b_Newsآرزو دارم، من هم مشعل دار بشوم/ ایران بهترین قرعه را در جام جهانی فوتبال دارد

الهه منصوریان: شوخی مردم برای ورود بانوان به استادیوم در زلزله قشنگ بود

تاریخ: 1396/10/04
زمان: 00: 59
نوع: گفتگو
الهه منصوریان یک بار دیگر به لیگ حرفه ای چین رفت تا در سال بازی های آسیایی باز هم نزدیک مدعیان قهرمانی باشد و بتواند دوباره طعم پیروزی برابر چینی ها را بچشد.

نگار رشیدی/ الهه منصوریان یک بار دیگر به لیگ حرفه ای چین رفت تا در سال بازی های آسیایی باز هم نزدیک مدعیان قهرمانی باشد و بتواند دوباره طعم پیروزی برابر چینی ها را بچشد. او امسال به جز سهیلا، شاگردش کیمیا شوشتری را هم به چین برده تا ووشوی بانوان یک لژیونر دیگر هم داشته باشد.

الهه در گفت و گو با «گل» از شرایطش در چانگ چونگ، صفر تا سکو و قرعه تیم ملی فوتبال در جام جهانی صحبت کرد.

 

اوضاع و احوالت در چانگ چونگ چطور است؟

همانطور که می دانید حضور در لیگ چین و تمرین با چینی ها بسیار سخت است. اما هدف من بازی های آسیایی است و می خواهم بعد از برنز و نقره مدال طلای این مسابقات را به دست بیاورم. رشد من در ووشو پله پله بود و اینطور نبود که یک دفعه به اوج برسم و همه چیز به دست بیاورم یا ناگهانی چیزی را از دست بدهم. برای همین بیشتر برای اهدافم تلاش می کنم. برای گرفتن مدال طلا هم باید زحمت خیلی زیادی کشید. من فکر می کنم تمرین در ایران برای گرفتن مدال طلا خیلی برایم کارساز نبود و به همین خاطر دوباره به چین آمدم. حضور در چین کمک می کند من به خواسته ام برسم. رقیب اصلی من در بازی های آسیایی از چین است و من برای پیروزی بر او در بهترین باشگاه چین تمرین می کنم.

 

چه شد کیمیا شوشتری را به چانگ چونگ بردی؟

من با توجه به ارتباطاتی که در این باشگاه دارم و می دانم در وزن های پایین مشکل دارند، کیمیا را به تیم معرفی کردم. کیمیا بازیکنی بسیار خوب و شاگرد خودم است. حضور کیمیا هم باعث پیشرفت او می شود هم تیم ملی. من مربی کیمیا هستم و دوست دارم در تیم ملی رشد خوبی داشته باشد و بهترین نتیجه را بگیرد. اگر کیمیا در ایران می ماند شرایط برایش در نبود من سخت می شد. خوشبختانه باشگاه با جذب کیمیا موافقت کرد و الان در رده جوانان لیگ چین بازی می کند. من باز هم سعی می کنم اگر بازیکن خوبی را خواستند به چین بفرستند رایزنی کنم. هرچه بازیکن بیشتر وارد لیگ چین شود، سطح ووشوی ایران هم رشد می کند. البته این را مدیون دکتر علی نژاد هستیم که همکاری زیادی هم با چانگ چونگ و هم سپاهان داشتند.

 

شما زمانی راهی چین شدید که صفر تا سکو در ایران با استقبال خوب تماشاگران روبه رو بود.

اکران صفر تا سکو باعث شد مردم دوست داشتن شان نسبت به ورزشکاران به خصوص زن های ورزشکار را ابراز کنند. فضای خیلی خوبی بود و حضورم بین مردم برای تماشای فیلم باعث می شد کلی انرژی بگیرم.

 

دوست نداشتی در ایران باشی و بیشتر به اکران های مردمی بروی؟

مسلما دوست داشتم در ایران بمانم اما اگر مردم می آیند تا فیلم من را ببینند به خاطر کسب مدال ها و روش زندگی من است. به هر حال یک جاهایی باید از آن چیزی که دوست داری بگذری و در شرایط سخت قرار بگیری. ماندن من در ایران در این مدت خیلی رویایی بود و هر ورزشکاری دوست دارد در این شرایط باشد و لذتش را ببرد. اما من سریع از اکران دل کندم و به لیگ چین آمدم تا شرایط بدنی ام را آماده کنم. به هر حال تا بازی های آسیایی زمان زیادی نمانده. به همین خاطر همه چیز را در ایران گذاشتم و به تمرینات چسبیدم. واقعا جا دارد از مردم ایران تشکر کنم که این همه از صفر تا سکو حمایت کردند.

 

راستی سرانجامت با سپاهان چه شد؟

هرچند از سوی هواداران سپاهان توهین هایی به من شد که ناراحتم کرد، اما من باشگاه سپاهان را خیلی دوست دارم و تا جایی که بتوانم به این تیم کمک می کنم. من هنوز مربی سپاهان هستم. سعی کردم در بازی های سنگین در ایران بمانم و بعد به چین بیایم.

 

تو یک بار این تجربه تلخ را داشتی که در فضای مجازی مورد حمله قرار بگیری. این اتفاق حالا برای بهناز شفیعی رخ داده.

مشعلی که بهناز شفیعی دختر موتورسوار کشورمان حمل کرد واقعا افتخار من است. این آرزوی من است که آن مشعل را در دست بگیرم. اطمینان دارم بهناز شفیعی برای رسیدن به این جایگاه خیلی زحمت کشیده و ما باید از او حمایت کنیم. واقعا نمی دانم چرا در فضای مجازی این اتفاقات می افتد و باعث می شود ورزشکاری که روز به روز زحمت می کشد تا به جایگاهی که می خواهد برسد ناراحت شود. من این تجربه را داشتم و متاسفانه مردم ورزشکاران را خیلی دیر می شناسند و خیلی زود قضاوت می کنند. این یک مقدار کم لطفی است. من از مردم خوب مان خواهش می کنم کاری کنند تا دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم. ورزشکاران برای بالا بردن پرچم کشورشان تلاش می کنند و تنها چیزی که برای شان اهمیت دارد، خوشحالی مردم است. خودتان می دانید در ورزش زنان پول زیادی وجود ندارد که بگوییم به خاطر پول ورزش می کنیم. ما فقط علاقه داریم. اگر من الان ووشو را کنار بگذارم شاید درآمدم خیلی بیشتر باشد اما علاقه ام اجازه این کار را نمی دهد.

 

بعد از زمین لرزه تهران وزیر ورزش درهای ورزشگاه ها را باز کرد و مردم به شوخی می گفتند خانم ها از این فرصت استفاده کنند و به ورزشگاه ها بروند.

مردم دارند با شوخی حرف دل شان را می زنند. ما در کشوری زندگی می کنیم که دوست داریم به ورزشگاه برویم و بازی تیم های مورد علاقه مان را ببینیم اما نمی توانیم. فکر می کنم این خواسته خیلی کمی است. امیدوارم هرچه زودتر این اتفاق بیفتد. البته این، شوخی قشنگی هم بود (خنده).

 

از آنجایی که می دانم فوتبالی هستی، نظرت درباره گروه ایران در جام جهانی چیست؟

قرعه ما در جام جهانی خیلی سخت است اما من خوشحالم که با تیم های سخت بازی می کنیم. چون وقتی رقیب سختی داشته باشی بهتر بازی می کنی اما اگر بازی راحتی داشته باشی حریف را دست کم می گیری و ممکن است با یک اشتباه اتفاق بدی بیفتد. باختن برابر این تیم ها هیچ کسی را ناراحت نمی کند. حتی اگر برابر پرتغال شکست بخوریم، برابر قهرمان جام جهانی شکست خوردیم. جام جهانی سخت اما لذتبخش است. بازی مقابل پرتغال و اسپانیا باعث می شود تمام دنیا پای مسابقه تیم کشورمان بنشینند و دیگر بهتر از این نمی شود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.