b_Newsندری از تورنمنت قطر به تیم اضافه می شود/ از ایران رفتم چون جو خوب با روابط شفافی نبود

بروت ماچک: ستاره اروپا با دیگران برای من فرقی ندارد، با همه مثل هم رفتار می کنم

تاریخ: 1396/10/04
زمان: 00: 58
نوع: گفتگو
بروت ماچک سرمربی تیم ملی هندبال در آخرین تمرین تیم ملی پیش از اعزام به اردوی تدارکاتی اسلوونی با «گل» از آنچه این روزها در هندبال ایران می بیند گفت.

هدیه خطیبی/ بروت ماچک سرمربی اسلوونیایی تیم ملی هندبال یک روز قبل از کریسمس در آخرین تمرین تیم ملی پیش از اعزام به اردوی تدارکاتی اسلوونی با «گل» از آنچه این روزها در هندبال ایران می بیند، در مقایسه با دوره قبل سرمربیگری اش گفت.او دو هدف برای مسابقات انتخابی جهان کره جنوبی دارد.

 

تیم ملی هندبال ایران حالا ستاره هایی دارد که در اروپا معروف هستند.کنترل و کار با آنها نسبت به گذشته فرق کرده، سخت است یا خیر ؟

نه واقعا سخت نیست، آنها فقط بازیکن هستند و برای من تمام بازیکنان در هر جایی که بازی کنند یکسان هستند و تفاوتی بین شان قائل نمی شوم و با همه مثل هم رفتار می کنم.در حقیقت برای من فرقی نمی کند این بازیکن از تیم معمولی آمده یا با قهرمانی در اروپا بازگشته است. ما روابط خوبی در تیم داریم. آنها معنی سرمربی بودن را می دانند و من معنی بازیکن بودن را. اینجا بحث کنترل در بین نیست.

 

به هر حال حرفه ای تر شدن برخی از آنها و حتی تفاوت فنی شان نسبت به قبل کاملا واضح است.

آنها قبلا هم حرفه ای بودند و ممکن است حالا کمی بهتر شده باشند.به همین دلیل بازیکنانی که فرصت لژیونر شدن نداشتند آنها را دنبال می کنند و مثل الگو می بینند.به نظر من همه چیز در تیم نرمال و عادی است.اختلاف سطح زیادی نداریم که مشکل ساز باشد.

 

پس معتقد هستید همه چیز مثل همان روزی است که ایران را ترک کردید؟

نه این طور نیست.به هر حال رییس جدید برای فدراسیون آمده است.رییس جدید راه و سیاست خاصی دارد که من آن را می پسندم.او به خوبی می داند که ما چه چیزی می خواهیم و خود شما می دانید دفعه قبل که من ایران بودم در سه ماه سه فرد مختلف در فدراسیون بر سر کار آمدند.خیلی شرایط سختی برای کار کردن بود و من نمی توانستم ادامه بدهم.راه آقای رحیمی مستقیم و بدون پیچ و خم و همه چیز مشخص است، از شغل و وظیفه من سرمربی تا بازیکن و رییس فدراسیون. بنابر این جو خوبی برای کار کردن دارم.

 

چه پیش بینی با ارزیابی وضعیت کنونی تیم برای انتخابی جام جهانی در کره جنوبی دارید ؟

ببینید ما برای تفریح یا کسب تجربه به کره نمی رویم.هدف ما تعیین شده است و چیزی جز رقابت سخت معنی ندارد.هدف اول انتخاب شدن برای جام جهانی است و هدف دوم مدال گرفتن است.

 

تیم هندبال ایران می تواند در جام جهانی آلمان هم در صورت صعود نتیجه بهتری نسبت به جام جهانی قطر داشته باشد ؟

ما در قطر دو بازی بردیم و برای اولین تجربه تیم بیست و یکم شدیم. البته برابر سایر تیم ها بازی خوبی ارایه دادیم و شانس برد داشتیم.من فکر می کنم ما از قبل بازنده نیستیم و با این بازیکنان قطعا می توانیم نتیجه قابل قبولی بگیریم.

 

در حال حاضر فدراسیون تمام خواسته های شما را فراهم کرده یا موضوعی مانده که منتظر آن هستید؟

اصلی ترین خواسته من رفتن به کمپ و داشتن بازیکنان در کنار هم بود که این موضوع در حال اتفاق افتادن است.به این ترتیب جو حرفه ای و آرام خواهیم داشت و خواسته های من به شکل خوبی پیش می رود.ما فرصت بیشتری برای حرف زدن با هم و تمرین داریم.اما اگر اینجا باشیم بعضی ها درخواست خانه رفتن یا انجام بعضی کارهای بیرون از اردو را دارند.در کمپ همه چیز در چارچوب مشخص تحت کنترل است.ضمن اینکه ما فرصت چند بازی دوستانه هم داریم.فعلا برای خواسته هایم پالس مثبت گرفتم و این اتفاق خوبی است.اسلوونی تیم سوم دنیاست و در جام جهانی گذشته برنز گرفت و قرار است با آنها بازی کنیم.منتظر پاسخ الجزایر هم هستیم.تورنمنت قطر هم برنامه خوبی پیش از رفتن به کره است.فقط مشکل ویزای سجاد ندری که در ترکیه بازی می کند باقی مانده است.او نمی تواند با ما به اسلوونی بیاید و فقط در قطر پیش از مسابقات همراه ما خواهد بود.

 

برخی ها به این پرداختند که شما ایران را برای شرایط بهتر رها کردید و حالا برگشتید.

این یک شغل حرفه ای در جهان است.به هر حال وقتی جو خوبی نباشد و روابط شفافی وجود نداشته باشد من نمی توانم کار کنم.اما وقتی شرایط دوباره به حالت مطلوب رسید من اینجا و در حال کار کردن هستم.ضمن اینکه من حتما کارهای خوبی در اینجا کرده بودم که برای بار سوم دعوت شدم و با تمام قلبم پذیرفتم.

 

راستی کریسمس شما مبارک. فکر می کنم سال نو حداقل در کشورتان اسلوونی هستید.

ممنونم.شرایط کار حرفه ای طوری است که باید کریسمس تنها و دور از خانواده باشی اما من ایران و بچه های هندبال شما را دوست دارم پس مشکلی نیست.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.