موضوع را با گرفتن نسخه پزشک از یک بیمارستان خارجی حل کردیم اما دیگر این راه جواب نمی دهد. یک سری کشتی گیر درجه ۲ و ۳ روس به تیم رژیم صهیونیستی پیوسته اند و این کار ما را سخت تر می کند. اما به هر حال، آقای خادم در تلاش هستند تا این مشکلات برطرف شود.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.